Причини жіночого безпліддя
Бажання мати дітей, продовжувати рід - цілком природні, інстинктивні для будь-якого нормального чоловіка і жінки. Тим не менш, часто буває так, що це прагнення залишається нереалізованим, а виною всьому стають різні . Їх не мало, але про основні моменти, на яких акцентують увагу в Мюнхенському центрі репродуктивної медицини Kinderwunsch Zentrum an der Oper, слід нагадати.
Гормональний фон
Фізіологічно можливість природного зачаття яйцеклітини підтримується за рахунок правильного балансу гормонів. Якщо цей механізм з якихось причин порушений, кількість гормонів нижче або вище необхідного, то дозрівання статевої клітини і процес овуляції знаходяться під загрозою. Головним симптомом розладу в цій області є порушення менструального циклу. Крім цього, про проблему може свідчити довільна лактація. Діагностувати недолік або надлишок синтезу різних гормонів можна тільки в умовах клінічної лабораторії.
Дисфункція маткової труби
У процесі овуляції дозревшая яйцеклітина виходить у порожнину фаллопієвій труби, звідки рухається у напрямку до матки. Цей процес може бути порушений внаслідок непрохідності, спайок. Причиною їх розвитку можуть стати перенесені запальні захворювання органів тазу. Для діагностики використовують УЗД.
Ендометріоз
Це хронічне захворювання є однією з найбільш частих причин жіночого безпліддя. Характеризується проростанням тканини ендометрію (внутрішньої порожнини маткових труб) в сусідні органи і тканини. Лікування патології відбувається хірургічним шляхом, але враховуючи високу ймовірність рецидиву, кращим варіантом для зачаття є ЕКО.
Анатомічні зміни тканин
Різні рубці, поліпи, ущільнення, міоми, які розвиваються в м'язовій тканині, значно знижують імовірність успішного зачаття, оскільки запліднена яйцеклітина не може прикріпитися до стінки матки. Для діагностики подібних патологій зазвичай використовують широкий спектр ультразвукових методик, в тому числі сонографія.
Вікові зміни
Крім захворювань, який зводять до нуля репродуктивну функцію жінки, у неї є ще й інший природний ворог - час. Після 30-35 років можливість зачаття знижується сама собою, причому стрімко. Більше того, для здійснення процедури штучного запліднення з парканом яйцеклітин жінка повинна бути не старше цього віку. Може зіграти свою роль також передчасна менопауза
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.