Застосування БАД АРТ ЛАЙФ при запальних захворюваннях репродуктивної системи.

М.І, Базін, С.А. Єгошин, Державна медична академія, м. Красноярськ
За останні роки кількість жінок з запальними захворюваннями матки і придатків неухильно зростає, що в свою чергу призводить до порушення оваріально-менструального циклу, ановуляторним кровотеч, виникнення безпліддя. У зв'язку з цим велика роль відводиться комплексної реабілітаційної терапії після перенесеного ендометрііта, аднекситу. Традиційно в реабілітаційну терапію входять загальнозміцнюючі засоби, біостимулятори в чергуванні з аутогемотерапія, вітаміни, фізіолікування, бальнео-і пеллоідотерапія. Але, проводячи це лікування, ми не можемо повною мірою впливати на оваріально-менструальний цикл, профілактувати ановуляторні кровотечі, гиперполименореи, вирішувати питання про надійної контрацепції. З цією метою ми включили в комплекс реабілітаційної терапії комбінований монофазний низькодозований оральний контрацептив марвелон в поєднанні з біологічно активними добавками (БАД АРТ ЛАЙФ) (ДІСКАВЕРІ Чарівність, ЛЕЦИТИН, ЕССЕНЦІАЛ ОЙЛ, узвар ГЕПАТОН 3). Дози і поєднання БАД підбиралися індивідуально, залежно від маси тіла пацієнтки і біохімічних показників крові.
До основної групи були включені 50 жінок репродуктивного віку, після перенесених гострих запальних процесів матки і придатків, яким поряд з традиційною терапією призначався реабілітаційної марвелон в поєднанні з БАД строком на 6 місяців.
Контрольну групу склали 25 жінок аналогічного віку, яким після гострого запалення геніталій проводилася традиційна реабілітаційна терапія.
У ході дослідження використовувалися наступні методи:
1.Суб 'ектівние: болі, білі, порушення менструального циклу, міжменструальні кровотечі, нудота, нагрубання молочних залоз, акне.
2.Об 'ектівние: бимануальной огляд, ультразвукове дослідження, показники крові, температура і маса тіла. Середній вік жінок склав 24 роки. Насторожує той факт, що чотири жінки з п'яти переривали першу вагітність. У 78% пацієнток відзначається несприятливий преморбідний фон (хронічні тонзиліти, хронічні запальні захворювання шлунково-кишкового тракту, пієлонефрити). Проведені нами біохімічні та гематологічні дослідження показали, що значні і достовірні зміни показників відбувалися у хворих основної групи. Це стосувалося лейкоцитарного індексу інтоксикації і гематологічного показника інтоксикації, рівня альбуміну і показника альбумін-протеїнового (А / Г) коефіцієнта, а також білкових фракцій, які визначалися до і після лікування. У хворих основної групи до лікування відзначалася виражена диспротеїнемія, яка виражалася в достовірному зниженні кількості альбумінів, А / Г-коефіцієнта, в зміні рівня глобулінів. У процесі лікування А / Г-коефіцієнт достовірно збільшувався з 0,99 ± 0,03 до 1,31 ± 0,04 (р <0,05) і після лікування із застосуванням Марвелон і БАД наближався до показника здорових жінок (р> 0 , 05). Що стосується А / Г-коефіцієнта в контрольній групі, то до лікування він був істотно знижений (р> 0,01) і в результаті лікування не піддавався зміні (р> 0,05), так і не наблизившись до норми (р <0 , 05). Проведена клінічна оцінка ефективності лікування неспецифічних запальних захворювань матки і придатків. Зникнення больового синдрому в першій групі відзначалося в межах 15 діб у більшості хворих (63,0 ± 7,1%), а в другій групі до цього часу відзначалася стійка тенденція до купированию процесу і нормалізації стану менш ніж у половини хворих (49,0 ± 7,0%).
Незважаючи на проведену терапію, у 20,7% жінок другої групи за час спостереження виникли загострення запального процесу. У жінок першої групи загострення виникли лише в 7% випадків.
Таким чином, включення Марвелон і БАД в комплексну реабілітаційну терапію запальних захворювань матки і придатків дозволило знизити кількість жінок з порушеннями менструального циклу, зменшити число рецидивів запальних процесів геніталій в три рази.

Коментарі

ВВЕРХ