Використання біологічно активних добавок фірми АртЛайф у хворих з харчовою алергією.

М.В. ЯКУБЕНКО, алерголог-імунолог, Далекосхідне відділення Російської академії наук
У алергії немає певної «візитної картки», її прояви різноманітні і багатоликі, несхожі один на одного. Останнім часом алергія стала справжнім «бичем» людства. Зростання промислових підприємств, погіршення екології, збільшення радіаційного фону - все це сприяє ослаблення імунної системи організму. Людський організм здатний відповідати на вторгнення чужорідних речовин, наприклад мікробів, виробленням захисних факторів - АТ. Але при алергії відбувається своєрідна «помилка впізнавання»: організм реагує як на ворога, так і на нешкідливі речовини, наприклад - яєчний білок, полуницю і т.д. Ще 100-150 років тому алергія на їжу була дуже рідкісним явищем, а зараз саме цим її видом страждає кожен шостий житель планети.
Всяка збочена, з відхиленнями від норми, реакція на харчові продукти називається харчовою непереносимістю. А найбільш частою формою харчової непереносимості є харчова алергія. За даними статистики, частота харчової алергії у дітей становить 10-40%. Розвиток харчової алергії відбувається внаслідок взаємодії між харчовими алергенами, шлунково-кишковим трактом і імунною системою організму. Існують певні чинники, що сприяють розвитку харчової алергії. По-перше, це спадкова схильність, по-друге, порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, які ведуть до зміни проникності кишечника, внаслідок чого харчові АТ проникають в кров. По-третє, формування аллергически зміненої реактивності організму відбувається ще в антенатальному періоді, коли під час вагітності майбутні мами надлишково вживають продукти, що володіють вираженою алергенної активністю (горіхи, мед, молоко, шоколад, яйця і т.д.). Мають значення також тривала медикаментозна терапія (особливо антибактеріальна), контакт з хімічними (в т.ч. парфумерними) аероаллергенов і куріння.
Враховуючи вищесказане, в період вагітності і лактації жінкам пропонуються спеціально розроблені гіпоалергенні дієти, а також дієти з застосуванням біологічно активних добавок (БАД). Цілком обгрунтованим є призначення таких біологічно активних добавок фірми АРТ ЛАЙФ, як ФІТОСОРБОВІТ, ДІСКАВЕРІ Чарівність або ДІСКАВЕРІ СИЛА або ДІСКАВЕРІ Відмінник, ГРІН СТАР, ВІТАМІН «Е», КАЛЬЦІМАКС, які не тільки нормалізують обмінні процеси в організмі, поліпшують моторику шлунково-кишкового тракту, сприяють відновленню мікрофлори кишечника, але також забезпечують добову потребу організму в основних вітамінах, макро-і мікроелементи, білках, покращують метаболізм клітинних мембран і зміцнюють судинну стінку. На першому році життя причинами виникнення алергічних реакцій найчастіше бувають переклад дитини на штучне вигодовування, раннє введення прикорму без дотримання встановлених правил, непереносимість білків коров'ячого молока, злаків, а також прийом кисломолочних продуктів, що пов'язано з дріжджоподібними грибками роду Candida Aspergillus. При розвитку вищевикладених реакцій в комплексну терапію після застосування антигістамінних і протіводрожжевих препаратів були включені АЦІДОБАК і БІФІДОБАК, що дозволило добитися виражених позитивних результатів у 67% хворих (під контролем калу на дисбактеріоз). Найбільш часто харчова алергія проявляється у вигляді алергічного дерматиту та кропив'янки. Для зняття гострих проявів харчової алергії у дітей і дорослих з антигістамінних препаратів першого покоління найбільш ефективні тавегіл, супрастин, діазолін; препарати другого покоління - кларитин, астемізол, зіртек - ще знаходяться в процесі вивчення, але наголошується, що вони ефективні як у гострий, так і в підгострий періоди. Серед хворих, що страждають алергічним дерматитом і кропив'янкою, були обрані основна і контрольна групи. У комплексне лікування контрольної групи були включені наступні БАД:
1.Протівоаллергіческій комплекс СКІН ЛАЙН - для зменшення проявів алергічної реакції за рахунок зниження викиду гістаміну, зміцнення судинної стінки і зменшення її проникності. Це дозволило знизити добову дозу антигістамінних препаратів в два рази і отримати м'який седативний і протизапальний ефекти.
2.ТОКСФАЙТЕР, ФІТОСОРБОВІТ, які мають підвищену сорбційною активністю і здатні зв'язувати і міцно утримувати екзо-і ендогенні токсини.
Вони застосовувалися під час їжі, при кожному прийомі їжі, або дворазово вранці і ввечері, в результаті чого стихання таких симптомів, як свербіння і гіперемія шкірних покривів в контрольній групі пацієнтів наступала на 4-6 днів раніше, ніж в основній.
3.С метою корекції порушень в роботі шлунково-кишкового тракту і ферментативних порушень у основної групи пацієнтів застосовувалися такі препарати, як фестал, ензістал і мезим форте. У контрольній групі ці препарати були замінені КОМПЛЕКС ФЕРМЕНТІВ ПЛЮС, який містить 18 ферментів і володіє високою активністю (курс лікування від 3 до 6 тижнів) і БАД ГАСТРОКАЛМ, надають м'який протизапальний ефект на слизову оболонку шлунково-кішечноготракта (ШКТ), нормалізує кислотність шлункового соку і поліпшує травлення (курс лікування від 14 до 30 днів).
4.Для зміцнення судинної стінки, зменшення проникності кишечника, поліпшення метаболізму клітинних мембран у пацієнтів контрольної групи використовувався КАЛЬЦІМАКС, який дозволив зменшити набряклість тканини майже в три рази.
5.В як зовнішній засіб у хворих з алергічним дерматитом використовувався аргогель, що володіє гарною антибактеріальної, протизапальною і протиалергічною активністю. Після застосування гелю відновлення шкірних покривів протікало в 1,5 рази швидше, гіперемія і свербіж шкіри зникали на 2-3 день після лікування.
6.Важним ланкою в лікуванні харчової алергії є корекція імунної системи. У контрольній групі в якості імуномодуляторів були використані Котячий Кіготь курсом від 1 до 2 місяців за індивідуальною схемою. Під контролем імунного статусу було встановлено, що Котячий Кіготь активізує функцію Т-кілерів, макрофагів, нормалізує рівень імуноглобулінів. СУПЕР Шілд діє на всі ланки імунітету, підвищує рівень Т-лімфоцитів, імуноглобулінів, а також покращує функцію печінки - постачальника білків тривоги.
Провівши тривалі клінічні спостереження, ми прийшли до висновку, що ефективність проведеної терапії з включенням біологічно активних добавок компанії АРТ ЛАЙФ виражалася в більш швидкому досягненні ремісії алергічного процесу на шкірі і в травному тракті, посиленні процесів регенерації уражених ділянок шкіри, у зворотному розвитку вторинної інфекції, поліпшенні загального стану у 79% хворих.
Таким чином, даний досвід використання БАД вказує на необхідність застосування їх в комплексній терапії у хворих з харчовою алергією, оскільки дозволяє скоротити тривалість лікування і уникнути ускладнень, а також вказує на необхідність використання їх з профілактичною метою, що значно зменшує ризик виникнення захворювання і частоту загострень хронічних захворювань.

Коментарі

ВВЕРХ