Пристрій і принцип роботи льодогенераторів
Льодогенератори класифікуються по виду і способу отримання льоду. Лід виробводиться двох видів: формований (кубики, циліндри) і безформний (лускатий, сніжний).
Форма льоду залежить від конструкції льодогенератора. Кожен складається з 2 частин: машинного відділення та відділення для виробництва льоду.
Розглянемо конструкцію льодогенератора для виробництва льодуу формі кубиків або циліндрів. Для виробництва такого типу льоду в льодогенераторами використовується для пульверизації система - лід утворюється при безперервному розбризкуванні води з пульверизатора на охолоджуючу поверхню випарника, який має форму стаканчиків, які є перевернуті догори дном.
випаровуючисьль складається з ледоформи, до яких є припаяний трубчастий змійовик. Коли працює льодогенератор, то насос починає подавати воду саме з ванни в колектор. При цьому проходячи через форсунки, вода починає розбризкується і потрапляти в стаканчики, а на їх внутрішній поверхні утворюється шар льоду, який постійно збільшується. Частина охолодженнямой води стікає у ванну і знову подається насосом в колектор.
Приблизно через 20-25 хв роботи льодогенератора в одному з режимів заморожування льоду за допомогою реле часу відкриваються електромагнітні вентилі. Через вентиль гарячий хладон нагнітається компресором у випарник, а через вентиль - Тепла вода почінает надходити в піддон, при цьому омиваючи його. Циліндрики льоду в стаканчиках тануть, відокремлюються від форм, падають на похилу поверхню колектора і через шторку скочуються в бункер. Цикл відтавання триває не менше ніж 3 хв, а після нього реле часу перемикає роботу льодогенератора на цикл заморожування льоду, при цьому відбувається відключення електромагнітних вентиль. Вода, що залишилася в піддоні випарника, через отвір починає стікає у ванну. Рівень води в ній повинен підтримуватися на такому рівні, щоб не бути вище переливної трубки, а точніше її верхнього кінця.
Конструкція льодогенератора з пульверизаційному системою є найбільш надійною із мінімальною кількістю рухомих частин.
Кубики льоду мають округлу форму з масою в середньому 18 г.
Недолік льодогенераторів з пульверизаційному системою утворення льоду - висока чутливість до чистоти води.
При заморожуванні води, солі, що містяться в ній, переходять в незамерзаючих частину води, дооторая збільшує їх концентрацію. Збільшення концентрації солей викликає утворення непрозорого льоду, закупорку форсунок і різке зниження продуктивності льодогенератора. Для попередження вказаних явищ у льодогенераторами здійснюється заміна незамерзаючих води у ванні насоса. Вода у ванну подається через фільтр очищення.