Досвід застосування БАД АРТ ЛАЙФ при запальних захворюваннях жіночої статевої сфери

І.А. ГОРБАЧОВА, крайовий Центр реабілітації репродуктивної функції при 4-ї міської лікарні, м. Красноярськ
Наш центр відкритий у 1989 році для надання спеціалізованої допомоги подружнім парам, які страждають безпліддям.
Частота безпліддя досягає 10-15%, а в деяких регіонах Росії наближається до 20%. Безпліддя є причиною 25% розлучень. На сьогодні розрізняють 16 причин чоловічого і 22 причини жіночого безпліддя. Як правило, в однієї подружньої пари причин безпліддя буває декілька. Причинами запальних змін дітородних органів є захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗГГПП). Це, перш за все такі інфекції, як хламідіоз, уреаплазмоз, трихомоніоз, гонорея та інші. В результаті перенесеного запалення виникає трубно-перитоніального форма безпліддя. Після повної діагностики та виявлення причини безпліддя проводилося комплексне лікування. Першим етапом був курс протизапального лікування в умовах стаціонару.
На тлі базисної терапії використовувалися біологічно активні добавки (БАД АРТ ЛАЙФ): ФІТОСОРБОВІТ, СУПЕРШІЛД, ІВЛАКСІН, БІФІДОБАК, КОМПЛЕКС ФЕРМЕНТІВ ПЛЮС.
При проведенні реабілітаційної терапії в амбулаторних умовах на тлі традиційно використовуваних загальнозміцнюючих засобів, біостимуляторів, физиолечения застосовували біологічно активні добавки ГРІН СТАР, ДІСКАВЕРІ Чарівність, ФОРМУЛУ ЖІНКИ, ВІТАМІН «Е», КОМПЛЕКС З ВІТАМІНОМ «С»; місцево аплікації з використанням водного розчину олії чайного дерева (5-7 крапель олії чайного дерева на одну столову ложку кип'яченої води). На курс лікування використовувалося до 10 тампонів.
Група жінок, що приймають БАД, склала 90 осіб, віком від 20 до 35 років. Про ефективність проведеної терапії із застосуванням БАД судили по поліпшенню та нормалізації основних специфічних функцій жіночого організму - гормональної, менструальної, генеративної. Основними критеріями ефективності лікування були:
- Зникнення больового синдрому;
- Скорочення кількості днів менструацій з 6-7 до 3-5 днів;
- Поліпшення показників імунограми, крові, результатів бактеріологічного дослідження з цервікального каналу та піхви;
- Покращилась кольпоскопічні картина (зникли ознаки кольпіту, зменшилася в розмірах ерозія, в деяких випадках з'явилися ділянки епітелізації ектопії шийки матки);
- За даними УЗД, вторинні мелкокістозноізмененние яєчники в результаті перенесеного запального процесу прийшли в норму (стали нормальних розмірів і струк тур);
- Покращилися показники базальної температури (цикл став двофазним овуляторним);
- При хронічному хламідіозі титр Jg G знизився з 256 до 128; 64; 32;
- Кількість бактеріального кандидозу знизилося на 50-60%;
- Зменшилося число рецидивів запальних процесів геніталій в 2 рази;
- Підвищився відсоток настання вагітності з 19 до 28;
- Використання гормональної стимуляції овуляції у жінок, що приймають БАД, було знижено в два рази. Зроблені мною висновки дозволяють широко рекомендувати застосування біологічно активних добавок до їжі в комплексній реабілітаційної терапії жінок після перенесених запальних процесів матки і придатків, а також страждають безпліддям.

Коментарі

ВВЕРХ