Головна : Новини

Які є УЗД апарати

, 11:27
0 1456

Незважаючи на всю свою еволюційне досконалість, людський організм, будучи в пос-тоянном контакті з природою, від неї ж і страждає, оскільки чинників, які можуть викликати розвиток хвороб, або їх збудників предостатньо. Для того, щоб визначити точний діагноз і призначити адекватне лікування, в більшості випадків недостатньо візуальних або тактильних методів діагностики. Навіть аналізи не здатні дати реальне поставшиня про стан речей, оскільки вони лише опосередковано вказують на те чи інше захворювання. Тому, для діагностики стану внутрішніх органів необхідно використовувати додаткові, більш інформативні методи дослідження. В даному випадку, отримати такі результати можливе або оперативним шляхом, або використовуючи фізичні явища, що дозволяють воссоздать   реальну картину того, що відбувається. Тобто, всі ці методи можна розділити на інвазивні (потребують оперативного діагностичного втручання) і неінвазивні (відповідно, не вимагають операції). Природно, краще друга група методів (за винятком екстрених випадків), оскільки після цього пацієнтові не потрібен часна загоєння рани. Одним з найбільш популярних методів даної групи є ультразвукове дослідження або УЗД.

Фізична природа дослідження

В основі будь-якої існуючої методики лежить яке-небудь фізичне явище або принцип, і УЗД тут не виняток. В її основі лежить так званий п'єзоелктріческій ефект, який використовується в конструкції апаратів, точніше, в їх випромінювальні-приймальні частини. Пьезоеллементи, використовувані в датчиках і акустичних перетворювачах УЗД апаратів є одночасно і генераторами ультразвукових хвиль, і їх приймачами. Принцип роботи найпростішого апарату для УЗД приблизно наступний: на пьезоеллементподається змінний струм, в результаті чого, складові його кристали (наприклад, кварц або суміш барієвого і титанового оксидів) починають відчувати механічні коливання, генеруючи ультразвукові хвилі. Поширюючись у товщі людського організму, вони неодмінно наштовхуються на різні перешкоди у вигляді органів і тканин, кожне з яких пробладает різними властивостями до поглинання хвиль (акустичним імпедансом). На оцінці параметрів відбитих хвиль і базується візуалізація УЗД.

Види УЗД апаратів

Враховуючи різноманіття існуючих на сьогодні моделей УЗД апаратів, їх класифікація також буде досить різноплановою. До речі, приклади даних аппаратов можна подивитися. Класифікація відбувається за оцінкою таких основних критеріїв:

  • За рівнем мобільності. Бувають УЗД апарати стаціонарні та портативні (переносні).
  • За широтою результатів діагностики. Цей критерій визначає якість і кількість одержуваної диагтичного інформації. Отже, за цим критерієм УЗД апарати можна розділити на прості сканери, апарати середнього, високого і найвищого рівня.
  • За кількістю інструментів дослідження, всі апарати можна розділити на дві великі групи: універсальні і спеціалізовані. До універсальних УЗД апаратів,в свою чергу, відносяться сканери, сканери з допплером і апарати з кольоровим допплером. До спеціалізованих УЗД апаратів відносять ехоофтальмометри, фетальні монітори, апарати для діагностики судин, ехоенцефалоскопію, сінускопи.

Крім того, окремо класифікуються і використовуються в апаратах УЗД датчики, Які поділяються на конвексний, лінійні, мікроконвексний, допплерівські, фазовані.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ