Судинні захворювання мозку і біодобавки АРТ ЛАЙФ.

С.А. ШЕТЕКАУРІ, Державна медична академія, Інститут відновлювальної медицини, м. Красноярськ.
Судинні захворювання мозку є найважливішою не тільки медичної, а й соціальною проблемою в усіх економічно розвинених країнах світу. У новому тисячолітті; незважаючи на значні успіхи в діагностиці та лікуванні, судинні захворювання (так звані цереброваскулярні хвороби (ЦВБ) вийшли на друге місце серед основних причин смерті (після інфаркту міокарда) і на перше по інвалідизації - відсоток втрати працездатності та навіть самообслуговування людей, перенесли інсульт досягає 80%. Перспективи зростання числа цих захворювань в подальшому очевидні - це збільшення числа літніх людей в загальній популяції населення та збільшення негативних впливів екологічних факторів і стресових ситуацій на здоров'ї людей. У нашій країні проблема ЦВБ стоїть особливо гостро. Це пов'язано з економічними факторами, низькою культурою населення стосовно свого здоров'я, неправильним харчуванням, відсутністю державної програми боротьби з артеріальною гіпертонією (АГ) та атеросклероз (А) як основними факторами ризику ЦВБ.
Сучасна класифікація судинних захворювань мозку досить різноманітна і включає кілька видів патології. ЦВБ - це завжди ускладнення загальної патології. Головною причиною ЦВБ є атеросклероз і артеріальна гіпертонія, а також їх поєднання. Менше значення мають інші захворювання, такі як цукровий діабет, вегетодістоніі, ревматизм, шийний остеохондроз, черепно-мозкові травми. Відповідно до класифікації, першою стадією ЦВБ є так звані початкові прояви недостатності кровопостачання мозку (НПНКМ), зумовлені зміною стінок судин мозку. У них починають накопичуватися ліпопротеїди низької щільності, беталіпопротеіди, холестерин, які формують «артеріосклеротіческой бляшки», зменшуючи просвіт судин і сприяючи зменшенню кровотоку в мозку і згущування крові.
Клінічні прояви НПНКМ можуть з'явитися вже в середньому віці (після 35 років). Вони неспецифічні і виражаються в наступних симптомах: зниження пам'яті і працездатності (на побутовому рівні), поганий сон, підвищена дратівливість, головні болі, запаморочення. Ці симптоми з'являються або посилюються після емоційного або фізичного навантаження, під час перебування в задушливому приміщенні (недолік кисню) і зменшуються або повністю зникають після відпочинку, особливо на свіжому повітрі.
При клінічному обстеженні виражених змін можна не виявити, всі аналізи можуть бути нормальними. Однак процес уже почав свою руйнівну дію. Через декілька місяців або років він проявить себе вже в наступній стадії - це ПНМК - минуще порушення мозкового кровообігу. Це більш тяжке порушення кровообігу в мозку, всі симптоми якого проходять протягом однієї доби. Якщо симптоми залишаються на більш тривалий час, то таке порушення називається інсультом. Симптоми ПНМК - це короткочасні стану оніміння, поколювання або слабкість в руці, нозі, половині особи, зниження зору, розлад мови, поперхіваніе при їжі, хиткість при ходьбі, запаморочення, амнезія (забування). Ці симптоми з'являються і зникають протягом декількох хвилин або годин. Проявом ПНМК є і гіпертонічний криз з різким підйомом АТ, головним болем, запамороченням, нудотою, розладом зору і т.д.
НПНКМ і ПНМК є оборотними стадіями ЦВБ. Саме на цих етапах можливості профілактики та лікування найбільш ефективні. У цих випадках застосовуються лікарські засоби і біологічно активні добавки (БАД), що поліпшують мозковий кровообіг. З метою лікування і особливо профілактики краще тривалий прийом біологічно активних засобів рослинного і природного походження, які діють більш м'яко, не мають побічних ефектів, але не менш ефективні. Крім того, вони - хороша підмога для комплексного лікування, так як часто підсилюють лікувальний ефект фармакологічних препаратів, зменшують їх дозування.

Високоякісні поживні фітокомплекси томської компанії АРТ ЛАЙФ апробовані і рекомендовані до застосування в неврологічній практиці дітей і дорослих. На початкових стадіях ЦВБ тривалий прийом ІВЛАКСІН (рослинного аналога аспірину) дає можливість зменшення в'язкості крові і тромбоутворення із закупоркою судин. На стадіях НПНКМ і ПНМК застосовуються такі натуральні продукти компанії Артлайф:
НЕЙРОСТРОНГ - вітамінно-трав'яний комплекс з лецитином для серцево-судинної системи, який покращує кровообіг, зменшує в'язкість крові і ризик тромбоутворення. Входять до складу комплексу гінкго білоба і готу кола покращують мікроциркуляцію і венозний відтік, зміцнюють і розширюють судини, знімаючи їх спазм. Прийом препарату по 1 таблетці в день є засобом профілактики, а по 2-3 таблетки - засобом лікування вищеперелічених судинних розладів, при цьому поліпшуються пам'ять і розумові здібності, швидше відновлюються мовні і зорові порушення, руху, координація.
Меморі РАЙС - живильний комплекс для оптимальної роботи головного мозку, відповідає ноотропною фармакологічних препаратів, активізує вищу нервову діяльність за рахунок збільшення споживання кисню (у зв'язку з цим не рекомендується застосовувати в гостру фазу інсульту і при підвищеному артеріальному тиску). Крім уже перерахованих вище рослин гінкго білоба і готу кола, меморі РАЙС містить комплекс амінокислот, у тому числі глутаминовую («мозкова» кислота), а також мінерали та корейська женьшень. Цей фітокомплекс покращує обмінні процеси головного мозку, усуває наслідки гіпоксії при атеросклерозах, відновлює порушені функції мозку (за рахунок поліпшення проведення нервових імпульсів), такі як пом'яти, увага, мислення та ін Прийом по 1 таблетці 2 рази на день протягом 1 місяця.
ЛЕЦИТИН ВИСОКОГО ЯКОСТІ є сумішшю фосфоліпідів, необхідних для засвоєння жиророзчинних вітамінів-антиоксидантів (А, Е, Д, К) і входять до складу ацетилхоліну (він здійснює передачу нервових імпульсів з мозку і назад). ЛЕЦИТИН необхідно приймати для підтримки нормального рівня холестерину і співвідношення ліпопротеїдів високої і низької щільності. Це перешкоджає розвитку атеросклерозу і його ускладнень (інсульт, інфаркт). 1 столова ложка ЛЕЦИТИН на день забезпечує добову потребу організму в фосфоліпідах.
ЕССЕНЦІАЛ ОЙЛ - незамінні (есенціальні) поліненасичені жирні кислоти, дефіцит яких є однією з важливих причин порушення обміну холестерину та розвитку атеросклерозу. Сам організм не може їх синтезувати, а повинен щоденно отримувати з їжею. Компенсувати їх дефіцит можливо прийомом 1-3 гелів препарату в день. До складу входить витяжка риб'ячого жиру гренландського лосося, стабілізованого від окислення вітаміном Е.
НЕЙРОСТАБІЛ - антистресовий препарат, до складу якого входять широко відомі трави: пустирник, корінь півонії, хміль, материнка та полівітаміни. Таке поєднання дає можливість використання НЕЙРОСТАБІЛА для регуляції функцій нервової системи при гіпертонії, неврозах, енцефалопатії, вегетодістоніі, в клімактеричному періоді. Рекомендується приймати по 1 таблетці 2 рази на день після їди.
Найважчим ускладненням ЦВБ є інсульт - гостре порушення мозкового кровообігу, що приводить до грубих дефектів мозкових функцій (рух, мова, свідомість, пам'ять, координація). Ступінь тяжкості інсульту різна, до 30% закінчується смертю. Співвідношення ішемічних інсультів (інфаркт мозку) і геморагічних (крововилив у мозок) становить відповідно 4:1. Причиною ішемій є атеросклероз, а крововиливів - гіпертонічна хвороба.
Інсульти можуть носити характер повторних, результатом їх стає енцефалопатія-різні порушення функцій мозку (розлади пам'яті, психіки, інтелекту, мислення, координації). Енцефалопатія формується і без розвитку інсульту. Вона є завершальним етапом ЦВБ і, поступово посилюючись, проходить три стадії - початкових змін і виражених проявів.
У першій стадії скарги хворих нагадують НПНКМ. Але крім суб'єктивних скарг є об'єктивні симптоми з боку нервової системи, а також зміни в біохімічних аналізах крові (підвищення рівня холестерину, бета-ліпопротеїдів, цукру), в очному дні, реоенцефалограми і т.д.
Друга і третя стадії характеризуються більш грубими порушеннями у психічній сфері - порушується критика до свого стану, знижуються інтелект і пам'ять на поточні події, посилюються дратівливість, образливість, плаксивість, з'являються нелагідність, знижений фон настрою або розгальмування в поведінці, іноді агресивність. Ці симптоми швидко прогресують, часто настає деменція. На стадії гострого інсульту застосовуються сильнодіючі медикаментозні засоби, що вводяться внутрішньовенно, часто необхідні реанімаційні заходи. На стадії виходу з гострого стану (через 3 тижні), а також в початкових стадіях енцефалопатії (з метою зменшення прогресування психічних порушень) рекомендується послідовний курсовий прийом (на 1-2 місяці) таких біодобавок, як НЕЙРОСТРОНГ і Меморі РАЙС, а також ЛЕЦИТИН і ЕССЕНЦІАЛ ОЙЛ
На стадії НПНКМ і ПНМК з метою профілактики інсульту слід призначати тривалий прийом ЕССЕНЦІАЛ ОЙЛ і ЛЕЦИТИН. Ці кошти компанії Артлайф є основними в профілактиці та лікуванні судинних захворювань мозку.
До вдалих сполученням слід віднести Меморі РАЙС і ЛЕЦИТИН, НЕЙРОСТРОНГ і КОМПЛЕКС З ВІТАМІНОМ «С».
В якості допоміжних засобів при ЦВБ рекомендується прийом полівітамінного комплексу ДІСКАВЕРІ Чарівність АБО ДІСКАВЕРІ СИЛА і КОМПЛЕКСУ З ВІТАМІНОМ «С», Токсфайтер або ФІТОСОРБОВІТ, які видаляють надлишок холестерину, ГРІН СТАР з набором незамінних амінокислот, БІ ПІ ФОРМУЛА для м'якого зниження артеріального тиску.
Необхідно окремо зупинитися на неврологічних розладах, які часто зустрічаються на всіх етапах ЦВБ. Хворих турбують підвищена дратівливість, плаксивість, уразливість, поганий сон. Для усунення подібних симптомів рекомендується денний прийом НЕЙРОСТАБІЛА та ДУС Знайти на ніч. Ця формула призначена для поліпшення процесу засипання і якості сну, тому що саме сон є захисним механізмом мозку, а його порушення викликають функціональні порушення і захворювання нервової системи. ДУС ЗНАЙТИ містить заспокійливі трави (пассифлору, валеріану, ромашку, м'яту тощо), які знімають емоційне напруження, підвищують загальну працездатність і імунітет, допомагають організму протистояти стресам і втоми.
На закінчення слід пам'ятати, що одним з найефективніших методів профілактики судинних захворювань є раціональне харчування. За допомогою дієти можна зберігати нормальний рівень холестерину (5,2 ммоль / л), тригліцеридів (2,0 ммоль / л), цукру (5 мг / л), нормалізувати артеріальний тиск (не вище 130/90). Ці основні фактори ризику цереброваскуляріой патології переважно коррегировать за допомогою біологічно активних добавок - високоякісної натуральної продукції, покликаної зміцнювати здоров'я і попереджати розвиток хвороб.

Коментарі

ВВЕРХ