Крадіжки в магазинах як запобігти і як покарати?
Не секрет, що відкритість і доступність для огляду сучасних торгових площок несе власникам не тільки вигоду, а й створює певні складнощі. Так, досить актуальним є питання захисту від крадіжок, скоєних в магазинах. Пропонуємо розглянути це питання на болем докладно.
Коли крадіжка вважається закінченою?
Якщо крадіжку скоєно на території магазину, то закінченоювона буде рахуватися з моменту успішного (для злочинця) подолання протиугінних антени радіочастотної і акустомагнітної технологій (« рамки »), які зазвичай встановлюються на виході з магазинів. Але слід розуміти, що мова йде тільки про ліцензування охороною фірми. А їхні представники є не в кожному магазині. Тут мова йдепро таких виробах, як, які на сьогоднішній день стають дуже популярними.
Що стосується прав покупців при їх затримці охороною магазину, то, по-перше, слід знати: демонструвати вміст своїх сумок або кишень - це лише право, а не обов'язок покупця. Якщо охорона магазину підозрює особа в совершеніі крадіжки, він має право затримати така особа до прибуття міліції.
Що роблять потім правоохоронні органи?
З прибуттям співробітників правоохоронних органів в присутності двох понятих складається протокол, на підозрювану особу обшукуваного. У разі виявлення у нього речі, яка їй не принадилежить, а є власністю магазину, така особа затримується співробітниками правоохоронних органів для вирішення питання про порушення кримінальної справи. Однак, якщо після обшуку підозри охоронців магазину не знайдуть свого фактичного підтвердження, у такої особи виникає право вимагати компенсації за заподіяння моральної шкоди в соотповідно до чинним цивільним законодавством. До речі, за дії охоронців, які діють на підставі договору підприємства з охоронною фірмою, несе відповідальність не адміністрація магазину, а охоронна фірма, яку вони представляють.
Отже, як бачимо, охоронець не має повноважень переглядати особистое речі покупця (підозрюваного) без його згоди.
Що таке факт крадіжки?
Іншим, не менш важливим моментом є доведення саме факту крадіжки шляхом ідентифікації тієї чи іншої речі, яка, на думку охорони була викрадена, оскільки логічно припустити, що підозрювана особа буде будь-якими способами відРіца свою причетність до скоєного, адже без доказів будь-яке звинувачення безпідставно. Як же діяти, коли затримана стверджує, що купила річ, в крадіжці якої підозрюється, в сусідньому магазині? Перш за все, адміністрація магазину (продавці-касири) повинні провести розслідування: перевірити за штрих-кодом відноситься товар до тієї жпартії, що у них у продажу, чи ні. Тільки після встановлення факту належності того чи іншого товару саме магазину можна говорити про власне факт крадіжки.