Головна : Новини

Інтуїція і правильне харчування для схуднення

, 00:59
0 1612

харчування для схудненняНаприклад, якось усталилася думка, що для схуднення оптимальна калорійність порядку 1400- 1800 ккал. І більше не треба, та й менше нема чого, надто вже жорстким і травматичним вийде режим. Жиру теж, кажуть, треба не більше 45-50 г на день, цукру б не більше, ніж 25-30 г. Білок, бажано щоб, мінімум на половину був твариним, а жир рослинним.

А ще кажуть, що розподіл калорій повиннен бути 25 відсотків на сніданок, 10 на другий сніданок, 40 на обід, 10 на ланч і 15 на вечерю.

Я вже не кажу про кілька десятків вітамінів, мінералів і мікроелементів, які теж нам потрібні строго в певних кількостях.

Питається, як всі ці умови здійснити для успішного схуднення?

Виявляється, ох як не просто . Треба обзавестися таблицями калорійності або скористатись доступними зараз в інтернеті калькуляторами калорій - http://www.pravilno.com/calories.html, кухонними вагами, мірками, роздобути десь зразкові добові раціони з докладним розкладом страв і кількостей продуктів на кожний прийом їжі. Але і в цьому випадку проблем не поменшає. Адже умови нашого життя постійно змінюються. Відповідно повинна змінюватися і потреба в поживних речовинах.

Проблема "раціональних" режимів харчування при схудненні

Але проблема навіть не в цьому. Основні труднощі у дотриманні таких «раціональних» режимів харчування в їх низької переносимості. Нам постійно буде хотітися зовсім не те, що нам наказано. Ми постійно будемо зриватися і їсти без міри. Ось і виходить, що можемо ми, або харчуватися «правильно» але не довго, або неправильно (хоч все життя), але  на жаль, одне з частих наслідків такого харчування- надмірна вага.

Безвихідна ситуація? При такому порядку міркувань, дійсно, ніякі виходи не проглядаються. Однак, перш ніж вдатися печалі давайте де в чому засумніваємося. Наприклад, в тому, що таке от впорядковане, на сто ходів вперед прораховане харчування, дійсно веде до схуднення.

Статистика невблаганна- лише в п'яти відсотках випадків сувора гіпокалорійная дієта призводить до влаштовує нас зниженню ваги. У переважній більшості випадків зниження ваги або немає зовсім, або результат значно менше очікуваного. Плюс такої ще факт: ймовірність повторного набору ваги після такого схуднення близька до ста відсотків.

Звичайне харчування і успішність схуднення

І з іншого боку- звичайне наше харчування (назвемо його спонтанним або інтуїтивним), далеко не завжди веде до повноти. Подивіться навколо! Напевно у кожного з нас знайдуться в безлічі друзі та подруги, які роками підтримують колишню вагу, так сказати, автоматично, жодного дня не дотримуючись дієти і ні в чому собі не відмовляючи. Більш того, інтуїтивне харчування може вести і до зниження ваги.

Будь який психотерапевт скаже вам, що для успішного схуднення дієта не так вже й потрібна. Оскільки кожний з них спостерігав десятки випадків зниження ваги при позбавленні людини від неврозу, зниженою самооцінки або депресії. Причому часто це виявлялося несподіваним і для самого пацієнта: «Уявляєте, доктор, ніби і їв як зазвичай...». Нарешті, зовсім вже хрестоматійний приклад: «Хочеш схуднути - закохайся!». Фраза, відома багатьом. І небезпідставно. Дійсно, на тлі закоханості часто ми бачимо зниження ваги, і знову ж без будь-яких дієтичних зусиль.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ