Застосування біологічно активних добавок АРТ ЛАЙФ в психоневрологічній практиці.

Н.Г. БЄЛОВА, психіатр, лікар вищої категорії, м. Пушкіно
Відомий лікар-психотерапевт Елізабет Кублер-Росс пропонує уявити здоров'я людини у вигляді кола, що складається з чотирьох квадрантів: фізичного, емоційного, інтелектуального і духовного аспектів особистості. Якщо прийняти цю точку зору, то завдання лікаря - збалансувати ці квадранти здоров'я.
Використання біологічно активних добавок до їжі (БАД), які виробляє компанія Артлайф (м. Томськ) - один із шляхів у досягненні такої бажаної для кожного мети. Досвід застосування БАД дозволяє з упевненістю говорити про те, що вони зайняли гідне місце в комплексному лікуванні психоневрологічних розладів.
Значна частка пацієнтів звертається з приводу психосоматичних розладів. На одному з полюсів перебуває соматична патологія, на іншому - психічні розлади. До психосоматичних захворювань у традиційно вузькому розумінні відносяться ішемічна хвороба серця, есенціальна гіпертонія, бронхіальна астма, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, гіпертиреоз, діабет, нейродерміт та ін У ряду обставин, що сприяють розвитку психосоматичних розладів, як найбільш значущих є псіхоформірующіе події. Чимала роль у формуванні психосоматичних захворювань належить особистісним особливостям. Так, наприклад, виділена «коронарна особистість». Людям такого типу властиві нетерплячість, неспокій, агресивність, прагнення до успіху, прискореному ритму життя. Такі риси, як педантизм, дріб'язковість, прагнення до порядку розглядаються в аспекті «виразкової особистості» і т.д.
Згідно з наявною патологією, психоневролог, як правило, крім психотропних препаратів призначає лікування та соматичного захворювання. На жаль, немає медикаментів, які не мали б побічних дій, що негативно впливають на імунну систему, викликають патологічні зміни печінки, нирок та інших органів. Можливість застосування БАД дозволяє значно зменшити небажаний вплив психотропних препаратів і, крім того, сприяє оздоровленню всього організму в цілому.
Добре зарекомендували себе наступні біодобавки АРТ ЛАЙФ:
НЕЙРОСТРОНГ, НЕЙРОСТАБІЛ, меморі РАЙС, ЛЕЦИТИН, АЦІДОБАК, БІФІДОБАК. Ці біологічно активні добавки мають цілеспрямований вплив на головний мозок. Слід нагадати, що до складу НЕЙРОСТРОНГА і Меморі РАЙС входить гінкго білоба. Препарати, що містять це рослина, віднесені до групи натрапив. Спільним у механізмі дії НЕЙРОСТРОНГА і Меморі РАЙС є поліпшення пам'яті, мислення, підвищення розумової активності. Ці БАД сприяють також прискоренню течії крові, підвищують утворення АТФ (речовини, яка забезпечує клітини енергією). При цьому поліпшується еластичність тромбоцитів і виявляється виражений судинорозширювальний ефект. Висока концентрація гінкго білоба в Меморі РАЙС обмежує застосування препарату: його небажано рекомендувати в повній дозі особам похилого віку і страждають важкими гіпертонічним кризом. Меморі РАЙС добре допомагає хворим з астенічної симптоматикою, у яких, як правило, низький тиск, скарги на втомлюваність, млявість, головні болі, образливість, плаксивість. НЕЙРОСТРОНГ містить гінкго білоба в поєднанні з лецитином, амінокислотами і вітамінами групи В, що дозволяє поліпшити стан хворих, що перенесли черепно-мозкову травму, нейроінфекцію, які страждають судорожними пароксизмами. НЕЙРОСТРОНГ володіє заспокійливим ефектом, тому поєднання його з препаратом ДУС ЗНАЙТИ дозволяє відмовитися від використання транквілізаторів, що особливо важливо в дитячому та підлітковому віці, оскільки транквілізатори викликають звикання. При регулярному застосуванні ДУС ЗНАЙТИ сприяє поліпшенню сну, навіть у випадках многотіпних безсонь, покращує загальний стан, підвищує працездатність протягом дня.
Наше життя повне стресів. Тривале перебування в психотравмуючої ситуації веде до невротизації особистості, загострення наявних хронічних захворювань. Хорошим помічником у вирішенні такого роду проблем є НЕЙРОСТАБІЛ. Його поєднання з лецитином дозволяє значно збільшити шанси на оздоровлення. На жаль, в рамках статті неможливо відобразити розмаїття рекомендацій у застосуванні БАД, тому що при однаковому захворюванні оздоровлення, як і лікування, має бути індивідуальним.
Наведу кілька прикладів:
Хворий В. - 20 років. Звернувся зі скаргами на відчуття внутрішньої напруги, тремтіння в руках при хвилюванні, коливання настрою. В анамнезі - черепно-мозкова травма. Поряд з малими дозами антидепресанту, був рекомендований прийом біологічно активних добавок до їжі НЕЙРОСТРОНГ (по 1 таблетці 2 рази на день) і НЕЙРОСТАБІЛ (по 1 таблетці 2 рази на день) протягом 2 місяців. Стан покращився, приступив до навчання в інституті.
Хворий С. - 78 років, доктор наук. На тлі церебрального кризу з'явилася слабкість, порушився сон, нестійкий настрій, нестійкість уваги. За призначенням невропатолога проведено курс ноотропила, Кавінтону, нікотинової кислоти, вітамінів групи В внутрішньом'язово. Позитивна динаміка в стані незначна. На перший план виступили порушення пам'яті, що позбавляють можливості продовжувати професійну діяльність. Психоневрологом був призначений НЕЙРОСТРОНГ по 1 таблетці 2 рази на день. Після першого місяця прийому поліпшення стану було незначним, але безумовно став більше читати. Вирішено було продовжити прийом цього препарату. Через деякий час зміг вийти на роботу. Після додавання до лікування ЕССЕНЦІАЛ ОЙЛ (по 1 капсулі 3 рази на день) самопочуття значно поліпшилося. Виконує необхідний обсяг роботи, відновилася інтелектуальна діяльність
Хвора Ю. - 17 років. Психічно хвора близько 1 року. З гострим психотическим станом лікувалася стаціонарно. Психотропну терапію переносила погано: відзначалися колаптоїдний стан, явища побічної нейролептичного синдрому. При черговому зверненні до психоневролога на тлі відмови від прийому нейролептиків виявлялася галлюцинаторно-маячна симптоматика. Соматично астенізірована: бліда, темні кола під очима, низький артеріальний тиск (АТ), поганий апетит. Хворий була призначена комбінована терапія: поряд з малими дозами психотропних препаратів, рекомендований прийом ДІСКАВЕРІ СИЛА по 1 таблетці 2 рази на день, ГРІН СТАР по 1 капсулі вранці. Хворобливий розлад вдалося купірувати через 2 тижні (попереднє стаціонарне лікування зайняло 2 місяці). У процесі стабілізації стану хворої була додана ХЕПАР ФОРМУЛА по 1 таблетці 2 рази на день. В даний час відчуває себе добре.
Хворий К. - 48 років, кандидат технічних наук. Вважає себе хворим близько 1 року. На тлі психотравмуючої ситуації і фізичного перевантаження виникли болі в області серця, що стало пусковим моментом для розвитку депресивно-іпохондричного розладу, знизилося настрій з відчуттям передчуття можливої ​​«серцевої катастрофи», порушився сон, знизився апетит. Змушений був різко обмежити свою активність. Весь вільний час витрачав на обстеження в різних фахівців, «шукав хвороба». Помітно погіршилася продуктивність на роботі. До психоневрологу звернувся за порадою знайомих. Від прийому лікарських препаратів відмовився відразу. Прийом НЕЙРОСТРОНГА в поєднанні з Формулою ЧОЛОВІКИ, ЕССЕНЦІАЛ ОЙЛ і ДІСКАВЕРІ СИЛА вже через 2 тижні дав певний позитивний ефект. Рекомендовані препарати приймав 3 місяці, після чого повернувся до колишнього активного способу життя.
Наведені приклади - лише невелика дещиця практичного досвіду роботи з БАД АРТ ЛАЙФ. Вважаю, що БАД повинні зайняти гідне місце в оздоровленні населення.

Коментарі

ВВЕРХ