Види і призначення очок
Аналізуючи інший раз історичний процес людства, чи то з допомогую найпопулярніших ресурсів інтернету, чи то згадуючи матеріал, який вивчався у шкільній або вузівській програмі, можна мимоволі прийти до висновку, що ХХ століття був одним з найбільш суперечливих і одночасно критично важливих для всіх нас. З одного боку, ХХ століття - це час найбільш кровопролитних воєн в історії людства, але після них наступмул тривалий мир і людство неймовірно далеко зробило крок вперед у своєму розвитку. У минулому столітті було створено величезну кількість техніки і матеріалів, зроблені кульмінаційні відкриття в науці, які дозволили нам мати все те, що ми маємо сьогодні. Проте, це зовсім не означає, що його (тобто ХХ століття) модно пов'язувати лише з техничеським переворотом, адже він подарував нам відкриття і в інших, не обтяжених технічними елементами засобів. Це в першу чергу стосується сфери моди і стилю, і одного з найбільш затребуваних в цих рамках аксесуарів - окулярів.
Для чого потрібні окуляри?
Окуляри - це оптичний прилад, що складається в узагальненому варианте з оптичних лінз і системи їх фіксації в необхідному положенні (оправи). Для того, щоб зрозуміти їх роль у житті людини, необхідно розібратися в тому наскільки велику роль відіграє в житті людини і його організму зір, а також, як воно функціонує. Зір є однією з декількох сенсорних систем в організмі, за допомогою якої головной мозок сприймає і обробляє до 80-90% від всієї надходить інформації про навколишній світ. З точки зору фізики, фізіології, зір також є оптичною системою, принаймні, що стосується очей. У ній є своя оптична лінза (кришталик), яка фокусують падаючі на неї промені і переправляє їх на рецепторну поверхню (сетчатку). Все начебто просто, але на відміну від лінзи штучною, лінза очна і супутні їй органи можуть "вийти з ладу", що призводить до втрати резкозть зору, а значить, вимагає корекції. Саме для цього і створювалися окуляри (причому дуже давно), які представляють собою штучну лінзу, додатково коригувальну падаючі промені.
Які бувають форми сонцезахисних окулярів
Крім очок в їх традиційному розумінні, існує також категорія очок, які використовуються не для корекції потоку світлових променів, а для зміни його інтенсивності. Дані окуляри прийнято називати сонцезахисними. Вони також мають досить давню історію, але в тійформі, в якій ми з звикли сприймати (йдеться особливо про форму оправи), вони стали відомі й популярні в ХХ столітті. Таким чином були створені всі, найбільш затребувані види сонцезахисних окулярів:
- авіатори або крапельки - це класика жанру, широко застосовувана у військах (особливо - авіації) і в серці цивільного населення;
- вайфарери - окуляри в товстій, трапецієподібної оправі;
- Леннона - окуляри, які подібні за формою та стилем з тими, які носив у свій час Джон Леннон, а на більш сучасному етапі - Гаррі Поттер. Вони відрізняються круглою вузької оправою;
- Панто - окуляри, кілька схожі з вайфарери, але протлічающіеся більш вузькою, що не акцентує оправою;
- броулайнери - це окуляри з комбінованою оправою: широкою - вгорі, і вузькою внизу.
Висновки
Сьогодні сонцезахисні окуляри відіграють таку ж величезну роль, як і звичайні. Придбай окуляри різних торгових марок і різної оправи можна ппро заслання.