Головна : Новини

Навіщо потрібен блискавкозахист?

, 14:43
0 2062
блискавкозахист

Будь-який будинок може потрапити під удар блискавки. При цьому система електропостачання піддається високим навантаженням, а люди перебувають під великою загрозою. Саме тому, необхідно обов'язково подбати про блискавкозахист будівель і споруд. Для проведення розрахунків і підбору оптимального варіанту варто звернутися до професіоналів. Наприклад, в Одесі це компанія Енерговатт, яка безпосередньо займається монтажем блискавкозахисту, заземлення та сонячних електростанцій.

Все для блискавкозахисту має відповідати правилам СНИП і ДБН. В цілому схема установки блискавкозахисту буде приблизно однаковою для будь-якої будівлі чи споруди:

  1. заземлюючі пристрої;
  2. захисний контур;
  3. громовідвід.

Різниця буде лише в специфічних параметрах і складності самої системи.

Для чого потрібен блискавкозахист металочерепиці?

Виконана з металочерепиці покрівля, як і інші предмети з металу, схильна до впливу електричних розрядів. Крім того, вона здатна накопичувати електричну напругу. Таким чином, покрівля стає найбільш вразливим місцем будівлі. Якщо ви плануєте купити в Україні від блискавки для спорудження, відповідально підійдіть до її вибору. В першу чергу варто визначитися з громовідводом:

  • Сітчаста конструкція. Вона укладається на поверхні даху. Після монтажу блискавковідвід потрібно приєднати до заземлення. Міцна сталева конструкція захистить покрівлю від розрядів природної електрики.
  • У вигляді антени. Один кінець довгого дроту прикріплюють до даху, а другий — заземлюють.
  • Конструкція у вигляді стрижня. Матеріалом для блискавкозахисту служить сталь. Стрижень також потрібно заземлити. Перш ніж встановлювати громовідвід, необхідно врахувати різні фактори, які можуть вплинути на роботу побутової техніки, здоров'я і життя людей.

Якщо планується установка системи захисту від блискавки, заземлення є обов'язковим. Блискавковідвід притягне розряд природної електрики. При ударі блискавки струм надійде в блискавкоприймач. Якщо заземлення відсутнє, дах доведеться ремонтувати. Крім цього, незаземлена покрівля буде сама накопичувати статичний заряд, що може привести до виходу з ладу побутових приладів.

Навіщо потрібен блискавкозахист промислових будівель і споруд?

На території України розряди блискавок і грози — часте явище. Вони доставляють чимало біди, потрапляючи в будівлі та споруди. Повне псування майна, небезпека для здоров'я і життя людей, пожежі, руйнування — це не повний перелік тих проблем, з якими можна зіткнутися при попаданні в будівлю блискавки. Проти неї не встоїть навіть найміцніша і найнадійніша промислова будівля.

Розв'язання проблеми — встановлення захисту від блискавки та заземлення. Грозозахист для промислових будівель відрізняється від тих систем, які використовуються для житлових будівель та інших видів споруд. Збиток, який може нанести блискавка при попаданні в ємність з газом або нафтою може привести до жахливих наслідків з численних жертв і матеріальними втратами, тому на таких спорудах блискавкозахист робиться багаторівневим, що дозволить захистити об'єкт якщо навіть розряд пройшов перший рівень, то він зупиниться на другому і т. д. Взагалі є 4 рівні захисту від блискавок.

Вибираючи систему захисту від попадання природних електричних розрядів, необхідно зробити правильний розрахунок. Улаштування блискавкозахисту складається з двох частин:

  • внутрішньої;
  • зовнішньої.

Та підсистема, яка знаходиться всередині будівлі, повинна нівелювати електромагнітний імпульс, який виникає при ударі блискавки. Зовнішня підсистема захищає від прямого попадання розряду. Вона бере на себе струм і відводить його в землю, попереджаючи нанесення шкоди будівлі, а також життю та здоров'ю людей.

Будинки, які відносяться до категорій I-III, обов'язково повинні мати захист від впливу атмосферного струму через металеві частини та прямих ударів блискавки. Проектування блискавкозахисту проводиться відповідно до норм, регламентованими законодавством.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 3)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ