Головна : Новини

Що таке неврологія

, 15:45
0 2105

Людський організм є одним з найбільш досконалих в нашем світі. Це унікально складна і гармонійна система органів, кожен з яких виконує свою окрему функцію (або декілька функцій), але при цьому діє спільно з іншими. Все те, що людина робить протягом дня, точніше, як організм це робить, є реакцією на зовнішні збудники та внутрішні фізіологічні потреби організма. З точки зору людини, ми все це робимо, просто тому що робимо, тому, що так можемо або вміємо. Але з точки зору науки можливість подібних дій, їх точність і скоординованість залежить від роботи нервової системи - сукупності нервових структур організму, які здійснюють основні регуляторні та управлінські функції.

Структура нервової системи

Нервова система во має багато аналогій з персональним комп'ютером, який має центральний виконавчий орган - процесор і периферичні - пам'ять, відео-, аудіо-, мережеві адаптери, блоки живлення і т. Д . У нервовій системі роль виконавчо-контролюючої системи виконує центральний її апарат, представлений головним і спинним мозком (а також більш дрібними структурними компонентами), а роль периферичних пристроїв виконує периферична частина, представлена ??системою нервів і їх відростків.

Наука про нервову систему

Як і будь-яка інша складна система в нашому організмі, нервова зистема також схильна збоїв, патологій і захворювань, оскільки здійснює прямий зв'язок між організмом і зовнішнім середовищем. Для того, щоб адекватно реагувати на всі ці прояви, їх необхідно досконально вивчати і саме цим займається розділ медицини - неврологія. Окрім, власне, захворювань, що вражають ЦНС і ПНС, неврологія доляяет велику увагу вивченню механізмів їх розвитку і протікання, характерні симптоми, а також методики діагностування та правильного лікування. Ну і звичайно ж, вивчається питання профілактики неврологічних захворювань, що в нашій аж надто динамічного життя вкрай необхідно.

Враховуючи складність структури нервової системи та механізмів її дії, неврологія є комплексним поняттям і наукою, в якій виділяється кілька основних розділів, зокрема: фізіологія і анатомія, ембріологія, гістологічна та біохімічна частини, нейрогенетика, нейрогігіена, невропатологія (те, з чим ми найчастіше зустрічаємося в побуті і в лікарні). Більш детально про неврологі можна.

 

Логічно припустити, що проблеми неврологічного характеру людина почала відчувати ще з часу свого формування, як виду. Перші ж документальні свідчення неврологічних досліджень датуються періодом Староєгипетських царств. У тому виде, в якому ми звикли сьогодні сприймати неврологію, вона почала формуватися порівняно недавно - з другої половини XIX століття.

Симптоматика неврології

Людини переслідує безліч хвороб, але визначити їх неврологічне походження можна, мабуть, за такими симптомами:

  1. Порушення мови;
  2. Болі в кінцівках, попереку, головні болі;
  3. Депресивні, тривожні стани;
  4. Порушення координації, дотику, пам'яті, тремор, оніміння кінцівок і т. П.;
  5. Порушеннячутливості;
  6. Порушення базових рефлексів (нетримання калу, сечі, порушення дихання і т. П.).

Лікування

У більшості випадків, лікування неврологічних захворювань зводиться до медикаментозної консервативної терапії. Часто застосовуються методи мануальної і нетрадіціонної терапії, особливо на стадії реабілітації. Хірургічне втручання показане тільки в екстрених випадках, коли відбувається порушення базових функцій організму.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


ВВЕРХ