Тяжкість і розпирання в ногах

Часто біль в ногах буває проявом захворювань артерій або вен, але її причиною бувають і інші захворювання і стани. Поступово хворий звертає увагу на все частіше виникає відчуття тяжкості і розпирання в ногах. Неприємні відчуття при синдромі «важких ніг» посилюються, коли хворий змушений з якої-небудь причини довго простояти, дещо зменшуються при ходьбі, знімаються в горизонтальному положенні з піднятою кінцівкою і можуть поновитися у зв'язку з судорожним скороченням литкових м'язів ночами під теплою ковдрою. Своєрідне відчуття застою і незвичайного спека в кінцівки буває у жінок особливо під час менструації.

Лікувальна гімнастика

Початкове положення: лежачи на спині. Згинати і розгинати пальці стоп поперемінно і одночасно. Виконувати кругові рухи в гомілковостопних суглобах поперемінно і одночасно.

Поверніть стопи всередину і назовні. Згинати і розгинати стопи з опором, що чиниться однією ногою при русі інший. Виконувати 15-20 разів у повільному темпі.

Стопу правої ноги поставити на м'яч. Перекочувати м'яч до тулуба і назад у вихідне положення. Те ж зробити лівою стопою. Виконувати в повільному темпі 5-6 разів.

Взятися руками за краї кушетки і виконати в середньому темпі вправу «Велосипед» 20-30 разів.

Руки зігнути в ліктях, праву ногу зігнути в коліні з опорою на стопу. Повільно підняти ліву ногу 2-5 разів.

Те ж зробити правою ногою. Праву ногу злегка зігнути і підтримувати її руками за стегно або обперти на валик. Потім слід зігнути і розігнути коліно з відривом п'яти від ліжка. Те ж зробити лівою ногою. Виконувати в повільному темпі 10-15 разів.

Початкове положення: сидячи на стільці. Ноги злегка зігнути в колінах, потім захопити пальцями обох ніг дрібні предмети з підлоги. Активно згинати і розгинати стопи. Виконувати в повільному і середньому темпі 20-30 разів.

Зігнути і розігнути праву ногу за допомогою лівої ноги. Виконувати в повільному темпі 10-20 разів. Активно поперемінно згинати і розгинати ноги в колінах. Виконувати в середньому темпі 24-30 разів.

Початкове положення: стоячи. Ноги разом, руки на поясі. Піднятися на шкарпетки і опуститися на всю стопу. Виконати 10-15 разів.

Праву ногу поставити на крок вперед, потім зігнути її в коліні і нахилити тулуб вперед до положення «випад». Повторити лівою ногою. Виконувати в повільному темпі 10-25 разів. Початкове положення: вис спиною до гімнастичної стінки. Поперемінно підняти ноги, зігнуті в колінах. Потім одночасно підняти ноги, зігнуті в колінах. Виконувати в повільному темпі 6-8 разів.

Поперемінно, потім одночасно підняти прямі ноги. Виконувати 6-8 разів.

Коментарі

ВВЕРХ