Дитяча ортопедія і травматологія

До звичайних схемами лікування ми стали додавати біологічно активні добавки (БАД) Російської компанії АртЛайф. При наявності величезного вибору на вітчизняному ринку препаратів, що містять кальцій і препаратів, що включають в свій склад глюкозамін і хондроітінсульфат, вироблених різними закордонними компаніями, вибір припав на БАД " Кальцимакс " і "Джойнт Флекс".

 кальцимакс Джойнт Флекс

Наш вибір був обумовлений тим, що компанія АртЛайф має прекрасну сировинну базу в екологічно чистих районах Західного Сибіру, ​​Алтаї, Красноярському краї, Далекому Сході, Примор'я, Байкалі і т. д. Виробнича база в м. Томську оснащена сучасним технологічним обладнанням, що поставляється з Англії , Італії, Індії та Німеччини, що гарантує випуск продукції високої якості. БАДи, що випускаються компанією, сертифіковані за міжнародним стандартом 15О-9001-2000.

АртЛайф є єдиною Російської компанією, що має лабораторію контролю якості безпеки, акредитовану в системі Гостра, і виробляє БАД, за стандартом GMP.

БАД " Кальцимакс " має склад, в якому дотримані всі найважливіші умови збалансованості за вмістом кальцію, магнію, фосфору, вітаміну D3 та ін

БАД "Джойнт Флекс", основним компонентом якого є суфатірованний ГАГ, по своєму складу і дії істотно перевершує рекламовані на російському ринку препарати зарубіжного виробництва. Вартість БАД "Джойнт Флекс", компанії АртЛайф значно нижче імпортних аналогів.

Під наглядом лікаря ортопеда протягом останніх двох років перебувало 324 дитини віком від 3-х місяців до року. В результаті клінічного та рентгенологічного обстеження у хворих була виявлена ​​наступна патологія:
• дисплазія тазостегнових суглобів (ДТЗ) - 206 дітей,
• вроджений підвивих стегна (ВПБ) - 87 дітей,
• вроджений вивих стегна (ВВБ) - 31 дитина.

Всі хворі були розділені на дві групи - контрольна і основна.

Діти з контрольної групи отримували таке лікування: масаж, ЛФК, електрофорез СаСl2, подушка Фрейка, шина ЦИТО, стремена Павлика і т. д.

Дітям в основній групі до вище перерахованого лікування був призначений " Кальцимакс " по 1 капсулі ввечері, починаючи з 3-х місячного віку. Капсула розпечатувалася батьками і її вміст додавалося в невелику кількість зцідженого материнського молока або молочної суміші. При підгодовування дитини з ложечки вміст капсули змішували з фруктовими або овочевими пюре і давали дітям у вечірній час.

Після 3-х місячного лікування всім дітям була зроблена контрольна рентгенограма кульшових суглобів.

Підсумки по контрольній групі:
• дисплазія тазостегнових суглобів (ДТЗ) - позитивна динаміка і повне одужання настало у 60 дітей (76%);
• вроджений підвивих стегна (ВПБ) - у 6 дітей (17%) підвивих зберігся або був усунений не повністю, запізнювалася формування ядер головок стегон;
• вроджений вивих стегна (ВВБ) - у 4 дітей (33%) вивих не був усунений, ветлужние западини не сформувалися.

Всім цим дітям лікування було продовжено.

Підсумки по основній групі, діти якої додатково отримували " Кальцимакс ":
• дисплазія тазостегнових суглобів (ДТЗ) - повне одужання настало у 128 дітей (100%), ветлужние западини і ядра окостеніння головок стегон були добре сформовані;
• вроджений підвивих стегна (ВПБ) - повністю видужала 50 дітей (94%);
• вроджений вивих стегна (ВВБ) - 15 дітей (78%) повністю одужали.

БАДи " Кальцимакс " і "Джойнт Флекс" ми також використовували при комплексному лікуванні болів у суглобах, сколіозів, остеохондрозів, остеохондропатії, переломах, рахітичний деформації грудної клітки, вальгусной і варус-ної деформації гомілки. Хворих зі сколіозом:

1-го ступеня спостерігалося 75 дітей (від 8 до 16 років);
2-го ступеня - 130 дітей (від 11 до 14 років),
3-го ступеня - 17 дітей (від 10 до 14 років).

У 90 дітей відзначалися болі в грудному та поперековому відділах хребта, головні болі. У 65 дітей зі сколіозом 2-й і 3-го ступеня рентгенологічно виявлено остеохондроз.

Всім хворим з патологією хребта призначалося наступне лікування: масаж, ЛФК, іглорефлексо-терапія, ампліпульс, носіння ортопедичних корсетів і коректорів постави, плавання, парафінові аплікації. "Кальцимакс" призначається за наступною схемою: з 6 до 14 років - по 2 капсули ввечері, старше 14 років - по 3 капсули ввечері.

"Джойнт Флекс" призначається дітям з 10 до 16 років по 1 таблетці 3 рази на день під час їди.

У всіх дітей через один-два тижні відзначалися зникнення больового синдрому, збільшення обсягу рухів хребта, зменшення або повне зникнення головних болів. Протягом року стан хворих не погіршувався.

З остеохондропатій спостерігалося всього 57 дітей, у тому числі:
з хворобою Пертеса - 8 дітей (від 7 до 12 років);
з хворобою Шоерманна-Мау - 9 дітей (від 13 до 14 років) - цим дітям крім основного лікування призначалися "Кальцимакс" і "Джойнт Флекс" відповідно з віковим дозуванням;
з хворобою Осгуд-Шляттера - 17 дітей (від 10 до 14 років);
з хворобою Хаглунд-Шінца - 10 дітей (від 8 до 11 років);
з хворобою Келлера - 10 дітей (від 8 до 12 років) - ці діти отримували " Кальцимакс " по 2 капсули ввечері.

Діти, які перебували на лікуванні з приводу переломів різної локалізації, крім іммобілізації приймали "Кальцимакс" відповідно з віковим дозуванням. Терміни іммобілізації скоротилися на один-два тижні, болі купировались на 4-5 добу.

Наведені нами спостереження дозволяють вважати методом вибору включення біологічно активних добавок " Кальцимакс " і "Джойнт Флекс" в комплексне лікування захворювань опорно-рухового апарату дитячого віку.

Коментарі

ВВЕРХ