Головна : Новини

Нікотинова залежність: що потрібно знати?

, 16:34
0 1147
Нікотинова залежність

Нікотинова залежність — одна з наймасовіших шкідливих звичок людства. З одного боку, мільйони людей курять і живуть довго. Але якщо вникнути в питання глибше, стає очевидно, що відсоток більш-менш здорових людей в порівнянні з тими, кому нікотин завдає шкоди, мізерно малий. Найбільш «невинні» симптоми — суха груба шкіра, жовті зуби, постійний запах тютюну, які самі по собі наводять на думки про відмову від куріння.

Хвороби, що пов'язані з курінням

Далі страшніше — бажання «затягнутися» може звести курця в могилу. Факт — існує 14 хвороб, симптоми та появи яких пов'язані саме з потраплянням в організм шкідливих речовин при тютюнопаління. Вчитайтеся в наступні цифри, які безпосередньо пов'язані з курінням:

  • хвороби бронхолегеневої системи — на 92 %;
  • рак губи, гортані, горла — на 90 %;
  • заростання артерій, при яких настає гангрена кінцівок — на 95 %;
  • рак підшлункової залози — на 72 %;
  • рак сечового міхура — на 70 %;
  • кожна четверта ішемічна хвороба серця.

І це далеко не весь список захворювань, які провокує нікотинова залежність. І немає жодного сенсу займатися лікуванням перерахованих захворювань, не відмовившись від куріння.

Окрема тема — для курців, вони буквально труять тих, хто знаходиться поруч. Для позначення таких жертв тютюнопаління навіть придумали спеціальний термін - «пасивний курець». Хто це? Будь-яка людина, що знаходиться поруч з любителем «подиміти». І не обов'язково тільки в моменти випуску диму. Пасивний курець — це той, хто живе поруч, хто дихає тим же повітрям. Звичайна ситуація — батько на кухні відкрив кватирку, покурив, а дитина, яка туди забігла стала «пасивним курцем». Можете не сумніватися — дозу тютюнового диму дитина отримає відразу. А що таке тютюновий дим? Це близько 4000 (!) Шкідливих хімічних сполук і речовин. Чого тільки там немає — від нікотину до найсильніших розчинників і радіоактивних елементів! І не потрібно тішити себе тим, що «все вже вивітрилося» - видима частина тютюнового диму становить всього 25 %, решту ми просто не бачимо.

Все це не найкраще «частування» для оточуючих, особливо для дітей і людей з ослабленим імунітетом. Роблячи сигаретну затяжку і випускаючи тютюновий дим, ви провокуєте захворювання і собі, і оточуючим. У західних країнах потужним стимулом для відмови від куріння стає вартість тютюнових виробів. Удар по бюджету і руйнування свого організму — надто висока ціна для «шкідливої звички».

Нікотинова залежність

Про тютюнопаління говорять як про шкідливу звичку. А якщо від звички не можна відмовитися, це вже психологічна залежність (детальніше про це можна прочитати на сайті ovsyanuk.com.ua). Так, є тисячі прикладів, коли курець відмовлявся від сигарет сам. Але є і десятки тисяч прикладів, коли людина говорить «дурниця, завтра кину» - і не кидає. Або кидає і починає знову, не замислюючись про лікування нікотинової залежності. Не допомагають ні вмовляння близьких, ні симптоми хвороб, які з'являються, ні діагнози лікарів.

І вміст сигарет, і сам процес куріння викликають звикання. Фізичне — меншою мірою, але в першу чергу — психологічне. Якраз фізичним звиканням курці зазвичай і «прикриваються», мовляв, не можу кинути. Але в тому й річ, що вони не можуть кинути через психологічний звикання, абсолютно надумані страхи й т. д. Типова «страшилка» - відмова від тютюну шкідлива, кинеш курити та відразу погладшаєш! Але, може, причина в тому, що людина кидає курити й замість цього їсть в рази більше? По суті, замінюючи одну залежність на іншу. І справа не у відмові від куріння.

Лікування нікотинової залежності

Актуальність впровадження в медичну практику нових методів і технологій лікування тютюнової залежності наростає. На даний момент медичні методи лікування можна розділити на три групи:

  1. Фармакологічні. До них відносяться: замісна терапія (нікотинові пластирі, аерозолі), симптоматична терапія (транквілізатори, анксіолітики, патогенетичні), специфічні антинікотиновий препарати не аналогові нікотину.
  2. Не фармакологічні. До них відносяться: рефлексотерапія (голковколювання, акупунктурні електростимуляція), психотерапія (аутотренінг, гіпноз, НЛП, раціональна (розумова) терапія.
  3. Комплексні. Вони об'єднують різні підходи методики лікування.
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 2)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ