Досвід застосування біодобавок АРТ ЛАЙФ в комплексному лікуванні та профілактиці захворювань передміхурової залози і сексуальних розладів у чоловіків.

В.А. Скнарь, к.м.н, лікар-уролог вищої категорії, ЛШМД-2, м. Ростов-на-Дону
Доброякісна гіперплазія простати (ДТП) або аденома простати є збільшення залози в об'ємі. Захворювання зустрічається у 50% чоловіків старше 50 років, у 90% - старше 80 років.
Численні літературні дані говорять про ефективність застосування біологічно активних добавок (БАД).
При застосуванні БАД Артлайф ФОРМУЛА ЧОЛОВІКИ знижується як денна, так і нічна поллакіурія, достовірно збільшується максимальна і середня швидкість сечовипускання за даними урофлоуметріі, знижується кількість залишкової сечі, збільшується сумарний індекс шкали 1Р88, збільшується показник якості життя.
Нами проведено курс лікування 36 хворих ДТП, яким було протипоказано оперативне лікування, були відсутні показання до операції або хворі з різних причин відмовлялися від операції. Середній сумарний показник за шкалою 1РSS склав 18,38 бала, якість життя - 3,5; кількість денних сечовипускань - 8,95; кількість нічних сечовипускань - 3,6. Кількість залишкової сечі при вимірюванні методом трансабдоминальной ультрасонографії в середньому дорівнювало 80,95; середня швидкість сечовипускання -6,06 мл / сек. Обсяг простати коливався від 30 см3. Комплексне контрольне обстеження проведено через 3 місяці у 27 пацієнтів.
Результати обстеження показали, що у хворих, що приймали БАД ФОРМУЛА ЧОЛОВІКИ, істотно зменшилися симптоми ДТП: зменшилися показники шкали 1РSS в середньому на 6,33 бала, знизилася кількість залишкової сечі на 42,9 мл, підвищилася максимальна швидкість сечовипускання на 4 мл / сек. За даними трансабдомінального або трансректального УЗД простати, не було відзначено як істотного зменшення, так і збільшення обсягу простати.
Таким чином, дані наших досліджень говорять про зниження вираженості ознак інфравезікальной обструкції у хворих на ДГП при застосуванні ФОРМУЛА ЧОЛОВІКИ протягом 3 місяців.
При ускладненні ДГП інфекцією сечової системи призначали біодобавку РЕНСЕПТ.
З метою системної ензимотерапії, в схему лікування деяких хворих включали КОМПЛЕКС ФЕРМЕНТІВ ПЛЮС, враховуючи виражену протизапальну дію цього ферментного комплексу.
Хронічний простатит (ХП) - одне з найбільш часто зустрічаються захворювань у чоловіків. Їм страждають від 20 до 80% чоловіків старше 25 років. Нами проведено лікування 48 хворих на хронічний простатит. Поряд з класичною схемою - масаж простати, нормалізація імунного статусу (неовир, циклоферон та ін), антибактеріальна, протизапальна терапія, фізіотерапія (термотерапія, фонофорез, діадинамофорез, магнето-лазерна терапія трансректальний датчиками), комплекс лікування включав використання БАД компанії АРТ ЛАЙФ.
При проведенні антибактеріальної терапії хворим рекомендували БІФІДОБАК, АЦІДОБАК. В комплекс лікування включали системну ензимотерапію за допомогою КОМПЛЕКС ФЕРМЕНТІВ ПЛЮС. ФОРМУЛА ЧОЛОВІКИ використовувалася, враховуючи її ангіо-протекторні, протизапальну і антиексудативну властивості.
Велике значення має і здатність одного з компонентів - Pygeum Africanum-пригнічувати процеси склерозування залози.
Порівняльні дослідження з групою хворих ХП, яким проводилося лікування без застосування БАД (73 пацієнта), показали вищі результати лікування в групі з прийомом парафармацевтиков.
Так, больовий синдром, дискомфорт в промежині і уретрі купировался в середньому на 7,6 дні раніше. Нормалізація кількості лейкоцитів у трехстаканной пробі наступала раніше на 4,8 дня. Нормалізувалися показники секрету простати у 76% хворих, у решти настало значне поліпшення цих показників, тоді як в контрольній групі нормалізація та покращення показників секрету простати склали відповідно 62% і 16%.
У 60% хворих на простатит відзначалися різні порушення копулятивної функції - зниження лібідо, погіршення якості ерекції, порушення тривалості статевого акту, стертость оргазму. Їм рекомендували додатково прийом КОМПЛЕКС Йохимбе ПЛЮС у поєднанні з ДІСКАВЕРІ Чарівність, ГРІН СТАР і ЛЕЦИТИН строком від 1 до 3 місяців.
Аналіз результатів показав значне поліпшення або повну нормалізацію всіх складових копулятивного циклу у переважної більшості цих хворих (78%) в порівнянні з контрольною групою (62%).
Описані БАД рекомендувалися нами також для профілактики загострень зазначених вище видів патології. Аналіз ефективності цих профілактичних заходів буде предметом наших майбутніх досліджень.
Таким чином, наш перший досвід клінічного застосування БАД Артлайф при деяких урологічних захворюваннях говорить про незаперечний позитивний ефект включення цих коштів у комплекс лікувально-профілактичних заходів. Необхідні подальші дослідження з метою уточнення показань, схем застосування БАД при різних клінічних ситуаціях.

Коментарі

ВВЕРХ