Чим хороша лазерна епіляція? І ще багато цікавого про волосся і лазери
З появою лазерних технологій в косметології багато процедур стали виконуватися легко. Слово «лазер» являє собою акронім (вид абревіатури), яке в російській мові вже давно стало самостійним словом. У буквальному сенсі «лазер» означає джерело світла з великою енергією, яке можна сфокусувати і перетворити в вузькоспрямований пучок. 1-им із методів лазерних технологій в косметології є лазерна епіляція. До речі, в Києві зробити лазерну епіляцію можна .
Епіляція лазером - це 1-ін з найшвидших і самих дієвих методів прибрати зайве волосся раз і назавжди. Всього за декілька процедур можна домогтися гладкої і ніжної шкіри практично на будь-якій ділянці обличчя і тіла. При дотриманні всіх вимог до процедури, вона є абсолютно безпечною і не заподіює шкоди здоров'ю.
"+" і "-" лазерної епіляції
Під впливом лазерного променя, що проходить по стовбуру волосини, відбувається нагрівання клітин, що містять меланін, і подальша ліквідація волосяного фолікула. Шкірні покриви при цьому не ушкоджуються, а злегка нагріваються і швидко остигають. Лазерна епіляція дозволяє видалити тільки ті волоски, які відросли на 3-5 мм і помітні на поверхні, тобто, знаходяться у фазі активного зростання (анагену). Але завжди є «запасні» або сплячі волосяні цибулини, які вступають у фазу анагену після процедури, тому для повного видалення небажаного волосяного покриву потрібно провести декілька сеансів.
Мінуси:
- Як і у кожної процедури, у цього методу з його застосуванням відразу виявилися плюси і мінуси, про які слід знати перед сеансами. Основним "-" епіляції лазером є обов'язкова контрастність волосся і шкірних покривів, щоб меланін, що міститься у волоссі, а не в шкірі, поглинав лазерне випромінювання. Так, наприклад, у разі темного волосся на темній шкірі або світлого (рудого) волосся на світлій шкірі бажаний ефект практично не досягається. Для отримання ефекту необхідне темне (темно-русяве) волосся на світлій шкірі, тоді лазерний промінь буде поглинатися саме волоссям. Альо сьогодні можна вирішити і ці завдання, для цього потрібно просто підібрати потрібний різновид лазерної дії;
- Відносним мінусом є вартість процедури, але якщо врахувати, що ефект від лазерної епіляції - це повна відсутність волосся, то данній "-" може здатися великим "+".
Плюси:
- Відсутність сильних больових відчуттів під час процедури;
- Відсутність пошкоджень шкіри у вигляді рубців і шрамів;
- Тривалий ефект після курсу (до 6 років), а в разі ідеального контрастом волосся з шкірою - позбавлення від них назавжди;
- Невелика тривалість сеансу епіляції за годиною.
Підготовка до лазерної епіляції і її проведення
Підготовка полягає в тому, що пацієнтові потрібно відростити волосся хоча б на 3-5 мм (на ділянках, де раніше використовувалися інші методи епіляції або депіляції). Вибір довжини 3-5 мм теж не випадковий, так як саме в цьому випадку може бути гарантована ефективність і безболісність процедури.
Невеликі ділянки шкірного покриву опромінюються лазером протягом певного проміжку часу. Так, наприклад, зона «вусиків» обробляється всього 10-12 хвилин, зона бікіні - 10-15 хвилин і так далі. Максимальний годину займає обробка поверхні стегон - 1 година.
У пацієнтів з високим больовим порогом епіляція лазером може проводитись без анестезії, але є пацієнти з низьким больовим порогом, які не можуть терпіти навіть невеликий біль. У цьому випадку область впливу обробляється гелем з лідокаїном.
Крім цього, сучасні лазерні установки оснащені насадками, за допомогою яких шкіра під час маніпуляції охолоджується, що зменшує її чутливість. Під час видалення волосся очі повинні бути захищені темними окулярами.
Які небажані наслідки можуть виникнути?
Багатьох пацієнтів і особливо чоловіків цікавить не тільки питання про можливі больові відчуття, але і про наслідки даної процедури. Виникнення небажаних наслідків лазерної епіляції залежить від сприйнятливості шкіри і наявності у пацієнта алергічних реакцій. У цих випадках на шкірних покривах може виникнути гіперемія, яка зникає протягом декількох днів.
Крім почервоніння, пацієнти іноді скаржитися на появу набряків або синців, а також слідів від опіків у вигляді пухирів. Причин для цього дві - недавній, інтенсивний загар, а також непрофесіоналізм лікаря-косметолога. Обидві причини цілком переборні. Засмагла шкіра і так отримала велику дозу ультрафіолетового випромінювання, а черговий потік світла може її пошкодити, тому після засмаги процедуру проводити не можна.
У іншому випадку небажаний результат можна попередити, якщо підходити до вибору салону і фахівця, керуючись досвідом косметолога і рівнем його професіоналізму, а не дешевою і доступною ціною.
Слід згадати про пацієнтів з підвищеною рослинністю на шкірі, викликаною гормональними порушеннями. Щоб лазерна або будь-який інший вид епіляції допоміг впоратися з проблемою, потрібно усунути її першоджерело, а саме - гормональний дисбаланс. В іншому випадку волосся буде рости знову, навіть після кількох сеансів. За допомогою лазера можна досягти тільки якості м'яких волосків (при гірсутизмі).
Віді лазерів для епіляції
Головна відмінність в лазерних установках, що застосовуються в косметології, полягає в довжині хвилі. Саме довжина хвиль визначає кінцевий результат і отримання бажаного ефекту:
- Епіляція доданими лазером (діодна лазерна епіляція). Довжина хвилі діодного лазера становить 810 нм. Застосовується не тільки для видалення волосся з будь-яким типом шкіри, але і для лікування гірсутизму (жорстке волосся) і гіпертрихозу (надлишковий ріст волосся). При цьому жорстке волосся стає м'яким яким і непомітними, а м'яке волосся зникає;
- Лазерна епіляція олександритовим лазером. Довжина хвилі - не більш 755 нм. Його застосування - епіляція світлого і рудого волосся, особливо якщо шкіра має підвищену чутливість. Інше його застосування - видалення татуювань і вогнищ гіперпігментації;
- Лазерна епіляція неодимовим лазером. Довжина хвилі у цього лазера становити 1063 нм, а в лазерному пучку є інфрачервоне світло. Область застосування - епіляція темного волосся на смаглявій або засмаглій шкірі, а також видалення куперозу (сіточки капілярів), лікування вугрового висипу і корекція шрамів;
- Рубіновий лазер. Довжина хвилі становить 694 нм. Область застосування - епіляція темного волосся на світлій шкірі, а також видалення пігментації і татуювань, зроблених різнокольоровими і насиченими фарбами.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.