Лікування хворих з виразковою хворобою дванадцятипалої кишки з використанням біодобавок АРТ ЛАЙФ

Г.Ю. ЕВДОХІНА, лікар-терапевт, лікар вищої категорії, завідувачка терапевтичним відділенням Далекосхідної клінічної басейнової лікарні, поліклінічне відділення

Група хворих з 8 осіб, віком від 30 до 50 років. У двох випадках - звернення в період загострення захворювання, на ФГДС визначена виразка цибулини дванадцятипалої кишки (ДПК) діаметром відповідно 0,3 і 0,4 см, з запальним валом, гіперемією навколишнього слизової, супроводжує больовий синдром (Coli bacteri не виявлено).
Після семиденного лікування антибіотиком (тетрациклін по 250x2 рази, зонтак по 250х 2 рази, ул'фамед по 10 мг 2 рази) зменшився больовий синдром, і були рекомендовані до прийому біологічно активні добавки (БАД) компанії Артлайф: котячий кіготь (по 1 капсулі 3 рази на день через 30 хвилин після їжі), ГРІН СТАР (по 1 капсулі вранці) і з першого дня звернення - ДУС ЗНАЙТИ (по 1 капсулі на ніч). Був залишений ульфамед по 10 мг на ніч.
Через 10 днів прийому при контролі на ФГДС в обох випадках виразка зарубцювалася (залишилася стадія рубця, невеликий набряк), через 18 днів хворі приступили до роботи. При цьому було рекомендовано продовжити прийом препаратів Котячий Кіготь і ГРІН СТАР в підтримуючих дозах протягом 2 місяців.
В інших шести випадках з цієї групи хворих на ФГДС були зареєстровані рубцеві зміни цибулини дванадцятипалої кишки (ДПК), явища дуоденіту, незначні скарги в трьох випадках і в трьох випадках відсутність скарг взагалі. З метою профілактики загострення захворювання цим хворим призначалися протягом місяця: ГАСТРОКАЛМ - в 50% - по 1 таблетці 2 рази на день до їжі, і в 50% - по 1 таблетці 1 раз на день до їди; ДУС Найт - по 1 капсулі на ніч протягом 14 днів; Бета-каротин - по 1 гелю 1 раз в два дні; ульфамед - по 10 мг на ніч протягом 1 місяця.
Поліпшення об'єктивно і суб'єктивно настало у п'яти пацієнтів (один пацієнт не з'явився повторно), та з метою подальшого поліпшення стану їм було дано призначення: Токсфайтер курсом 20 днів, потім КОМПЛЕКС ФЕРМЕНТІВ ПЛЮС і сік чорниці курсом на I місяць, потім ДІСКАВЕРІ Чарівність АБО ДІСКАВЕРІ СІЛАпо 2 таблетці 2 рази на день протягом місяця. Потім курсами по 1 місяця відповідно ФІТОСОРБОВІТ по 1 таблетці 1 раз на день і СУПЕР Шілд по 1 капсулі на день. Надані рекомендації щодо дієти, режиму та праці.
Жоден з спостережуваних пацієнтів не звернувся протягом півроку з приводу погіршення стану, всі вони працюють по своїй спеціальності. На контролі у з'явилися через три місяці: на ФГДС видно рубцеві зміни, слизова рожева (без запалення).
Висновки:
В результаті проведеного комплексного лікування із застосуванням БАД АРТ ЛАЙФ хворих з виразковою хворобою ДПК і явищами загострення спостерігався значний позитивний ефект, тимчасова непрацездатність зменшилася на 15% .2. Протягом 3-6 місяців велося спостереження за хворими, які отримували профлеченіе. Об'єктивно поліпшення спостерігалося в 95% випадків, але термін спостереження за такими пацієнтами необхідно продовжити до 1-3 років.

Коментарі

ВВЕРХ