Досвід застосування БАД АРТ ЛАЙФ в гінекологічній практиці.

Л.В. ЗАХАРІН, лікар першої категорії, акушер-гінеколог, м. Петропавловськ-Камчатський
Виникнення і розвиток патологічних станів піхвової частини шийки матки - це складний і тривалий процес, багато сторін якого ще недостатньо вивчені. Найбільш часто ракового процесу шийки матки передують фонові захворювання. Фоновими називаються захворювання і зміни піхвової частини шийки матки, до яких відносяться псевдоерозія, ектропіон, цервіцит, справжня ерозія.
Псевдоерозія може виникнути на незміненій за формою і деформованою шийці матки. Поява псевдоерозії на деформованої шийці потенційно більш небезпечно в сенсі злоякісного перетворення, внаслідок порушення трофіки тканин і іннервації. Обов'язковим етапом протягом псевдоерозії є перекриття циліндричного епітелію багатошаровим плоским епітелієм. Найчастіше заміщення циліндричного епітелію відбувається шляхом епідермізаціі. Процес епідермізаціі протікає тривало, і під впливом несприятливих факторів може порушуватися. Чим довший процес епідермізаціі, тим частіше спостерігаються атипові зміни, аж до розвитку раку шийки матки. Таким чином, з'являється необхідність активного лікування фонових захворювань шийки матки, з одного боку, і неможливість застосування хірургічного методу лікування у молодих, які не народжували, з іншого. Медикаментозні засоби, що використовуються для лікування патологічних станів шийки, надають в основному дезінфікуючий і бактерицидну дії. Призначення тих чи інших медикаментозних засобів повинно бути патогенетично обгрунтовано.
Ми для цієї мети використовували АРГОСЕПТ, АРГОЛАЙФ, масло чайного дерева. Застосовувалися місцеві ванночки з розчином срібла в розведенні 1:5 або 1:8, після чого вводився лікарський тампон з розведеним маслом чайного дерева. Методика такої процедури досить проста і може бути виконана жінкою в домашніх умовах - на ватно-марлевий тампон наноситься мазь левоміколь і 3 краплі олії чайного дерева. Підведений до шийки матки тампон витягується через 6-8 годин. На курс лікування рекомендується 15-20 процедур, виключаючи дні менструації. Всього 3-4 місяці. В результаті такого лікування спостерігається поліпшення васкуляризації піхвової частини шийки матки. Кольпоскопічні спостерігається посилення судинного малюнка у вигляді різнокаліберних розгалужених і анастомозуючих один з одним судин. Для таких судин характерна виражена реакція на обробку оцтовою кислотою, що підтверджує доброякісний перебіг процесу епідермізаціі.
БАД АРТ ЛАЙФ ми застосовували також для лікування запальних процесів органів малого тазу у жінок. Відомо, що в даний час клінічні прояви та перебіг запальних процесів матки і придатків змінилися. Набагато частіше доводиться зустрічатися зі стертими, млявими формами захворювання. У зв'язку з цим, застосування антибактеріальних препаратів не завжди виправдано. У сформованій ситуації велике значення набуває іммунокоррегіругощее, десенсибілізуючу і місцеве розсмоктуючу лікування. З цією метою нами застосовувалися мікроклізми 0,5% розчину солі озера Шира (I ч. л. Солі на 500 мл води) з маслом чайного дерева. Для проведення процедури беруть 30 мл готового розчину солі, з'єднують з 5 краплями олії чайного дерева і в теплому вигляді вводять в пряму кишку на 20-30 хвилин. Загальна кількість процедур 15-20, за винятком днів менструацій. При необхідності призначення антибактеріального лікування застосування БАД КОМПЛЕКС ФЕРМЕНТІВ ПЛЮС (по 2 таблетки 2 рази на день з їжею) прискорювало процес лікування, призводило до досягнення більш швидкої стабілізації та зменшення больових відчуттів у пацієнтки.

Коментарі

ВВЕРХ