Застосування БАД АРТ ЛАЙФ в урогенітальної інфекційної патології.

В.П. МИХАЙЛОВ, дерматовенеролог вищої категорії, головний лікар спеціалізованого медичного центру «Алекс», м. Омськ
Проблема комплексного підходу у лікуванні урогенітальної патології особливо актуальна у зв'язку зі сформованими умовами соціуму, напруженої екологією, а також наслідком терапевтичних невдач у лікуванні хронічної хламідійної інфекції в різних її поєднаннях. Офіційна статистика передбачає до 25% терапевтичних невдач при використанні традиційних схем лікування урогенітальної патології. Укладатися в таку статистику приватним клінікам і частнопрактикующим дерматовенеролога більш ніж сумнівно.
Відомо, що хронічні, рецидивуючі та латентні форми сечостатевого хламідіозу, вірусна урогенітальна патологія і їх поєднання призводять до розвитку вторинних імунодефіцитів (ВИД) і є фоном, на якому розвиваються хронічні запальні захворювання інфекційного, алергічного і аутоімунного характеру.
Ситуація ускладнюється також тим, що проведення імунологічного дослідження для діагностики та імунологічного моніторингу є дуже дорогим і для медичного закладу, і для пацієнта. До того ж він практично недоступний для пацієнтів за межами великих міст через відсутність відповідної лабораторно-діагностичної бази.
Очевидно, що пошук та інтеграція у лікарську практику доступних і безпечних методів і засобів иммуномодуляции з мінімальною кількістю протипоказань та побічних ефектів, застосування яких при ВИД було б можливим, виходячи з клінічної картини, і без спеціального імунологічного обстеження і моніторингу, є дуже актуальним для дерматовенерологів . Загальновідомо, що при хронічних і рецидивуючих інфекціях, у тому числі і герпетичних, страждає інтерфероногенний функція клітин гранулоцитарного ряду. Функція цих клітин має циклічний характер і легко виснажується і перекручується під дією вступників патологічних сигналів. Найбільш часто подібна ситуація спостерігається при герпетичних урогенітальних інфекціях. Висловлюється точка зору про те, що стан між мікробної агресією і неспецифічної захистом дуже небезпечно і підступно, припускаючи так звану антигенну анемію.
Виходячи з перерахованих вище патологічних механізмів, метою цієї роботи є повідомлення про перший клінічному застосуванні біологічно активних добавок (БАД) компанії АРТ ЛАЙФ. Дане повідомлення попереднє і являє собою клінічний досвід комбінованого та поєднаного застосування БАД та медикаментозної терапії.
З усіх лікувалися в спеціалізованому медичному центрі «Алекс» з приводу урогенітальної інфекції (УГІ) 34% становили пацієнти, раніше потерпілі терапевтичні невдачі. Поєднана урогенітальна патологія, яка виявилася після обстеження, вимагала лікування не тільки сечостатевого хламідіозу, уреамікоплазмоза, кандидозу, гарднеллеза, але і герпетичної і ЦМВ-інфекції. З них 20% становили пацієнти з хронічною латентною формою сечостатевого хламідіозу.
Враховуючи це, застосування традиційних схем та методик лікування УГІ малоперспективно для пацієнтів.
При хламідійних ураженнях урогенітального тракту у поєднанні з герпетичною і ЦМВ-інфекцією застосовувалася так звана екстраіммунная імунотерапія, що має на меті зниження антигенного навантаження на організм, і включалася в підготовчий цикл лікування.
Приклад підготовчого циклу:
1. Реаферон 1 млн МО в / м через день № 5.
2. Токсфайтер по 2 капсули 2 рази на день натщесерце, 8 днів.
3. Вітамінно-мінеральний комплекс ДІСКАВЕРІ СИЛА по 2 таблетці на добу, № 30.
4. Місцева терапія: інсталяції уретри з Л-інтерфероном і димексидом із застосуванням ультразвукового впливу апаратом «Гінетон» (у тих випадках, коли уретра вільна від кандидозного ураження). У випадках, коли було кандидозної ураження, застосовувалися інсталяції уретри з дафнеджін і маловітом по 7-8 мл щоденно № 8-10.
Застосування Токсфайтер обумовлено тим, що його рецептурна композиція досить незвичайна:
1. Потужна корекція кишкової мікрофлори забезпечує в кожній порції I більйон молочнокислих бактерій.
2. У жодному з існуючих сорбентів не закладена здатність санації і вигнання кишкових паразитів
3. Поживний фітокомплекс допомагає відновити пошкоджену слизову.
4. Ферментативні і фітокомплекси, що входять в композицію Токсфайтер, володіють вираженим синергізмом і ад'ювантної здатністю.
Застосування Токсфайтер я розділив на два цикли: перший цикл - 8 днів (підготовчий),
другий цикл - 8 днів після завершення базової етіотропної пульсотерапія, що дозволило про філ актувати наслідки впливу на шлунково-кишковий тракт (ШКТ) раніше проведеної хіміотерапії та попередити можливі явища дисбіозу ШКТ при проведенні базової етіотропної антибактеріальної терапії.
Застосування ДІСКАВЕРІ СИЛА особливо актуально, якщо враховувати його рецептурну композицію, і призначається з першого дня лікування протягом місяця. На початковому етапі ДІСКАВЕРІ СИЛА повноцінно поповнював реаферон, забезпечуючи проведення екстраіммунной терапії, а на наступних циклах забезпечував необхідними компонентами для імуно-коррегирующей терапії.
Застосування хімічних препаратів при УГІ в поєднанні з ЦМВ і герпетичної інфекції непереконливі, оскільки зберігається здатність реплікації вірусу герпесу і ЦМВ може спровокувати активність збудника і привести до рецидиву захворювання.
При призначенні базової етіотропної пульсотерапія застосовувалося комбіноване лікування: застосування одного з препаратів фторхінолоновими ряду або макраліда в поєднанні з біологічно активною добавкою СУПЕР Шілд.
Особливістю БАД СУПЕР Шилд є багатокомпонентний склад, збалансований за дією, що впливає одночасно на багато ланок імунного статусу, а також володіє потужним противірусною, протипухлинною, протиінфекційних і антиоксидантну діями.
Вхідний до складу еубіотіческій комплекс: ехінацея, По д'арко, сума, ефективно доповнюють монотерапію фторхінолонами або макролідами за принципом ад'ювантної, тобто взаємного доповнення та потенціювання можливостей один одного. Гриби рейші, шиітаки, маітаке (різновиди мухоморів) діють як протипухлинний засіб. Таким чином, це дозволило проводити органі зберігаючі терапію, уникнути негативного впливу антибіотиків на ШКТ.
В даний час є напрацювання по використанню комбінованого лікування БАД з апаратними методами.
СУПЕР Шилд призначався при хронічному хламідіозі в поєднанні з ЦВМ і герпетичної інфекцією в дозі по 2 капсули 2 рази на день, двома курсами по 15 днів. Перерва між курсами (5-6 днів) у поєднанні з монотерапією фторхінолонами або макролідами методом пульсотерапія по 10 днів, з перервами між курсами 5-6 днів. Причому монотерапія антибіотиками проводилась з комбінованим застосуванням, тобто половина добової дози вводилася парентерально, друга половина - всередину, що дозволило максимально знизити негативний вплив лікарської хіміотерапевтичне навантаження на ЖКТ.
З приводу хронічного хламідіозу лікувалися 26 осіб, з них 6 з латентною формою хламідіозу. Вік пацієнтів 20-45 років. У 12 випадках сечостатевої хламідіоз поєднувався з кандидозом уретри. Контроль излеченности методом РІФ та ІФА повністю завершили 18 пацієнтів з триразовим контролем излеченности, інші перебувають під динамічним наглядом.
З приводу генітального герпесу за наведеною методикою лікувалися 6 осіб. З ЦМВ-інфекцією - 4 пацієнти. Слід зазначити, що в лікуванні генітального герпесу і ЦМВ антибіотики не застосовувалися. У двох випадках при ЦМВ застосовувався ацикловір двома курсами по 5 днів у поєднанні з БАД АРТ ЛАЙФ СУПЕР Шилд. Контроль излеченности проводився методом ІФА і завершено у чотирьох пацієнтів з генітальним герпесом і в трьох випадках з ЦМВ.
Рецидиву після проведеного лікування протягом двох місяців не відзначалося, динамічне спостереження за пацієнтами триває. Однак наші спостереження попередніми і передбачається більш глибокий аналіз клінічних ефектів комплексної терапії в поєднанні з БАД компанії АРТ ЛАЙФ.
Висновок:
1. Попередні дані дозволяють вважати, що БАД з їхнім потужним антиоксидантним, іммунокоррегірующіх, противірусну і протиінфекційних діями можуть бути використані не тільки як профілактичні засоби, але і в лікувальних цілях у комплексній терапії урогенітальних захворювань, що передаються статевим шляхом.
2. Безумовна доцільність використання БАД Токсфайтер, СУПЕР Шілд, ДІСКАВЕРІ СИЛА в комплексній терапії УЕІ.
3. Запропонована нами тактика дозволяє досягти позитивних результатів більш простим і безпечним методом в порівнянні з традиційними схемами лікування УГІ.
4. У комплексній терапії БАД СУПЕР Шилд доцільна лікувальна, а не профілактична дозування (підбирається індивідуально).
5. Вважаю застосування БАД АРТ ЛАЙФ Токсфайтер, СУПЕР Шілд, ДІСКАВЕРІ СИЛА альтернативним лікуванням, не ушкоджують печінки, нирок, не викликає стану дисбіозу і дисбактеріозу шлунково-кишкового тракту, що не порушує сперматогенез, що ми можемо мати при призначенні хіміотерапевтичних комплексів.
6. Економічні витрати пацієнта не перевищують витрати при звичайних схемах лікування, або нижче. Все вищевказане дозволяє нам застосовувати біологічно активні добавки в комплексній терапії інфекційної урогенітальної патології.

Коментарі

ВВЕРХ