Актуальність професії психолога
0 2529
У наш час багато професій стають все більш актуальними, потрібними і востребоватах на ринку праці. До таких спеціальностей відноситься і професії психолога і псіхітра. Сьогодні, коли суспільство стало більш динамічним, дуже часто виникають напружені ситуації у відносинах між звичайними людьми, в колективах і сім'ях. У зв'язку з браком спілкування зросла і роль психологічних знань. Благо зараз можна в будь-який час можале записатися на або психолога і вирішити виникнувшими проблеми.
Тому, дорогі читачі, сьогодні я хочу розповісти вам про цікавою і важливою, на мій погляд, професії психолога. А допоможе мені в цьому Наталія Олександрівна якухин, методист відділу освіти, очолюючияет психологічну службу.
- Наталія Олександрівна, розкажіть, будь ласка, про професію психолога та її особливості. На Вашу думку, які є плюси і мінуси цієї роботи?
- відносно важкоостей, то хотілося б сказати, що на перших етапах роботи перед психологом може виникати проблема, коли переживання клієнта сприймаються як власні. Але з набуттям досвіду роботи це проходить.
Ось так і виходить, що в своїй улюбленій роботі мінусів практично немає.
- А що входить в обов'язків психолога?
- Практичний психолог допомагає першокласникам адаптуватися до школи, проводить діагностику особливостей готовності дитини до навчання, працює з досить проблемними дітьми, занимается корекційно-розвиваючою діяльністю, пропагандою здорового способу життя, профорієнтацією старшокласників, проводить різноманітні семінари, тренінги, допомагає при виникненні безпосередньо будь-яких міжособистісних конфліктів, допомагає позбавитися від різних депресій, вчить розбиратися в самому собі, своїх цілях і власним бажаннямх. Наприклад, у нашому районі чимало психологів працюють в сфері освіти.
- А в яких ще установах можна працювати, маючи диплом психолога?
- Психологи користуються великим попитом в досить разлічних сферах: освітні установи, медичні установи, правоохоронні органи, управління персоналом і звичайні кадровий менеджмент, маркетинг і реклама. А ще психологи також можуть працювати в спеціальних установах, де надають хорошу психологічну допомогу населенню. Можна спробувати знайти себе в бізнесі і політиці (ведение переговорів, піар). І це ще не весь перелік!
- Думаю, нашим читачам хотілося б дізнатися, де ж можна вивчитися на затребуваність психолога? У якому ВУЗі вчилися Ви, якщо не секрет?
- Профессію психолога можна отримати в багатьох вузах України. Наприклад, факультети психології є в Київському національному університеті ім.Т. Шевченка, Луганському державному університеті ім. Т.Шевченка, Донецькому національному університеті, Запорізькому національному університеті та ін .. Особисто я закінчила Черкаський національний університет ім.Б. Хмельницького.
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)