Телеангіоектазія

Телеангіектазія (судинні зірочки) - це розширені внутрішньошкірні кровоносні судини червоного і синього кольору діаметром 0,1-1,5 мм. Залежно від форми вони поділяються на прості (лінійні), деревоподібні, павукоподібні, або зірчасті, плямисті. Найчастіше ця патологія зустрічається у жінок. Ретикулярні вени нагадують варикозну хворобу, але знаходяться не підшкірно, а в товщі шкіри, і пов'язані з судинними зірочками. Причини появи судинних зірочок до кінця не встановлені. Вважається, що спадкова схильність, дисбаланс жіночих статевих гормонів, тривале навантаження на ноги у вертикальному положенні, вагітність і пологи сприяють внутрикожном розширенню судин. Нерідко судинні зірочки пов'язані з тривалим прийомом гормональних контрацептивів. Важливо знати, що ця патологія носить переважно косметичне значення і сама по собі не призводить до тяжких ускладнень.

Лікувальна гімнастика

Початкове положення: лежачи на спині. Ноги разом, руки покласти уздовж тулуба. Підняти зігнуті в колінах ноги і по черзі випрямляти і згинати їх, імітуючи їзду на велосипеді. Продовжувати протягом 20-30 секунд. Підняти прямі ноги вгору під прямим кутом до тулуба. Потім по черзі згинати і розгинати в колінах. Повторити 5 разів.

Ноги витягнути прямо, потім потягнути шкарпетки на себе і повернути у вихідне положення. Повторити 6 разів.

По черзі згинати і розгинати пальці на лівій і правій нозі. Повторити 5-6 разів.

Злегка підняти прямі ноги і схрещувати їх поперемінно, імітуючи ножиці. Повторити 5 разів.

Ноги зігнути в колінах. Стопи обох ніг згинати і розгинати, не відриваючи п'ять від підлоги. Продовжувати протягом 30 секунд. Затиснути стопами невеликий предмет. Підняти ноги вгору, утримуючи в такому положенні протягом декількох секунд, потім опустити. Повторити 5 разів.

Покласти будь м'який предмет під ноги і піднімати їх по черзі вгору, опускаючи вбік на підлогу, потім назад на предмет. Робити вправу в повільному темпі. Повторити 7 разів.

Початкове положення: стоячи. Поставити ноги разом, руки опустити уздовж тулуба. На вдиху піднятися на носки і одночасно підняти руки вгору, на видиху прийняти вихідне положення і опустити руки. Повторити 5-6 разів.

Піднятися по черзі на носки, потім встати на п'яти, руки при цьому слід схрестити на потилиці. Повторити 6 разів.

Встати прямо, ногу зігнути в коліні і підняти, щоб стопа залишалася на вазі. Виконати кругові рухи стопою, потім зробити те ж вправу іншою ногою. Повторити 5 разів.

По черзі піднімати то ліву, то праву п'яту, імітуючи ходьбу на місці, не відриваючи шкарпеток від підлоги. Виконувати протягом 2 хвилин. Спертися руками на спинку стільця. Піднятися на носки, затриматися в такому положенні на 20-30 секунд, потім встати на п'яти на 15-20 секунд. Повторити 10 разів.

Винести пряму ногу вперед, затримати на кілька секунд, потім повернути у вихідне положення. Виконати те ж іншою ногою. Повторити 12 разів.

Встати боком до спинки стільця, спертися на неї однією рукою. Відвести одну ногу вбік і підняти, потім повільно опустити. Виконати ту ж вправу іншою ногою. Повторити 10 разів.

Часто вибір препаратів для лікування багатьох хвороб не оптимальний: вони не завжди виліковують захворювання і, крім того, можуть викликати побічний ефект (гастрит, шлункові виразки та ін.) Тому при лікуванні будь-якого захворювання необхідно використовувати цілий комплекс лікувальних заходів. Повернутися обличчям до спинки стільця, спертися на неї обома руками. Поперемінно виконувати махи назад і в сторони. Повторити 10 разів.

По черзі піднімати ноги, зігнуті в колінах. Вправу повторити 10 разів.

Встати між двома опорами (стільцями, наприклад), ноги разом. Спираючись на прямі руки, піднятися на носки, потім опуститися і встати на п'яти. Повторити 6 разів.

Початкове положення: сидячи на стільці. Сісти на край стільця, ноги витягнути вперед і, не відриваючи п'ять від підлоги, виконати згинання та розгинання пальців. Повторити 5 разів.

Піднімати по черзі вгору прямі ноги і опускати. Повторити 5 разів.

Піднімати по черзі вгору зігнуті в колінах ноги. Повторити 5 разів.

Одну ногу витягнути вперед, виконати круговий рух стопою за годинниковою стрілкою, потім у зворотному напрямку. Зробити те ж вправу іншою ногою. Повторити 5 разів.

Ноги витягнути вперед, підняти шкарпетки, не відриваючи п'ять від підлоги, потім опустити і щільно притиснути підошви ніг до підлоги. Повторити 5 разів.

Сучасній медицині відомо багато різновидів захворювань ніг, пов'язаних з хворобами суглобів, порушенням кровообігу, шкірними захворюваннями. Вибір лікування обов'язково повинен грунтуватися на діагнозі. Ноги поставити разом. Відірвати п'яти від підлоги, шкарпетки при цьому повинні впиратися в підлогу. Потім притиснути стопи до підлоги. Перенести акцент на п'яти, піднявши шкарпетки. Повторити 5 разів.

Щоб домогтися успіху при лікуванні, слід спочатку усунути причину, що викликала захворювання. Підняти праву ногу і, обхопивши коліно руками, притиснути до грудей, потім опустити. Виконати вправу іншою ногою. Повторити 5 разів.

Коментарі

ВВЕРХ