Махінації пов'язані з червоною ікрою
0 1649
Виробники делікатесного продукту вдаютьсядо нових хитрощів, про які не попереджають покупців
Практично всю ікру, наявну на ринку, тепер в основному пакува в Україні. Цей делікатес недешевий, тому більшість дозволяє собі поласувати їм тільки на новорічні та різдвяні свята. Мова йде про колись такий дефіцитної красной ікрі. Купити її сьогодні можна без проблем - аби гроші були. На ринку з'являється багато нових марок. Адже червону ікру "роблять" і у нас.
- Тестували ми двічі в році: у вересні та грудні, - каже Валентин Безрукий, президент Науково-дослідного центру незалежних споживчих експертиз "Тест". - Закуповуючи цей продукт для досліджень, зіткнулися з деякими "новинками" в ікорному світі. Якщо раніше більшість ікри завозили до нас з Росії, де її упаковували безпосередньо в місцях видобутку, то тепер бачимо, що практично всю ікру "роблять" в Україні. У тому числі і тих марок, які раніше виготовляли продукт в Росії. До речі, частина наших виробників завозить ікру не тільки звідти, але і з США.
- І як тут, цікаво, "роблять" ікру?
- Виготовлення "української" ікри починається в Росії з вилову відповідної риби та її обробки. З риби виймають Ястики - "мішечки", в яких содержітся ікра, пробивають їх, вилучають ікру. Потім солять. Далі додають консерванти та інші інгредієнти. Наприклад, масло, щоб ікринки не злипалися, гліцерин (Е422), добре утримує вологу (тому ікра не так швидко висихає) і дещо пом'якшує присмак гіркоти. Після зерна фасують в банки.
Але оскільки некоторие виробники переносять етапи виробництва в різні країни, то, наприклад, витяг ястиков, ікри з них і соління можуть робити в одному місці, інші - в іншому. В Україні ікру, очевидно, везуть сильно охолоджену, майже заморожену. Тому зовсім заморожувати її не можна - потріскається. Вже тут делікатес перефасовують. Ту ж марку ікри часто виготовляють як в Україні, так і в Росії.
Проте дві абсолютно однакові на вид баночки з ікрою тієї чи іншої риби істотно відрізнятися ціною через місце виробітку. Звичайно, російська ікра буде коштувати дорожче.
Ще один момент. Якщо раніше більшість ікриробили по ГОСТ, то тепер - за технічними умовами (ТУ). Все-таки вимоги ДСТУ однозначним, жорсткі і загальнодоступні. А ТУ є комерційною таємницею.
Найдорожча і найбільша - з кети, найпоширеніша - з горбуші, найменша за розмірами - з нерки. Зрідка трапляється ікра форелі.
- Ікра - продукт недешевий. Часто виробники « грішать & raquo ;, не докладаючи в банку грамчік-другий?
- Ми зважували. Всі виробники дійсно недокладають до обіцяних в етикетці грамів. В межах допустимих відхилень, але ...
- На ринку з'явився новий продукт - фреш - ікра. Що це таке? Фреш - сік - зрозуміло, але фреш - ікра?
- Це просто гучна назва. Наш центр перевірив так звану фреш - ікру. Виявилося, що продукт цей без консервантів, але аж ніяк не зі свіжої ікри. Тому справили його в Україні і ще в листопаді. Ймовірноїї всього, сировина доставили сюди в замороженому вигляді. До речі, така ікра без консервантів може зберігатися не більше місяця.
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)