Головна : Новини

Боротьба з пилом в будинку

, 22:38
0 1860

Мій дім - моя фортеця. За роки свого життя ми звикли оцінювати власне житло як найбільш безпечне для нас місце. І якщо і боїмося,то чого достатньо серйозного - грабіжників, пожеж, природних катаклізмів. Одне слово - форс-мажорних обставин. Однак набагато більшу загрозу представляє звичайна побутова пил, з яким ми стикаємося щодня, і вже навіть звикли до неї.

На перший погляд, багатоденна пил, який щільно покриває всіповерхні в будинку, є непривабливою тільки з естетичного боку. Втім, при детальному розгляді вона стає просто огидною. Адже з чого складається пил? Це сукупність мікроскопічних часток солей, кам'яних порід, смол, паразитів і залишків живих організмів (шерсть тварин і волосся людей, частинки комах і т. Д.). Проично дві третини від загальної кількості пилу мають природне походження, інша третина є результатом діяльності людини. При сонячній погоді кожен може бачити наскільки насичений цим коктейлем повітря в кімнатах (1 л містить 500 тис. Частинок пилу). За словами екологів, повітря міських вулиць чистіше і менш токсичних ніж повітря приміщень і офісів в 4-6 разів.

Однак найстрашнішим є те, що пил є сприятливим середовищем для існування мікроскопічних кліщів - абсолютно не видимих ??оку організмів, яких у грамі пилу може міститися до декількох тисяч.Однако в пилу є також та інші мікроорганізми: бактерії, віруси і гриби. Саме пил виступає одним з розповсюджувачів інфекцій в період епідемій. Ми переносимо її від будинку до будинку разом з хвороботворними мікробами. Захистом нашого організму від пилу є слизові оболонки, здорова поверхню дихальних шляхів здатна сама позбавлятися від чужорідних частинок. Проте в деяких випадках цей механізм може давати збій. Часті болезни, подразнення шкіри і слизових оболонок, ослаблений імунітет, дитячий чи літній вік - фактори, які знижують здатність організму протистояти пилу. Згідно з дослідженнями вчених-медиків, до 80% резервних можливостей імунної системи розтрачується на знешкодження саме пилових агентів. Життя в таких умовах з часом настількипро виснажує організм, що відбувається зрив і як наслідок - захворювання.

Екологи усього світу одностайно відзначають: пил небезпечний для здоров'я людини. Вдихання повітря з високою концентрацією пилу викликає таке ж шкідливий вплив на легені, як і півцигарки. Однак не менш шкідлива вона і для побутової та комп'ютерноїтехніки. Осідаючи на деталях механізму, пил здатна ускладнювати і погіршувати роботи приладів, може викликати корозію і замикання. Крім того, скупчення пилу всередині техніки призводить до підвищення шумності її роботи.

« Що ж робити? » - Запитаєте ви. Пил - вічний житель наших будинків. Перемогти її, повністю ізгнаать, неможливо. Адже пил утворюється постійно: витираються килимові та текстильні покриття, вішаркуеться фарба, з вулиці в будинку залітає пісок, дим, розсипаються і розлітаються миючі та косметичні засоби і самі жителі втрачають волосся, шкірний епітелій. З цим нічого не поробиш. Однак потрібно обов'язково намагатися зменшити кількість пилу в нашихбудинках.

У квартирах значна частина пилу складається з текстильних волокон - це дрібні ворсинки килимів, меблевої оббивки, одягу, штор і м'яких іграшок. Тому чим більше текстилю у вашому будинку - тим більше в ній буде пилу. До того ж гардини та килимові покриття не тільки утворюють пил, але й залучають її. Достаточно тільки подивитися, якого кольору стає вода при пранні нібито достатньо чистих фіранок. Якщо гардини дозволяють пилу розлітатися при найменших рухах і поривах вітру, то килими, як правило, міцно тримають її в полоні свого ворсу. Це значно полегшує прибирання. Достатньо один або кілька разів на тиждень чистити килим пилососом.

Іншим вагомим засобом у боротьбі з брудом є, звичайно ж, волога ганчірка. Їй необхідно протирати відкриті ділянки якомога частіше. Іноді, облаштовуючи інтер'єр, ми надмірно стурбовані декором, кольорами, формами, забуваючи, що пил була і залишиться невід'ємним атрибутом людського житла. І чим більше поверхонь ввашому будинку будуть заставлені різними предметами - тим складніше і довше буде процес прибирання і тим легше буде пилу зібратися знову.

Мити підлогу треба також не менше одного разу на тиждень. Проте краще це робити без додавання будь-яких миючих речовин і засобів для дезінфекції, так як вони можуть бути досить токсічнимі.

Ведучи боротьбу з пилом, кліщами і мікробами, потрібно не забувати якомога частіше провітрювати приміщення. У чистому і свіжому повітрі гриби і бактерії швидко гинуть, а кліщі припиняють розмножуватися. Особливо важливо регулярне провітрювання під час опалювального сезону, коли знижується вологість повітря в приміщеннях.

Крім того, необхідно хоча б два рази на рік пилососити м'які меблі, регулярно чистити подушки і пухові ковдри, влітку сушити покривала і матраци на сонці. Постільна білизна краще міняти приблизно раз на тиждень, а після прання обов'язково гладити.

Сучасні технології створилибагато помічників у боротьбі за чистоту приміщень: очищувачі та зволожувачі повітря, сучасні пилососи з аквафільтром. Працюють організації, що надають послуги прибирання, наприклад:. Звертатися до фахівців або прибирати самостійно - вирішувати вам. Однак дотримуючись простих правил гігієни житла, ви можете зберегти здоров'я, час і гроші. Ведь чисто не там, де прибирають, а там, де підтримують чистоту!

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ