Що таке кашель? І коли потрібно звертатися до лікаря?
Кашель - це захисний рефлекс організму, який забезпечує «чистоту» слизових дихальних шляхів. Коли в дихальні шляхи потрапляють чужорідні тіла (пил, дрібні речі, вода, їжа тощо) або коли в бронхах накопичується слиз, кашльовий рефлекс активується, що сприяє очищенню дихальних шляхів. У деяких випадках кашльовий рефлекс може бути відповіддю на подразнення чутливих рецепторів, що містяться в дихальних шляхах (холодне повітря).
В інших випадках кашель може бути пов'язаний із зменшенням порога чутливості кашльового рефлексу (прийом деяких ліків, наприклад інгібіторів аденозин ферменту). У рідкісних випадках кашель може бути пов'язаний з рідкісними розладами здоров'я (патологія обмінних процесів, вроджені вади розвитку). Більше інформації ви можете прочитати на сайті:
Що є причиною кашлю?
за Причиною кашлю можуть бути інфекційні агенти (віруси, бактерії, грибки, гельмінти), так і неінфекційні (вади розвитку, обмінні порушення, застійна серцева недостатність). Переважна кількість випадків кашлю пов'язано з інфекційними агентами. Серед інфекційних агентів, що є причиною кашлю, переважають віруси.
Які вакцини здатні захистити дитину від кашлю?
Існує ряд хвороб, які можуть викликати кашель у дітей. На сьогоднішній день існують такі, від яких можна захистити свою дитину шляхом щеплення. До них відносяться:
- Дифтерія;
- Коклюш;
- Гемофільна інфекція;
- Кір;
- Краснуха;
- Туберкульоз;
- Грип;
- Пневмококова інфекція;
- Вітряна віспа;
- Менінгококова інфекція.
Питання про щеплення Вашої дитини можете задати сімейного лікаря або терапевта.
Що таке застуда?
У більшості випадків кашель пов'язаний з гострими респіраторними інфекціями (застудою). Симптоми застуди можуть включати кашель, нежить, чхання, головний біль, загальне нездужання, сльозотеча, біль в горлі, лихоманка. Застуда, у свою чергу, в більшості випадків пов'язана з вірусами. Під час застуді рекомендується вживати достатню кількість рідини, лимона і мед, але тільки при відсутності алергічної реакції на ці продукти. Легкі форми протікають без ускладнень і, як правило, не потребують лікування.
Коли слід звертатися до лікаря?
Якщо у дитини крім кашлю мають місце наступні стани: температура тіла перевищує 38,5ºС, важке дихання, експрес частота дихання, прискорений пульс, кровохаркання, якщо дитина проковтнула чужорідне тіло, якщо дитині стало погано після травми грудної клітки - негайно викликайте лікаря.
Якщо у дитини симптоми схожі на грип (різке початок хвороби, гарячка понад 38,5º С, головний біль, біль у м'язах, сухий кашель, загальна слабкість) або дитина захворіла під час епідемії грипу - викликайте сімейного лікаря або терапевта.
Лікування
За результатами лікарського огляду Ви отримаєте поради необхідних обстежень і призначення відповідного лікування. Лікуйтеся згідно з рекомендаціями лікаря, пам'ятайте, що самолікування або лікування за порадами інтернету можуть не тільки бути марними, але й завдати шкоди здоров'ю Вашої дитини.
Якщо у дитини підвищена температура (гарячка) - використовуйте методи охолодження:
- Роздягніть дитини;
- Забезпечте доступ свіжого повітря;
Через 20 хвилин знову виміряйте температуру тіла дитини. Якщо температура не спадає - дайте дитині лікарський засіб від температури, згідно інструкції, і через годину виміряйте температуру тіла Вашої дитини. Якщо температура не спадає - викликайте лікаря. У будь-якому випадку повідомте Вашого лікаря про те, що дитина захворіла.
Антибіотики в більшості випадків не ефективні при застуді. Обов'язково обговоріть питання антибіотикотерапії з лікарем.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.