Що таке синдром «ледачого ока»?
Серйозне занепокоєння у батьків повинна викликати ослаблення зору одного ока. У такій ситуації хворе око не сприймає зображення. Як наслідок - розвивається косоокість або навіть амбліопія, тобто синдром « ледачого ока & raquo ;. Це погіршення зору, яке не пов'язане з органічними змінами очного яблука або зорового шляху. &Nbsp; Ця хвороба виникає у 8-10% дітей. Якщо її не лікувати, то вона може привести до потере зору. Більш детально про дане захворювання нам розповість Семенов А. П. - співробітник "Київського центру терапії та мікрохірургії ока":.
Які головні причини амбліопії?
Причини амбліопії можуть бути різними. Найчастіше вона з'являється, коли у дитини є косоокість або якщо очі рухаються асиметрично.Крім того, амбліопія може виникати, коли одне око фокусується краще, ніж інший. Око з кращим зором використовується активно, тоді, як хворий залишається бездіяльним. Якщо проблему не вирішити, хворе око бачити все менше і його зір погіршиться. Відновити зір « ледачого ока » можна, якщо якомога раніше виявити проблему.Тому слід періодично відвідувати лікаря-офтальмолога. Перший раз фахівцеві слід показати малюка в 5-6 місяців. Найчастіше причиною амбліопії є косоокість.
Чи можна повністю відновити зору при амбліопії?
Відновити 100% зір при амбліопії вдається, тільки якщо вчасно почати лечение, так відзначає офтальмолог. Воно полягає в проведенні зорової терапії, застосуванні Атропіновая очних крапель, лікувальних програм на спеціальних апаратах. Зорова терапія тренує очі і допомагає очам працювати « в одній команді & raquo ;. Таким чином, мозок привчається бачити за допомогою ураженого ока, сприяє восстановленію зору. Спеціально розроблені для цієї мети вправи, робота на тренажерах вимагають великого терпіння дітей і батьків. Зате в школу дитина піде з нормальним зором і без окулярів.
Не намагайтеся лікувати « ледачий очей » самостійно, закопуючи, наприклад, якісь краплі за порадою знайомих. Ви тільки втратите час. Стежити за зором дитини необхідно з дня його появи на світ. Регулярні профілактичні огляди у грамотного офтальмолога з використанням сучасного діагностичного обладнання дозволяють виявити будь-яке захворювання на ранній стадії.
Висновки
Отже, сьогодні ви дізналися, що таке синдром « ледачого ока » і як його потрібно лікувати. Зрозуміло, що здоров'я вашої дитини завжди буде на першому місці, тому, пам'ятайте, що для того, щоб деяких проблем не виникало потрібно, в першу чергу, завжди проходити огляд очей і всього тіла у відповідних лікарів. Також лікувати конкретне захворювання потрібно тільки за рекомендациям лікарів. Це важливо, тому що самолікування не приведе ні до чого хорошого. Будьте ласкаві до свого здоров'я та здоров'я ваших дітей. Не хворійте, а завжди відчувайте себе краще інших!