Профілактика і терапія ефірними маслами

Ефірні масла та ароматерапія в Росії поступово завойовують популярність. Залишилася справа за «малим» - офіційним визнанням цього методу поряд з іншими методами комплементарної (додаткової) медицини. Домоглася свого місця у вітчизняній медицині гомеопатія (через майже 200 років з часу її виникнення), визнана герудотерапия, але тільки у зв'язку з фітотерапією. Мине небагато часу, і метод використання ефірних масел для профілактики і лікування багатьох захворювань буде не тільки охарактеризований як «використання засобів природного походження», а й отримає відоме у всьому світі назва - ароматерапія.

Для людини на Землі є все необхідне! Природа - це мудра мати, завжди використовує найкращі засоби для досягнення своїх цілей.
Макс Гендель

Гармонією вселенської зазвучав
Заклик про єднання з природою.
Як тільки ми зрозуміємо, що світ єдиний,
Як нерозривні в нас душа і тіло,
Так ми тим самим у світі створимо
Велике в своєму значенье справу.
А. В. Мартинов

Про те, що в давнину багато людей жили 100 років і більше, тобто значно довше, ніж наші сучасники, свідчать легенди і Старий Завіт. Сучасною наукою визначено, що генетично людський організм запрограмований як мінімум на 115 років життя. Все знаходиться в наших власних руках. Від нас залежить, наскільки спосіб життя сприятиме здоров'я і довголіття.

Мудрі закони природи передбачили наявність у всіх куточках нашої планети трав, чагарників, дерев, необхідних для збереження здоров'я і продовження життя. Цілющі властивості рослин цінувалися у всі століття - в цьому можна простежити чудову інтуїцію людства. Навіть грецьке ім'я бога медицини Ескулапа означає в перекладі «дерево», «надію на порятунок»; по інтерпретації Порфирія, ескулап - «відновлюючий порушену цілісність тканин, що передає здатність сонця відроджувати тіла».

У VI столітті н. е.. невідомий поет писав:
Днесь вас благаю, трави все могутні.
Велич ваше я молю, яке
Земля, що вас народила, всім вам в дар дала:
Вона вдихнула в вас ліки до здорового
З величчю разом, щоб незмінно ви
Всім людям були допомогою корисної.

З ІСТОРІЇ Ароматерапія
Скільки існує людина на землі, стільки ж часу існує проблема збереження здоров'я, продовження життя, молодості, набуття довголіття і комфортного стану душі і тіла. Хто з нас не мріяв при прояві будь-якої недуги про швидкодіючому ліках, приємному на смак, тобто майже про диво? Нам не подобаються уколи, які не тільки болючі, але і деколи приховують у собі небезпеку зараження куди більш страшною хворобою. Як було б приємно мати можливість безболісно попередити і вилікувати захворювання, які так заважають насолоджуватися життям, - вона ж у нас одна. Такий метод профілактики і лікування існує. Використання ефірних масел - найдавніше мистецтво, що одержало наукове обгрунтування і що стало методом альтернативної та комплементарної медицини, заснованим на багатовіковому досвіді людства.
Спочатку були природні «аромапрофилактика» і «ароматерапія» - людина вдихав аромати квітів, трав, дерев, що оточували його, порівнював і запам'ятовував їх. Тоді нюх відігравало величезну роль у пошуку їжі, підтримці роду. Потім ароматичні рослини - трави, насіння, коріння - стали вживатися в їжу для поліпшення смаку. І знову пам'ять про результати передавалася з уст в уста. Американськими археологами було виявлено, що людина палеоліту, безпорадний перед грізними силами природи, намагався відшукати в рослинах засоби проти численних хвороб. При археологічних розкопках у різних кінцях земної кулі виявляють все нові й нові дані про застосування найдавнішими народами різноманітних рослин у лікувальних цілях. Особливе місце серед них займають ароматичні ефірно-олійні рослини. Язичницькі жерці, чаклуни, шамани, віщуни були першими хранителями секретів цілительства - початкових витоків медичної науки.
Ароматичні рослини застосовувалися для запашного кадила, обробки місць епідемій, для бальзамування, створення лікарських і косметичних засобів. Розробка способів отримання з рослин ароматичних речовин - ефірних олій - відкрила нову епоху цілющого використання рослин. Герметична гербалістіка (наука про магію трав) та фармакологія тих часів мали свою тезу: «Правильно приготоване і застосоване рослина, її корінь і кущ, має принести полегшення страждань і може бути використано для здобуття духовних, розумових, моральних, а також фізичних сил». «У світлі нинішнього знання, - пише Менлі Холл, - важко собі уявити, що за допомогою запахів, кількох ковтків пахощів можна було викликати будь бачення і поведінка, і все ж цим мистецтвом володіли жерці язичницького світу».

Спробуємо відкрити завісу таємниць ароматерапії.
Термін «ароматерапія» має на увазі використання в лікувальних і профілактичних цілях ефірних масел, отриманих з рослин. Вперше цей термін застосував французький фармацевт Р. Гатефоссе.

Леонова Н. С.
Ароматерапія ДЛЯ ПОЧАТКІВЦІВ

Коментарі

ВВЕРХ