Корекція стану хворих з розладами нервової та серцево-судинної системами з використанням біодобавок АРТ ЛАЙФ.

Л.Є. ПЕТРОВА, Н.В. Чуков, Обласна туберкульозна лікарня, м. Томськ
1. Мета і завдання дослідження
1.1 Мета: оцінка ефективності біологічно активної добавки до їжі (БАД) НЕЙРОСТАБІЛ (виробництво компанії АРТ ЛАЙФ) в корекції стану хворих з функціональними розладами нервової та серцево-судинної систем.
1.2 Завдання дослідження: вивчення впливу БАД на функціональний стан центральної і периферичної нервової системи, психоемоційний статус, регуляцію судинного тонусу.
2. Матеріали та методи дослідження
2.1. Проводилося динамічне спостереження за станом здоров'я десяти жінок у віці від 40 до 51 року протягом місяця. Перед призначенням біологічно активної добавки до їжі загальний стан жінок було цілком задовільним. У трьох з них спостерігалося лабільний артеріальний тиск (АТ) протягом півроку на рівні 130-150 мм рт / ст., Нестійкий настрій у зв'язку з початком клімаксом. У двох жінок були виражені приливи жару до голови, запаморочення, безсоння, серцебиття, дратівливість, відчуття плаксивості. Дві жінки мали порушення з боку вуглеводно-жирового обміну у вигляді надлишкової маси тіла (86-94 кг). У двох жінок мали місце сімейні проблеми, які у вигляді психоневротичному синдрому, що позначалося на загальному самопочутті і працездатності. В однієї пацієнтки мали місце порушення ендокринного характеру, пов'язані з підвищенням секреції щитовидної залози, і превалюванням вегетососудисті порушень.
2.2. У загальних аналізах крові до застосування БАД зазначалося:
- Гемоглобін знижений до 98-104 мг / л у двох випадках;
- ШОЕ в межах 15-20 мм / год;
- Лейкоцитоз 9,0 в одному випадку;
- Лімфопенія до 17% в одному випадку.
2.3. Аналізи сечі у всіх в межах норми.
2.4. У біохімічних аналізах крові: кількість холестерину 230-250 мг /% в 3 випадках; тимолова проба 2, .0-5,3 од. в 5 випадках.
2.5. ЕКГ: дифузне зміна міокарда шлуночків в одному випадку.
3. Результати дослідження
3.1. Аналіз даних апробації показав, що негативних реакцій на прийом БАД АРТ ЛАЙФ не спостерігалося.
3.2. Рекомендоване дозування БАД НЕЙРОСТАБІЛ по 1 таблетці 2 рази на день (вранці і в другій половині дня), незалежно від прийому їжі.
3.3. В одному випадку відмічено зниження ваги внаслідок поліпшення роботи кишечника і підвищення загального тонусу організму.
3.4. Відзначено стабілізація артеріального тиску, зняття неприємних «припливів» та інших вегетососудисті проявів у жінок з клімактеричним синдромом, гіперфункцією щитовидної залози.
3.5. У загальних аналізах крові нормалізувалися всі показники.
3.6. У біохімічних аналізах крові: нормалізація показників холестерину в одному випадку, зниження рівня холестерину до 220 мг /% в двох випадках.
3.7. Під час епідемії грипу не зафіксовано жодного випадку захворювання.
Висновок
Під час застосування біологічно активної добавки до їжі НЕЙРОСТАБІЛ відзначалася її добра переносимість. Побічних явищ не спостерігалося. Відзначено виражений заспокійливий ефект, поліпшення настрою, купірування порушень сну (покращилися процес засинання та якість сну). Після застосування БАД відзначається активізація фізичної та розумової діяльності, почуття легкості та бадьорості, підвищена працездатність. Має місце нормалізація судинного тонусу при вегетативних розладах.
Даний препарат слід рекомендувати як досить ефективного загальнозміцнюючий і профілактичний засіб при наступних патологічних станах: безсоння; функціональні розлади нервової системи (неврастенія, стрес, істерія, підвищена нервова збудливість, депресивний і іпохондричний синдроми); неврози; мігрень; вегетосудинна дистонія за гіпертонічним типом; передменструальний синдром; клімактеричний період.

Коментарі

ВВЕРХ