Застосування БАД АРТ ЛАЙФ РЕНСЕПТ при лікуванні хронічного простатиту.

О.К. ЯЦЕНКО, Центр сексології та андрології ОКБ, м. Кемерово
Терапевтичні проблеми при хронічному бактеріальному простатиті (ХХН) пов'язані з біологічним статусом мікроорганізму, з одного боку, і з бар'єром для проникнення багатьох препаратів, з іншого. Відповідно до теорії іонного обміну (захоплення), це залежить від ступеня іонізації плазми. При кислому рН простатичного секрету концентрація слабких підстав буде в 4-5 разів вище, ніж у плазмі крові. Проте клінічні дослідження показують, що при ХХН рН секрету залози швидше нейтральна або лужна. При такому рН не відбувається достатньої концентрації в простаті лікарських препаратів. Відомо, що терапія ХХН складна і вимагає розробки більш досконалих підходів, особливо у чоловіків з різними порушеннями репродуктивної функції. Згідно з недавніми рекомендаціям ВООЗ, основні показники норми спермограми. рН - 7,2-7,6; кількість сперматозоїдів в 1 мл - 20 млн; активність не менше 50%. У 70-і роки XX століття, за даними вітчизняних і зарубіжних дослідників, нормоспермія оцінювалася за наявності не менше 60 млн сперматозоїдів в 1 мл, при активності їх не нижче 70%, рН - 7,2-7,6. Лікарі, які давно займаються вирішенням проблеми чоловічого безпліддя, орієнтуються на зазначені норми репродуктивної функції чоловіка.
За даними Центру сексології та андрології ОКБ, в останнє десятиліття відмічена тенденція до зниження показників спермограмм і збільшенню обращаемости чоловіків зі слабкими ознаками статевої конституції. Причини зниження репродуктивної функції більшості чоловіків до початку нового століття вимагають уважного вивчення. Нами встановлено, що вихід з невротичного стану сприяє нормалізації спермограмм за рівнем показників щодо даних двадцятирічної давності.
У лікуванні ХХН з порушенням репродуктивної функції у 20 пацієнтів нами використана біологічно активна добавка до їжі (БАД) РЕНСЕПТ, згідно розроблених компанією Артлайф рекомендацій щодо її застосування. Наявність захворювання ХХН підтверджено сучасними методами діагностики. Показники спермограмм знаходилися в межах норми ВООЗ. Однак рН еякулята на рівні 7 і нижче спостерігався у 8 (40%), приблизно 8,8 - у 12 (60%) пацієнтів.
Контрольне дослідження показало не тільки нормалізацію рН, а й зростання показників репродуктивності до норми.
Підтвердження поліпшення репродуктивної функції отримано при динамічному трикратному дослідженні еякуляту у спостережуваних чоловіків.
Крім того, 78 чоловікам, які у безплідному шлюбі, при «нормосперміі» за ВООЗ, але аналогічних відхиленнях рН еякулята, що і при ХХН, проведені курси лікування БАД РЕНСЕПТ.
Стан пацієнтів оцінювався як бактеріальний простатит з ідіопатичним зниженням репродуктивної функції. При контрольному дослідженні у всіх пацієнтів відзначалася нормалізація рН. Істотне поліпшення кількісних і якісних показників спермограмм спостерігалося у 24 (30,8%) пацієнтів. Незначні зміни у бік поліпшення були у 17 (21,8%), без змін-у 37 (47,4%) хворих. Висновки:
1. Біологічно активна добавка до їжі РЕНСПЕТ має антисептичну дію і достатніми проникаючими можливостями в простату. При цьому нормалізується рН еякулята на етапах його утворення, що призводить до сприятливих умов для життєздатності сперматозоїдів.
2. При застосуванні РЕНСЕПТ у чоловіків з ХХН відбувається нормалізація репродуктивної функції, можливо порушеною мікроорганізмами неясного токсикологічного дії.
3. Отримані позитивні результати при застосуванні тільки одного РЕНСЕПТ не виключають одночасного застосування антибіотиків, особливо фторхінолонів, тим більше за інших БАД чоловіками з ідіопатичним порушенням репродуктивної функції.

Коментарі

ВВЕРХ