Розвага чи хвороба?
Слово « залежність » найчастіше викликає у нас асоціації з наркоманією і алкоголізмом, хоча у світі єбезліч різних залежностей, і деякі з них не менш небезпечні. Зокрема — ігроманія, приобретающая в останні роки масштаби епідемії. Мало кому відомо, що її лікуванням активно і успішно займаються в реабілітаційному центрі. Та й взагалі багато хто не може визначити, що таке ігроманія — розвага, яка не подобається ріднихим, чи хвороба?
Відповісти на це питання дуже просто. Якщо людина час від часу включає комп'ютер пограти, відволікаючись тим самим від насущних проблем, то це розвага. У деяких випадках воно може бути навіть корисним, оскільки допомагає розслабитися, відволіктися, відпочити. Якщо ж гра стає головним у жизні людини, то це, природно, вже хвороба, яка називається « ігрова залежність & raquo ;. І вона вкрай негативно впливає на фізичне і психічне здоров'я гравця.
Причини розвитку ігрової залежності
Ігрова залежність, як і будь-яка інша, може матибезліч причин психічного і соціально-адаптивного характеру. Найбільш поширеними вважаються:
- Нереалізованість особистості.
- Дефіцит спілкування.
- Соціальні фобії.
- Сімейні конфлікти.
- Різні психічні порушення.
Як правило, у грі людина намагається знайти те, чого йому не вистачає в реальному житті, а також піти від проблем і необхідності приймати важливі рішення.
Наслідки ігрової залежності
Надмірне захоплення грою вкрай негативно впливає на тіло і душу гравця, викликаючисерйозні розлади психіки та фізичного здоров'я. Ігроманія призводить до:
- проблем з хребтом і опорно-руховим апаратом;
- захворювань кистей рук, запалень сухожиль плеча, передпліччя, ліктьового згину, зап'ястя, великого пальця;
- захворювань шлунково-кишкового тракту івнутрішніх органів;
- погіршення пам'яті, зору і сну;
- ослаблення імунітету і концентрації уваги;
- головного болю і підвищенню артеріального тиску;
- поразці серцево-судинної системи, за яким слідують стенокардія та ішемічна хвороба серця;
- поразці центральної нервової системи, яка єється причиною серйозних психічних розладів.
Крім того в ігроманів порушується адаптація в суспільстві, відбувається підміна життєвих цінностей, що в результаті веде до деградації особистості.
Лікування ігроманії
Лікування ігроманії проводітся психологами і психотерапевтами. Для цього застосовуються різні методи:
- психосинтез,
- психотерапія,
- гештальт-терапія,
- аутогенних тренування,
- гіпноз.
Залежно від занедбаності захворювання лікування може тривати від одного місяця до року. А деяким пацієнтам потрібно навіть кілька років, щоб повернутися до нормального життя. Тому потрібно запастися терпінням і головне — мати велике бажання перемогти хворобу, і тоді вона обов'язково відступить.