Головна : Новини

Як вибрати кращий безконтактний термометр?

, 10:21
0 1459
 безконтактний термометр

Коронавірусних пандемія, яка охопила всю планету, торкнулася, здається, усіх сфер нашого життя. Більше не можна дихати абияк і чіпати що попало — а значить, навіть до самих звичних медичних процедур на кшталт вимірювання температури потрібно підходити по-новому. Кращий інструмент для безпечного контролю стану здоров'я — безконтактний термометр. Далі, ми поговоримо про те як вибрати даний апарат. Ну а розповість нам про це співробітник інтернет-магазину https://health-shop.com.ua/ru/, в якому його безпосередньо можна придбати.

Безконтактні термометри: на що звернути увагу при виборі?

Вибираючи даний пристрій необхідно звернути свою увагу на наступні параметри:

  • Діапазон. Промислові пірометри здатні вимірювати температуру в дуже широких межах, а ось для медичних термометрів робочий діапазон не настільки критичний — досить, щоб він покривав можливі показники температури людського тіла. Грубо кажучи, від 30 до 45 градусів буде цілком достатньо. Правда, якщо термометр планується використовувати та в інших цілях, бажано мати більш широкий діапазон.
  • Похибка. Медичні термометри відрізняються від промислових моделей низькою похибкою. Бажано, щоб вона становила не більше 0,1-0,2 градуса. Але в принципі 0,3-0,4 градуса — теж зійде. А ось все, що вище, вже бажано не брати.
  • Розширення. Оптичне розширення безконтактного термометра являє собою відношення діаметра інфрачервоної плями на об'єкті до відстані до нього. Для того, щоб міряти температуру високе розширення ні до чого.
  • Коефіцієнт випромінювання. Визначає здатність об'єкта до випускання інфрачервоних променів. В ідеалі, під кожен об'єкт повинен бути підібраний свій коефіцієнт, оскільки сильні розбіжності в цьому показнику ведуть до великої похибки. Однак в більшості пристроїв випромінювання є фіксований і складає 0,95 - це усереднене, універсальне значення. Оскільки в більшості випадків вимірювати потрібно температуру людського тіла, нічого страшного в цьому немає. А ось в дорогих універсальних пристроях випромінювання нерідко налаштовується.
  • Цілевказівник. Щоб знати, куди спрямований невидимий промінь термометра, пристрої оснащують лазерними прицілами. Найчастіше промінь один, але в деяких моделях їх може бути два — тоді з їх допомогою можна встановити не тільки напрямок, але й оптимальну відстань до об'єкта: якщо позначки від лазерів зійшлися разом, значить можна вимірювати температуру.
  • Швидкість роботи. Зрозуміло, чим вона вища, тим краще. Сучасні медичні термометри здатні визначати температуру тіла буквально за секунду. Особливо важливий цей параметр для роботи з дітьми — змусити малюка не рухатися півхвилини часом буває просто нездійсненним завданням.
  • Пам'ять. Здатність термометра запам'ятовувати результати минулих вимірів може бути дуже корисною для відстеження стану хворого. З іншого боку, ручка і блокнот справляються з цим завданням нітрохи не гірше.
  • Підсвічування. Ще одна необов'язкова, але корисна і поширена функція, яка не надто позначається на вартості пристрою. Якщо екран термометра підсвічується, вимірювати температуру можна і в темряві: можна, наприклад, навіть не будити хворого.
  • Синхронізація з ПК і смартфоном. У XXI столітті навіть градусники не можуть обійтися без підключення до зовнішніх пристроїв — через Bluetooth або по кабелю. Це може бути корисно для аналітичних цілей, але хрестоматійні ручка з блокнотом працюють і тут.
  • Режими роботи. Оскільки безконтактний медичний термометр принципово нічим не відрізняється від промислового пірометра, у багато моделей додають можливість вимірювання температури не тільки людського тіла, але й інших твердих об'єктів, рідин і навіть навколишнього повітря. Додаткові режими роботи надають приладу універсальність та дозволяють використовувати його, скажімо, на кухні.
Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 2)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ