Головна : Новини

7 принципів екологічного способу життя

, 12:19
0 4774
екологічний спосіб життя

Природні ресурси виснажуються, і пора серйозно задуматися, в якому вигляді дістанеться планета нашим нащадкам. Поки не пізно, варто переглянути свій спосіб життя і зробити його більш екологічним і безпечним для природи. Ну а з чого почати нам розповість головний редактор порталу Твоє.Медіа.

Економте ресурси

Закривайте кран, коли чистите зуби, вимикайте світло, не залишайте зарядні пристрої в розетках — ці прості істини багато людей заучують ще в дитинстві. Проте, такі банальні поради дуже дієві та дозволяють добре економити. Щоб зберегти чисту воду, приймайте душ замість ванни, по можливості користуйтеся посудомийною машиною. Звичайні лампочки варто замінити на світлодіодні, можна встановити датчики руху в під'їзді. У масштабах планети це здається крихтами, але нас багато, і всі ми використовуємо природні ресурси кожен день.

Уникайте одноразових речей

Варто розуміти, що кожна частка пластика, створена з моменту його винаходу, до сих пір забруднює планету. Відмовтеся від одноразових стаканчиків і пляшок на користь багаторазових. Часто, коли починає мучити спрага, люди купують воду і потім викидають непотрібну упаковку. Брати питво варто з дому: можна придбати спортивну пляшечку або користуватися звичайною пластиковою багато разів. Якщо без одноразової ємності не обійтися, вибирайте алюмінієву упаковку — її легко переробити.

Давайте нове життя старим речам

Друге життя речей — це екологічна альтернатива споживацтва та гарне тренування для розуму. Часто предмети, які не розраховані на тривале користування, роблять з дуже міцних матеріалів: той же пластик переживе свого власника. Непридатні до пляшки, контейнери та інші ємності можна, наприклад, пристосувати під годівниці для птахів. Старий одяг варто здавати в спеціальні пункти. Якщо є навички, то спробуйте перекроїти то, що не збираєтеся носити: може вийти цікавий та дійсно унікальний наряд.

Користуйтеся велосипедом

Коли дозволяє погода, пересувайтеся по місту на велосипеді: це комфортно, досить швидко і безпечно для навколишнього середовища. Інший хороший варіант — самокат. На ньому зручно їздити на невеликі відстані, а при необхідності завжди можна скласти та скористатися громадським транспортом. Якщо ви не мислите себе без машини, придивіться до електрокарів і гібридних автомобілів. При далеких поїздках краще вибирати поїзд, а не літак.

Вибирайте товари місцевого виробництва

Сезонні фрукти та овочі вашого регіону набагато корисніші екзотичних і зберігають більше вітамінів. Крім того, купуючи місцеві продукти, ви тим самим скорочуєте витрати палива на перевезення і, відповідно, зменшуєте забруднення навколишнього середовища. Потрібно звертати увагу і на упаковку товару: чим її менше, тим краще. Якщо без неї не обійтися, то вибирайте ту, що легше переробити, — картонні коробки та алюмінієві банки.

Користуйтеся екологічними миючими засобами та косметикою

Заради свого здоров'я і безпеки навколишнього середовища переходите на натуральні миючі засоби. У них немає шкідливих компонентів, які сушать шкіру, викликають алергічні реакції та завдають шкоду природі, потрапляючи в воду через каналізацію. До того ж упаковку екологічних засобів для будинку роблять матеріалів, які розкладаються. З косметикою те ж саме: засоби на основі натуральних трав, масел і глини послужать вашій красі куди краще, ніж продукти з:

  1. парабенами;
  2. SLS;
  3. синтетичними барвниками;
  4. ароматизаторами.

Думайте про майбутнє

Нам під силу кожного допомогти відновити те, що вже зруйновано, і не допустити нових проблем. Ви можете брати участь в екологічних акціях, які проводять у вас в місті: наприклад, ходити на суботники, прибирати сміття, садити дерева. Вивчайте закон і не допускайте його порушень:

  • повідомляйте про незаконні звалища;
  • надмірне використання реагентів;
  • вирубку дерев.

Якщо зовсім немає часу, то завжди можна підписати петиції за роздільний збір відходів, проти розливів нафти, пожертвувати гроші на екопроекти.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 4)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ