Застосування БАД Арт лайф в гастроентерології

О.І. РАСКІНА, В.С. Цешковський, Т.Л. Клініка професора Лохвицького С.В., м. Караганда

Метою нашої роботи було вивчення клінічної ефективності біологічно активних добавок до їжі фірми (БАД) АЦІДОБАК, ГАСТРОКАЛМ, БІФІДОБАК (виробництво компанії АРТ ЛАЙФ).

Клінічна оцінка здійснювалась за такими параметрами: 
1. Суб'єктивні відчуття хворого.
2. Дані об'єктивного огляду.
3. Дані лабораторних та інструментальних методів дослідження.
Всього під спостереженням знаходилися 30 хворих: 10 осіб у віці 26-35 років; 10 осіб-36-45 років; 10 осіб-46-55 років.
У 10 осіб в результаті обстежень було верифіковано діагноз дисбактеріоз II ступеня, обумовлений відсутністю Lactobacillus; у 10 чоловік - дисбактеріоз II ступеня, обумовлений відсутністю Bifidobacterium, у 10 осіб - хронічний гастрит анторального відділу шлунка з підвищеною кислотністю, у стадії загострення. Загальні та біохімічні аналізи показали нормальний вміст білка, цукру, гемоглобіну, АСТ, АЛТ, білірубіну, креотініна. У хворих дисбактеріозом кишечника діагноз був підтверджений аналізом калу на дисбактеріоз. Захворювання шлунка верифікувати ендоскопічно і даними внутрішньошлункової рН-метрії.
Курс лікування БАД АРТ ЛАЙФ становив 1 місяць, дози відповідали рекомендованим. Побічних ефектів при застосуванні БАД не відзначалося, органолептичні властивості препаратів оцінювалися як задовільні.

Лікувальні властивості оцінювалися за такими параметрами:
1. скарги:
• болі в животі зникли у 28 осіб з 30 (93,3%);
• диспепсичні розлади у 30 з 30 (100%);
• нестійкий стілець нормалізувався у 19 осіб з 20 (95%).
2. Об'єктивні дані:
• пальпація живота не виявляла патологічних проявів у 28 осіб з 30 (93,3%);
• відсутність ефекту у 2 осіб їх 30 (6,6%).
3. Дані лабораторних та інструментальних обстежень:
• при повторній ФГДС відзначалася явна позитивна динаміка у 9 чоловік з 10 (90%);
• повторний аналіз калу на дисбактеріоз виявив: тенденцію до поліпшення у 12 осіб з 20 (60%); нормалізацію кишкової мікрофлори у 5 осіб з 20 (25%), відсутність позитивного ефекту у 3 осіб з 20 (15%).

Таким чином: 
1. Ефект при лікуванні біологічно активними добавками до їжі АЦІДОБАК і БІФІДОБАК становить 85% (у якості монотерапії).
2. Позитивний ефект від застосування біодобавки ГАСТРОКАЛМ відзначається в 90%. Терапія проводилася в поєднанні з амоксициліном в дозі 0,5 таблетки 4 рази на день протягом 10 днів. Курс лікування біологічно активними добавками фірми АЦІДОБАК і БІФІДОБАК ФІРМИ АРТ ЛАЙФ 1 місяць у дозі по 1 капсулі 1 раз на день вранці за 30-40 хвилин до їжі, ГАСТРОКАЛМ-по 1 таблетці 3 рази на день до їди.

Висновок: 
Біологічно активні добавки до їжі фірми АРТ ЛАЙФ ГАСТРОКАЛМ, АЦІДОБАК, БІФІДОБАК можуть бути використані при лікуванні хворих дисбактеріозом і хронічним гастритом як в якості основних, так і в якості допоміжних засобів.

Коментарі

ВВЕРХ