Головна : Новини

Панкреатит. Клінічна картина, симптоми, профілактика

, 11:18
0 1749

Ще 100 років тому таке захворювання як панкреатит вважалося якщо не дивовижним, то досить рідкісним, а сьогодні, на жаль, це буденність. За статистикою, число людей з подібним захворюванням підшлункової залози (ПЗ) можна порівняти з кількістю людей, що мають проблеми з апендицитом - таким звичним і поширеним недугою.

Ще одна не найкраща новина - хвороба помолодівшила. Втім, це властиво багатьом проблемам, і теж не виняток. Якщо раніше в групі ризику знаходилися люди старше 50 років, то сьогодні в групі ризику вікова група від 35 років.

Також ускладнення і симптоми, перебіг хвороби стали більш важкими. &Nbsp; Чому так відбувається і ситуація погіршується? &Nbsp; Причин для цього декілька:

  • Погіршення екологічної ситуації, що послаблює організм;
  • Стреси;
  • Недосипання, неправильний режим дня;
  • Захворювання інших органів;
  • Зловживання алкоголем (особливо неякісними сурогатами).

До речі, даж якщо споживати якісний алкоголь, наприклад, домашнє вино без додавання барвників, підсилювачів смаку і т.д., то це теж позначиться несприятливо на підшлунковій залозі. Так, ще в 18 столітті лікарями того часу були описані випадки виникнення панкреатиту від зловживання вином.

Сьогодні виявлено механізмвиникнення захворювання - протоки ПЖ закупорюються білковими масами, утворюючи пробки. Місце виникнення пробок запалюється і препятствуете природному відтоку секрету, а потім утворюється кіста. Новоутворення дуже болючі і доставляють сильні муки людині. Клінічна картина алкогольного панкреатиту найважча - частіше виникають просложненія, що може призвести навіть до летального результату.

Підшлункова залоза та інші органи

У нашому організмі все взаємопов'язано, особливо пов'язані такі органи як підшлункова залоза, шлунок, печінку, жовчовивідні шляхи, дванадцятипала кишка. І як тільки ПЖдає збій, це позначається на інших органах. Відповідно, ослаблення їхньої діяльності теж негативно впливає на ПЖ.

Ще однією причиною після зловживання алкоголем є жовчнокам'яна хвороба. Вона властива в основному жінкам похилого віку. Виникає нерідко на тлі проблем з обміном речовин, сахарного діабету, щитовидної залози. Тому в лікуванні важливо підходити комплексно, приймати не тільки лікарські препарати, а й пройти повне медичне обстеження, змінити раціон, стежити за масою тіла - більше рухатися, відмовитися від сидячого способу життя.

Симптоми недуги

Симптомів може бути чимало, і всі вони болючі. Найпоширеніший - біль в області шлунка, що віддається в поперек, область ребер з правого і з лівого боку. Вона проходить хвилями по тілу і може віддаватися в серці, тому нерідко недуга приймають за стенокардію і т.д. Якщо міняти положення тіла, то гострота нападів меняется. Найгірше, якщо лягти на спину, а якщо сісти і нахилити корпус трохи вперед, то напади притупляються.

Ще один симптом - проблеми зі стільцем. Можливий пронос, а сам стілець кашоподібний, іноді зі слизом і жирним блиском (через порушення вироблення ферментів). Іноді ці симптоми супроводжуються нудотою, рвотой, неприємною відрижкою, метеоризмом.

Профілактика

Лікарі одностайні - в першу чергу необхідно змінити харчування, виключивши гостру, жирну їжу, копченості. Треба відмовитися від алкоголю і куріння (сигаретний дим теж є причиною панкреатиту). На жаль, мноГії люди значно збільшують ризик, одночасно вживаючи спиртні напої, закушуючи жирним і курячи.

Важливо регулярно проходити обстеження і перевіряти роботу ШКТ. Слід нейтралізувати джерела стресу і висипатися (спати не менше 8 годин), а на ніч не споживати їжу у великій кількості.

Проблема лікування панкреатиту ускладнюється ще й тим, що в багатьох випадках люди не звертаються до лікарів, намагаючись заглушити біль або перечекати напад (інтервал між нападами може бути до декількох місяців, але це не означає, що хвороба відступила ). Також приблизно в 15% недуга у людей тривалий час взагалі протікає безсимптомно.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ