Ароматерапія - лікування без ліків
Зараз - час відродження багатьох способів натурального лікування, і фітотерапія - лікування рослинами - і її гілка ароматерапія, стають все більш популярні. Ця методика призначена для тих, хто уникає ліків і хоче вилікувати хвороби духу і тіла, застосовуючи природні засоби. На відміну від сучасних препаратів ефірні масла, використовувані в ароматерапії, рідко мають несприятливими побічними ефектами. У разі занепокоєння, депресії, напруженого стану і нервової збудливості вони набагато безпечніше, ніж транквілізатори і стимулятори. Адже гідність ароматерапії в тому, що вона впливає запахом. Відповідна реакція на вплив аромату розвивається негайно, оскільки імпульси проходять по волокнах нюхового нерва потрапляють в центр нюху, що знаходиться в основі мозку. Запах здатний розбудити пам'ять минулих подій і подумки перенести нас в те місце і час, де ми були щасливі. Приємні запахи і аромати створюють відчуття безпеки і благополуччя.
Застосування ефірних масел широкі і засновані на введенні їх в організм через дихальні шляхи (інгаляція) і через шкіру (масаж, ванна, компрес).
Одним з найбільш ефективних способів використання ефірних масел є ароматичний дифузор. Це пристрій для розпилення масла в повітрі. Завдяки йому мікрочастинки речовини зберігаються в повітрі у зваженому стані протягом кількох годин, знищуючи бактерії, грибки і освіжаючи повітря природними ароматами. Розпилення олій може здійснюватися в будь-який час доби, час розпилювання 15-30 хвилин.
Найзручнішою і поширеною формою застосування ароматерапії є аромалампа. Суміш ефірних масел (три-п'ять крапель) і води підігрівається в резервуарі (випарнику) за допомогою свічки, і її пари поширюються в повітрі. Використання аромалампи - прекрасний спосіб наповнити ароматом кімнату, очистити її від пилу або сигаретного диму.
Для лікування синуситів і респіраторних інфекцій добре допомагають інгаляції. Потрібно три-чотири краплі ефірного масла додати в посуд з одним літром гарячої води, накрити рушником, закрити очі і вдихати пари протягом п'ять-десять хвилин. Такий спосіб застосування може служити і як парової ванни для обличчя. Один з найбільш простих способів використання ароматичних масел - це ванна. Її потрібно наповнити теплою водою і долити п'ять-вісім крапель ефірного масла, розведеного в невеликій кількості кефіру, молока, вершків або меду.
Масаж з аромамаслами - розслаблююча і лікувальна процедура. Проникаючи через шкірні покриви, ефірні масла дуже швидко включаються в циркуляцію крові, а потім виводяться через легені та нирки, надаючи на ці органи дезінфікуючий, протиспазматичний і стимулюючу дію. Для приготування масажної суміші ароматичне масло спочатку потрібно змішати з легким базовим. До таких відносяться соняшникова, оливкова, соєва. Мінеральні масла краще не застосовувати.
Рекомендоване дозування при розведенні - три-п'ять крапель ефірного масла на 10 мілілітрів рослинного.
З нерозбавлених ефірних масел роблять аплікації. Ароматичні масла наносять на шкіру, як правило, в розбавленому вигляді. Але існують кілька виключень: лаванду використовують в чистому вигляді у разі опіків, порізів, укусів комах, чайне дерево не розбавляючи наносять на гнійники і бородавки.
Вдихаючи аромати сандалу, ви продовжите свою молодість. Існує стільки різних масел! Така різноманітність флакончиків, ароматів! Вибрати складно, особливо новачкові. У цьому випадку, головне, знати - якого ефекту ви хочете досягти.
Різні масла надають і різну дію:
Чайне дерево: антисептичну, антибактеріальну, протизапальну, протигрибкову.
Евкаліпт: знеболююче, регенеруючу, протизапальну, антисептичну.
Грейпфрут: відбілюючий, антісеборейний, антицелюлітна, антікомедоногенное.
Апельсин - покращує кровообіг у глибоких шарах шкіри і перешкоджає утворенню целюліту, цей аромат знижує апетит.
Мандарин: антидепресантну, антицелюлітна, тонізуюче.
Лимон - бадьорить, підвищує увагу при втоми, чудово доглядає за жирною шкірою обличчя і тіла.
Сандал: омолоджуючий, заспокійливе.
Іланг-іланг - заспокоює нерви і проганяє стрес, рекомендується для сухої шкіри.
Жасмин - дарує гарний настрій і зберігає молодість шкіри.
Розмарин - підвищує життєві сили і має антибактеріальний ефект, ідеальний для жирної шкіри.
Екстракт зеленого чаю - гарантія молодості та еластичності шкіри.
Бергамот - знімає нервову напругу, допомагає м'язам особи і тіла розслабитися.
Сосна - допомагає справитися з простудою, надає стимулюючу дію на весь організм.
Листя смородини - освіжає і бадьорить, дарує прекрасний настрій.
Пачулі - підсилює сексуальне бажання у обох партнерів.
Не купуйте дешеві аромамасла
Купувати ефірні масла необхідно в аптеках або спеціалізованих магазинах. Якісне масло не може бути дешевим.
Перед початком використання ефірного масла необхідно його перевірити на можливість виникнення індивідуальних алергічних реакцій. Для цього, одну краплю олії розчинити у чайній ложці рослинного масла і краплю отриманого розчину нанести на ліктьовий згин або внутрішню поверхню зап'ястя. Протягом 12-ти годин вести спостереження, в разі відсутності шкірної реакції масло можна використовувати. Щоб уникнути передозування необхідно починати застосування ефірних масел з мінімальних доз, поступово їх збільшуючи до отримання бажаного ефекту.
Зберігати ефірні масла потрібно в темних скляних флаконах з щільно притертими пробками при температурі від нуля до плюс тридцяти градусів тепла в недоступному для дітей місці.