Які бувають контактні лінзи
Лінза називається контактної, так як вона одягається безпосередньо на очне яблуко, на рогівку і контактує з біологічно активною тканиною. Давайте поговоримо про них детальніше. І розповість нам про це Іванов А. П. - співробітник інтернет-магазину only-fresh.ru, де, до речі, ви можете купити .
Вимоги до лінз:
- гіпоалергенність;
- гладкість;
- не повинна викликати ніякого дискомфорту чужорідного тіла на рогівці;
- не повинна викликати відчуття печіння;
- не повинна дратувати очей;
- не повинна викликати запальних процесів;
- повинна давати якісне хороший зір.
Таким вимогам сьогодні відповідають основні виробники лінз.
Контактна лінза дозволяє:
- займатися будь-яким видом спорту;
- не обмежує поле зору;
- не має ефекту запотівання.
Є певні нюанси, коли недбайливе ставлення пацієнта до контактної лінзи призводить до багатьох ускладнень.
Є лінзи, термін миттєвого носіння яких - один тиждень. Більшість досвідчених офтальмологів не рекомендують носити лінзи цілий тиждень. Бо який якісної контактна лінза не була б, доступ кисню і обмивання захисною плівкою очі погіршується, він страждає від нестачі харчування і зволоження. Тому краще, щоб око відпочивав. Лінзу треба носити з ранку до вечора, а на ніч обов'язково знімати. Самим оптимальним варіантом є місячні лінзи. Вони найбільш зручні, якщо правильно використовувати. У ціновому плані це також кращий варіант. Краще, коли пацієнт має два види корекції - і окулярний і контактний. Тому що його можна комбінувати. На вихідні вдома користуватися окулярами, а при зорових навантаженнях - лінзами.
Варто звертати увагу на термін придатності контактних лінз.
Вони поділяються на:
- щоденні;
- недільні;
- місячні;
- квартальні.
Також є м'які і жорсткі лінзи. Лінза м'яка є коригуючої, жорстка лікувальною. Її використовують при астигматизмі. Тому обов'язково потрібно дотримуватися терміну придатності. Власне, вони називаються лінзами планової заміни.
Коли пацієнт користується лінзою, термін придатності якої більше, ніж один день, її кладуть у спеціальний розчин, де вона дезінфікується. Також потрібно дотримуватися термін використання розчинів, обов'язково стежити за чистотою контейнера і рук.
Бувають випадки, коли людина протягом 5-10 років користується лінзами, а потім починається алергія. Тому пацієнти, які застосовують контактну корекцію, повинні спостерігатися у лікаря раз на півроку, щоб не виникало ускладнень.
Коли є показання до корекції. Наприклад, є контактні лінзи, які коригують астигматизм, але вони тільки місячні і не можуть бути дешевими. Показаннями до носіння лінз є короткозорість середнього і високого ступеня, яка погано корегується окулярами. У контактних лінзах гострота зору вище, ніж у очкових. А ми прагнемо досягти максимальної гостроти зору. Тому варто все ж враховувати функції. Якщо у пацієнта короткозорість слабкого ступеня, то чому б не користуватися окулярами? Зловживати контактною корекцією також не можна.
Варто знати, що є певні види лінз, які є лікувальними. Вони застосовуються для лікування прогресуючої короткозорості (міопії) - лінзи зворотного геометрії системи Парагон. Вони використовуються для припинення прогресування короткозорості в дитячому і підлітковому віці. Лінза одягається на ніч, а вдень пацієнт має найкращий зір. Це єдина лінза, яка використовується з лікувальною дією.
Пам'ятайте, будь-яка лінза може викликати алергійну реакцію. Це дуже індивідуально. Адже ми живемо в світі наростаючою алергізації. Тому від алергії ніхто не застрахований.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.