Головна : Новини

Тепла підлога під ламінат: що потрібно знати?

, 11:10
0 394
Тепла підлога під ламінат

Ламінат — це недорогий, практичний та простий в монтажі матеріал, який відмінно підходить для установки теплої підлоги. Встановлюється тепла підлога під ламінат нескладно, але спочатку потрібно визначитися з вибором. Далі, ми безпосередньо розглянемо її основні різновиди.

Теплої підлоги під ламінат: види

З технічного боку, під ламінат застосовується будь-який вид нагрівальних елементів, але виходячи з умов і призначення обігріву, можна підібрати найбільш оптимальний варіант. Найпопулярнішими варіантами є:

  • Нагрівальний кабель. Його установка в стяжку є найбільш надійним і довговічним варіантом. Кабель підходить для сухих і вологих приміщень. При цьому враховується особливість кабельного обігріву. За рахунок укладання в стяжку на глибину мінімум 5 см, прогрів після включення до заданої температури відбувається достатньо довго (1,5 год). Тому для комфортного підігріву підлоги його застосовувати недоцільно. Для опалення — це не має значення, бо обігрів працює постійно. До того ж, чим товстіша стяжка, тим більше тепла вона акумулює. При досягненні заданого температурного режиму, термостат відключає кабель, а обігрів триває накопиченим в бетоні теплом. Це збільшує проміжки пасивного обігріву, чим досягається додаткова економія. Виходячи з архітектурних умов, слід врахувати можливість підйому підлоги. Якщо ж зробити стяжку немає можливості, то укласти кабель не вийде.
  • Інфрачервона плівка. Вона стане відмінним рішенням для сухих приміщень. Укладати ІК-плівку у вологих приміщеннях заборонено, бо вона не має заземлення, а контакти приєднуються та ізолюються на місці монтажу. За призначенням ІК-плівки застосовують як для опалення, так і для комфортного обігріву. Плівка не вимагає виконання стяжки, укладається безпосередньо під підлогове покриття, тобто рівень підлоги не піднімається. Прогрів досягається швидко, а тепло починає відчуватися відразу після включення. Можливий також зональний обігрів, якщо укласти плівку тільки в тому місці, де це потрібно. Щоб встановити інфрачервону теплу підлогу під лінолеум, потрібно між плівкою і покриттям підлоги покласти підкладку. Ще недавно в якості підкладки рекомендували плити OSB або фанеру, але сьогодні на ринку з'явилися листи E-stone. Матеріал виготовлений з базальтової крихти та поліестеру. При товщині всього 3 мм, лист забезпечує надійний механічний захист, є ізолятором і витримує температуру + 300 0 C.
  • Алюмінієвий нагрівальний мат. Це більш надійне і довговічне рішення теплої підлоги під ламінат, ніж інфрачервона тепла підлога. Алюмінієвий мат являє собою тонкий нагрівальний кабель (1.7-1.9 мм) покладений між шарами алюмінієвого полотна. Він укладається на підкладку під ламінат. Основними перевагами алюмінієвого мата перед інфрачервоною плівкою є: наявність захисного екрана в кабелі, що перешкоджає появі електромагнітного випромінювання, 100 % готовність до монтажу.
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 2)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ