Досвід застосування біологічно активної добавки фірми АРТ ЛАЙФ Меморі РАЙС

І.А. КОЙКОВА, М.А. СМИРНОВА, М.М. ПЕТРОВСЬКА, Т.Н. Гревцова. Крайовий наркологічний диспансер, м. Краснодар
На базі Краснодарського крайового наркологічного диспансеру проведено апробацію біологічно активної добавки до їжі БАД АРТ ЛАЙФ Меморі РАЙС, яка містить екстракт гінкго білоба. В якості контролю було проведено дослідження понад 20 пацієнтів. З метою діагностики і призначення відповідного лікування, вони проходили комп'ютерне тестування у психолога, повторне обстеження призначалося через 20 днів після лікування.
При патопсихологическом обстеженні, що включає в себе дослідження емоційно-вольової, особистісної, мотиваційно-потребностной, а також інтелектуально-мнестической сфери особистості пацієнта, використовувалася методика по відшукування чисел за таблицями Щульте.
Пацієнтам, які виявили при первинному обстеженні порушення розумової працездатності, що виражається у звуженні обсягу активної уваги, зниженні швидкості сенсомоторних реакцій і орієнтовно-пошукових руху погляду, нестійкості уваги, було запропоновано пройти курс терапії препаратом Меморі РАЙС протягом 20 днів по 1 таблетці 2 рази на день (при цьому інші препарати не призначалися). В середньому загальний час за таблицею, витрачений пацієнтами з діагнозом «хронічний алкоголізм» на виконання завдання до застосування препарату, склала 338 сек при нормі показника до 250 сек.
При вторинному обстеженні після призначення БАД Меморі РАЙС протягом 20 днів загальне витрачений час знизилося до 220 сек, що повністю вкладається в норму розподілу. Середній час виконання таблиці Щульте після проведення коригуючого курсу терапії Меморі РАЙС склало 44 секунди, а до застосування - в межах 50-95 секунд. При нормі до 50 секунд кращий час становило 39 секунд, що, безперечно, вказує на посилення динаміки сенсомоторних реакцій, збільшення обсягу довільної уваги і розумової працездатності в цілому. Коефіцієнт стійкості-нестійкості функцій активної уваги більшою мірою простежується за показником стандартного відхилення від середнього часу реакції. У пацієнтів з нестійкою концентрацією уваги при первинному обстеженні цей показник становить в середньому від 5-9,2 сек, після 20-денного прийому препарату - в середньому 5,8 сек, в окремих випадках стандартне відхилення доходило до 3,5 сек.
Отже, виходячи з результатів проведеного дослідження, можна стверджувати: препарат, що містить гінкго білоба, у досить вираженому ступені впливає на збільшення обсягу і стійкості довільної уваги, на посилення швидкості сенсомоторних реакцій і орієнтовно-пошукових рухів погляду, покращує характеристики працездатності нервових клітин кори головного мозку . Слід зазначити, що на показник истощаемости уваги і нервових процесів даний препарат не впливає. Після проведення курсу лікування препаратом коефіцієнт истощаемости не змінювався. Отже, пацієнтам, які виявили поряд з іншими порушеннями розумової діяльності истощаемость нервових процесів, необхідно додатково призначати такі препарати, як пірацетам, пикамилон, гліцин.
Меморі РАЙС застосовувався також при лікуванні неврологічних хворих, у яких, як правило, була груба судинна патологія головного мозку різної локалізації.
Враховуючи виражений судинорозширювальний ефект, а також наявність в біодобавках інших компонентів, препарат призначався з невеликої дози, що не перевищує 1 таблетку на день, оскільки можливі виражений гіпотензивний ефект і алергічна реакція (у одного з хворих відзначався гіпотонічний криз, у одного - алергічний дерматит) . Тиск нормалізувався після зниження дози препарату, а алергічний дерматит купейний (після скасування добавки). Всього лікування БАД, що містить екстракт гінкго білоба (Меморі РАЙС), отримали 22 хворих з ішемічними інсультами, 3 хворих у гострому періоді тяжкої черепно-мозкової травми, 3 хворих з віддаленими наслідками черепно-мозкової травми в поєднанні з проявами хронічного алкоголізму, 5 хворих з початковими проявами недостатності мозкового кровообігу.
При застосуванні БАД хворими з судинними захворюваннями головного мозку ефект, як правило, проявляється через 7-10 днів від початку застосування у вигляді регресу неврологічної симптоматики: хворі з сенсомоторної афазією починають розуміти звернену до них мову, вимовляти окремі слова, проявляється чутливість в ураженій половині тіла , з'являються руху в паралізованих кінцівках, поліпшується психічне самопочуття, рідше стають напади насильницького плачу, зменшуються прояви вестибулярних розладів, головного болю, шуму у вухах, поліпшуються настрій, пам'ять.
Стан хворих значно поліпшується після місячного прийому Меморі РАЙС. Як правило, відновлюється чутливість в ураженій половині тіла у 90% хворих, у 85% практично відновилися сила і об'єм рухів паралізованих кінцівок. У пацієнтів регресують патологічні симптоми, відновлюються когнітивні функції головного мозку, у 2 / 3 пролікованих хворих знижується артеріальний тиск; поліпшується загальне самопочуття; зникають депресія, головні болі, шум у вухах, при порушенні в вертебробазилярном басейні зникають вестибулярні порушення.
Практично у всіх хворих відзначається позитивна неврологічна динаміка.
Слід зазначити, що через деякої настороженості та недовіри до біологічно активним добавкам з боку хворих та їхніх родичів призначати дану БАД доводилося після тривалого і часто безуспішного застосування традиційних лікарських засобів.
Наш клінічний досвід показав, що призначення БАД, що містять екстракт гінкго білоба (Меморі РАЙС), виправдано і доцільно хворим, що страждають ураженням головного мозку судинного, травматичного та токсичного генезу.

Коментарі

ВВЕРХ