Головна : Новини

Шахтні твердопаливні котли. Конструкція та принцип роботи.

, 18:14
0 194
шахтні твердопаливні котли

Експлуатація приватного будинку в холодний період року потребує облаштування системи центрального опалення. Основою такої системи є опалювальний котел. Саме він забезпечує переробку енергоресурсу в теплову енергію і подальшу передачу її до теплоносія. Тип котла залежить від використовуваного енергоресурсу. Кожен має свої недоліки та переваги. В даній статті ми би хотіли більш детально зосередити увагу на шахтних твердопаливних котлах і перевагах їх використання при обігріві приватного будинку.

Шахтним називають твердопаливний котел з ручним завантаженням, камерою згорання прямокутної вертикально орієнтованої форми та нижнім горінням. На відміну від традиційної конструкції такий тип обладнання дозволяє значно збільшити розмір камери тим самим отримати максимально можливий час роботи. Шахтні котли здатні підтримувати непереривний процес горіння палива аж до тридцяти годин на дровах і 3-х діб на кам’яному вугіллі. Така особливість забезпечує користувачу високу автономність. Тобто котел потребує мінімальну кількість уваги та зусиль при експлуатації.

Нижня частина камери згорання обмежена колосниковою решіткою. Вона слугує для укладки палива та має отвори для проходу повітря. Основним матеріалом для її виготовлення є чавун, але зустрічаються моделі і з водяним колосником з круглої стальної труби. Чавунна колосникова решітка безперечно має більше переваг. Вона має довший термін служби, підвищує температуру горіння, сприяє повному спаленню піролізних газів. Доступ до камери згорання забезпечується наявністю дверцят на кришці котла. Це досить зручне рішенні, оскільки дозволяє легко завантажувати навіть сипучі види палива.

Теплообмінник шахтного котла, як і камера згорання, має вертикально орієнтовану форму. Частіше всього, він виготовлений зі стальних пластин у вигляді прямокутних каналів, одного чи декількох. Рідше, для виготовлення теплообмінника використовують круглу стальну трубу (жаротрубний теплообмінник). Останній вважається більш ефективним, бо при правильному проектуванні забезпечує турбулентний потік димових газів. Це сприяє більш повній передачі теплової енергії через стінки до теплоносія.

Керування температурою теплоносія шахтного котла суттєво не відрізняється від інших видів твердопаливних котлів. Для цього застосовуються механічний регулятор тяги чи електронний програматор. Перший – повністю енергонезалежний. Другий – має меншу погрішність та дозволяє застосовувати і керувати додатковим обладнанням.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 3)

Читайте також:


ВВЕРХ