Головна : Новини

Пошкодження барабанної перетинки - діагностика і лікування

, 13:35
0 1475

Отоларингологи відзначають, що пошкодження барабанної перетинки —це часта проблема, що зустрічається в абсолютно будь-якому віці. Особливо часто перфорація перетинки зустрічається в дитячому віці, адже малюки схильні недооцінювати небезпеку і вивчати світ за допомогою тактильних відчуттів. Сторонні тіла у вусі — найчастіша причина звернення до ЛОР-лікаря. Але трапляються і вроджені аномалії, коли барабанна перепонка відсутній зовсім або має значне отвір. Такий стан представляє велику небезпеку, адже пропадає перепона для різного роду інфекцій, що в свою чергу, може призвести до гнійного або хронічного отиту.

У більшості випадків пошкодження барабанної перетинки проходить самостійно —якщо немає ускладнень, то вона заростає. Іноді потрібні медичні маніпуляції. У більш важких випадках потрібне спеціальне хірургічне втручання — . Її мета — запобігання проникнення інфекцій в середнє вухо, а також відновлення слуху. Коли потрібно реконструкція тільки барабанної перетинки, застосовується мірінгопластікаа. Операції проводяться під анестезією, тривають не більше 2:00 і виробляють сприятливий клінічний ефект!

Як зрозуміти, що барабанна перетинка пошкоджена?

Відразу ж після того як стався розрив барабанної перетинки, виникає гострий больовий синдром. У буквальному сенсі ллються сльози з очей. Якщо перфорація утворилася в результаті проколу ватною паличкою, при видаленні сірчаної пробки, внаслідок різкого бавовни по вухах або при створенні негативного тиску, наприклад, при поцілунку, можуть з'явитися сукровичні або кров'яні виділення. Якщо перетинка постраждала в результаті інфікування, можуть з'явитися гнійні виділення, в цьому випадку слід підозрювати гнійний отит. Може спостерігатися підйом температури. Больовий синдром швидко проходить, але небезпека не зникає. Віруси і мікроби спрямовуються всередину, викликаючи отити різного характеру, неврит слухового нерва і навіть менінгіт.

Ступінь вираженості симптомів залежить від того насколько сильно пошкоджена мембрана. Потерпілий відзначає « протяг » у вусі, явно відчуває недостатність тиску при чханні або сморкании, зниження слуху. Порушення цілісності перетинки після черепно-мозкової травми включає весь комплекс симптомів, у тому числі запаморочення, нудоту.

Діагностика повреждений

Методу пальпації для правильної постановки діагнозу недостатньо. Необхідно інструментальне обстеження, в ході якого застосовується отоскоп (вушне дзеркало) і мікроскоп. Ці методи дозволяють визначити осередок патології, наявність гною та інших потенційних небезпек.
Для остаточної постановки диагноза необхідно провести якісну інструментальну діагностику. Виконується аудіометрія слуху, вестибулометрія, електрокохлеографіі.

Серед лабораторних методів дослідження немає специфічних. Загальний аналіз крові дасть уявлення про наявність запального процесу, бакпосев підтвердить інфікування.

Лікування барабанної перетинки

Медикаментозне лікування зводиться до усунення стороннього предмета з порожнини вуха, обробки країв рани і, при необхідності, установки « заплатки & raquo ;, яка обробляється спреєм, стимулюючим зростання тканин. При ймовірності проникнення інфекції, назначают антибіотики.
Відновлення слуху хірургічним шляхом, проводиться у випадку значної перфорації перетинки. Як правило, операція проводиться одночасно з САНУЮЧИХ процедурами.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ