Потрібен протипролежневий матрац Ukrmedshop вам в поміч!
У данній статті ми розглянємо на що потрібно звернути увагу при покупці протіпролежневого матрацу і розповість нам про це співробітник інтернет-магазину медтехніки: .
Динамічний або статичний?
Починати підбір протівопролежнего матраца слід з консультації з лікарем, який в ході детального огляду повинний зробити висновок про загальний фізичний стан хворого, про стан шкіри, а при наявності пролежнів - визначити стадію їх прогресування, і, відштовхуючись від отриманих даних, порекомендувати тип матрацу. На першому етапі підбору необхідно визначити, який матрац потрібен пацієнтові: статичний або динамічний.
Поверхня статичного протіпролежневого матрасу (його ще називають автономним) не рухається, а протипролежневий ефект досягається за рахунок анатомічної адаптації до найдрібніших особливостей тіла пацієнта і рівномірного розподілу тиску. Такий тип матраців підійде мобільним і частково рухомим пацієнтам, яким прописаний постільний режим.
Поверхня динамічного матрацу перебуває в русі, подібно морській гладі, і за рахунок змінного тиску і ефекту безперервного масажу надає протипролежневий вплив. Такий тип матраців підходить виключно іммобільним лежачим пацієнтам; пацієнтам з наявністю часткової рухової функції такі матраци не рекомендуються, оскільки на них складно і небезпечно сидіти.
Слід пам " ятати, що за розміром розрізняють стандартні, дитячі та баріатричні (для повних людей) протипролежневі матраци.
Комірчастий або балонний?
Якщо підбирається динамічний протипролежневий матрац, то найважливішим критерієм вибору є тип повітряних секцій: комірки або балони. При визначенні, який тип секцій більше підходить конкретному пацієнтові, враховується два фактори: вага хворого і ступінь ураження тканин пролежнями. Пацієнтам з невеликою і середньою вагою (до 120 кг) лікарі рекомендують комірчасті протипролежневі матраци, пацієнтам з вагою 120-160 кг і вище - балонні протипролежневі матраци.
Вага взагалі є критичним фактором в протипролежневій терапії, тому їй потрібно приділяти особливу увагу. Якщо підібраний матрац невірно, і для даного пацієнта він дуже тонкий, то буде спостерігатися ефект «глибокого провисання», при якому точки пікового тиску будуть торкатися поверхні ліжка, а значити, протипролежневий вплив зійде нанівець.
Важливо також враховувати максимальну вантажопідйомність матраца і ні в якому разі не допускати того, щоб вона впритул наближалася до ваги пацієнта. Якщо протипролежневий матрац купується пацієнту з пролежнями легкого та середнього ступеня або відсутністю пролежнів з метою їх профілактики, в цьому випадку рекомендується пористий протипролежневий матрац. Якщо ж протипролежневий матрац потрібен пацієнтові з пролежнями середнього та тяжкого ступеня, тоді вибір потрібно зупинити на матраці балонного типу.
Матеріал
Ще одним критерієм вибору протівопролежнего матраца є матеріал, з якого він виготовлений; в основному це ПВХ або пінополіуретан. ПВХ (полівінілхлорид) бездоганно сануючий і не вбирає вологу.
Пінополіуретан є матеріалом нового покоління: він не нагрівається при тривалому контакті зі шкірою пацієнта, пропускає повітря, дозволяючи шкірі дихати, і не пропускає воду. Вибір матеріалу у даному випадку визначає не тільки рівень комфорту пацієнта, а й ефективність протипролежневої терапії. Зокрема, здатність матеріалу зберігати прохолоду прямо пропорційна рівню потовиділення пацієнта, яке в свою чергу є істотним чинником ризику утворення пролежнів.
Тому лежачим пацієнтам, схильним до рясного потіння внаслідок надмірної ваги або інших фізіологічних причин, більше підійдуть протипролежневі матраци з пінополіуретану, а також матраци з мікроскопічними вентиляційними отворами (лазерною перфорацією), завдяки яким повітря постійно циркулює по поверхні шкіри, знижуючи потовиділення і створюючи пацієнтові максимально комфортний мікроклімат. Оскільки компресор протіпролежневого матрацу працює безперервно, не зайвим буде звернути увагу і на рівень його шуму - він не повинен перевищувати комфортні 5-10 Дб.
Висновки
Перш ніж прийняти остаточне рішення про покупку конкретної моделі, необхідно виміряти довжину і ширину ліжка, на якій протипролежневий матрац лежатиме. Невідповідність габаритів ліжка і матраца негативно позначиться на роботі останнього і зведе нанівець терапевтичний ефект.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.