Головна : Новини

Основні завдання імплантації: суть, протипоказання, види

, 17:10
0 2308

Сьогодні стоматологічнське протезування, тобто заміщення відсутніх зубів, неможливо уявити без імплантації. І якщо ще недавно імплантація зубів багатьма сприймалася як експериментальна методика, то сьогодні в усьому світі це стандартний метод заміщення відсутніх зубів, який дає більш прогнозовані і довготривалі результати, ніж традиційні зПосібники протезування - мостовидні і знімні протези.

Зубні імплантати - це не справжні корені зубів, які виготовляють з титану і встановлюють в   щелепу, а точніше її кістка, в область втрачених зубів.

Основні завдання імплантації

Перша - це не допустити препарування, або появление « тирси » здорових зубів для виготовлення мостовидного протеза, адже доведено, що зуби, які виконують роль опори для такого протеза, значно послаблюються, і вже через кілька років з'являється значний ризик їх втрати.

Друга - це уникнути носіння знімних протезів , причому навіть за відсутності зубів. Такі протіканнязи, якими б якісними вони не були, залишаються знімними, а це створює надзвичайний психологічний дискомфорт для людини. Крім того, тривале користування такими конструкціями призводить до втрати кістки, і це змушує періодично їх підганяти або зовсім переробляти, причому з часом кістка може зменшиться настільки, що встановлення їмплантатов вже буде неможливим.

Встановлення зубного імплантату - це хірургічна операція, яку по травматичності можна порівняти з простими хірургічними маніпуляціями, наприклад, видаленням зуба.

Сучасна імплантація передбачає не тільки забезпечення ідеальної функції, тобто можливість пережовування їжі, а й достиженя естетичного результату. У стоматологічній клініці Dentaldiamond значна увага приділяється роботі з м'якими тканинами (яснами), від яких значною мірою залежить естетичний вигляд коронок на імплантатах, а також комфорт пацієнта при їх використанні.

У деяких випадках, коли відбулася значна втрата кістки і простая імплантація неможлива, використовуються складні методи нарощування кісткової тканини, наприклад, з парканом кісткових блоків або підняттям дна гайморової пазухи.

Протипоказання до імплантації

Як і в будь-якому вигляді медичного втручання існують протипоказання до імплантації. Протипоказання можна розділитьь на дві групи- це медичні протипоказання (за станом здоров'я) і тимчасові або відносні.

Медичні протипоказання

До медичних протипоказань відносяться проблеми зі здоров'ям, що виключають можливість оперативних втручань, або можуть їх значно ускладнити. Це: проблеми з ниммунной системою, проблеми з нервовою системою, захворювання серцево-судинної системи, захворювання ендокринної системи, остеопороз, хвороби крові, онкологія, туберкульоз, венеричні захворювання, СНІД, цукровий діабет.

Тимчасові або відносні протипоказання

Це коли причину можна усунути. До такихвідносяться: патології прикусу, пародонтит, недостатній обсяг кісткової тканини, захворювання слизової оболонки рота. Недостатній обсяг кісткової тканини можна усунути за допомогою кісткової пластики - у потрібне місце вводиться спеціальний матеріал (це може бити штучний матеріал або власна кістка). У разі верхньої щелепи може бути проведений такзваний синус-ліфтинг підняття слизової в гайморової пазухи з подальшим заповненням кістковим матеріалом.

Суть установки зубних імплантатів

Після проведення всіх підготовчих етапів (усунення відносних протипоказань) та проведення необхідних досліджень виготовляється 3D модель Вашоїщелепи у всю величину і спеціальні шаблони для імплантації з отворами в місцях де будуть встановлені імплантати. За допомогою такого шаблону лікар здійснить постановку імплантатів в точно запланованих місцях.

В основному виділяють два види імплантації:

  • одноетапна (це коли на встановлений нимплантат відразу ж встановлюють ортопедичні конструкції);
  • двоетапна (це коли установки імплантату і установка коронки розмежовані в часі).

Двоетапна імплантація

Найбільш прогнозованим є двоетапна. На першому етапі Вам встановлюють сам їмплантат і накривають його яснами. Протягом наступних 3-5 місяців проходить остеоінтеграція (приживлення) імплантату. Процес "приживлення" імплантату контролюється за допомогою рентген-діагностики. Для переходу до другого етапу на імпланти встановлюються формувачі ясна - це спеціальні заглушки навколо яких формуються ясна, як навколо естественного зуба.

Під час другого етапу в імплантат встановлюють абатмент. Абатмент - це перехідна конструкція між коронкою зуба і імплантом. Лікар-ортопед знімає спеціальні відбитки, передає їх для дослідження в зуботехническую лабораторію. Зубні техніки роблять коронку зуба, яка встановлюється на абатмент.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 1)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ