Головна : Новини

Що таке кашель? І коли потрібно звертатися до лікаря?

, 09:38
0 271

Кашель - це захисний рефлекс організму, який забезпечує «чистоту» слизових дихальних шляхів. Коли в дихальні шляхи потрапляють чужорідні тіла (пил, дрібні речі, вода, їжа тощо) або коли в бронхах накопичується слиз, кашльовий рефлекс активується, що сприяє очищенню дихальних шляхів. У деяких випадках кашльовий рефлекс може бути відповіддю на подразнення чутливих рецепторів, що містяться в дихальних шляхах (холодне повітря).

В інших випадках кашель може бути пов'язаний із зменшенням порога чутливості кашльового рефлексу (прийом деяких ліків, наприклад інгібіторів аденозин ферменту). У рідкісних випадках кашель може бути пов'язаний з рідкісними розладами здоров'я (патологія обмінних процесів, вроджені вади розвитку). Більше інформації ви можете прочитати на сайті:

Що є причиною кашлю?

за Причиною кашлю можуть бути інфекційні агенти (віруси, бактерії, грибки, гельмінти), так і неінфекційні (вади розвитку, обмінні порушення, застійна серцева недостатність). Переважна кількість випадків кашлю пов'язано з інфекційними агентами. Серед інфекційних агентів, що є причиною кашлю, переважають віруси.

Які вакцини здатні захистити дитину від кашлю?

Існує ряд хвороб, які можуть викликати кашель у дітей. На сьогоднішній день існують такі, від яких можна захистити свою дитину шляхом щеплення. До них відносяться:

 • Дифтерія;
 • Коклюш;
 • Гемофільна інфекція;
 • Кір;
 • Краснуха;
 • Туберкульоз;
 • Грип;
 • Пневмококова інфекція;
 • Вітряна віспа;
 • Менінгококова інфекція.

Питання про щеплення Вашої дитини можете задати сімейного лікаря або терапевта.

Що таке застуда?

У більшості випадків кашель пов'язаний з гострими респіраторними інфекціями (застудою). Симптоми застуди можуть включати кашель, нежить, чхання, головний біль, загальне нездужання, сльозотеча, біль в горлі, лихоманка. Застуда, у свою чергу, в більшості випадків пов'язана з вірусами. Під час застуді рекомендується вживати достатню кількість рідини, лимона і мед, але тільки при відсутності алергічної реакції на ці продукти. Легкі форми протікають без ускладнень і, як правило, не потребують лікування.

Коли слід звертатися до лікаря?

Якщо у дитини крім кашлю мають місце наступні стани: температура тіла перевищує 38,5ºС, важке дихання, експрес частота дихання, прискорений пульс, кровохаркання, якщо дитина проковтнула чужорідне тіло, якщо дитині стало погано після травми грудної клітки - негайно викликайте лікаря.

Якщо у дитини симптоми схожі на грип (різке початок хвороби, гарячка понад 38,5º С, головний біль, біль у м'язах, сухий кашель, загальна слабкість) або дитина захворіла під час епідемії грипу - викликайте сімейного лікаря або терапевта.

Лікування

За результатами лікарського огляду Ви отримаєте поради необхідних обстежень і призначення відповідного лікування. Лікуйтеся згідно з рекомендаціями лікаря, пам'ятайте, що самолікування або лікування за порадами інтернету можуть не тільки бути марними, але й завдати шкоди здоров'ю Вашої дитини.

Якщо у дитини підвищена температура (гарячка) - використовуйте методи охолодження:

 1. Роздягніть дитини;
 2. Забезпечте доступ свіжого повітря;

Через 20 хвилин знову виміряйте температуру тіла дитини. Якщо температура не спадає - дайте дитині лікарський засіб від температури, згідно інструкції, і через годину виміряйте температуру тіла Вашої дитини. Якщо температура не спадає - викликайте лікаря. У будь-якому випадку повідомте Вашого лікаря про те, що дитина захворіла.

Антибіотики в більшості випадків не ефективні при застуді. Обов'язково обговоріть питання антибіотикотерапії з лікарем.

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ