5-ть найпоширеніших міфів про ГРВІ
Кашель, нежить, головний біль, озноб. Знайома картина? Звичайно, ж знайома. Але навіть незважаючи на величезний особистий досвід, часто людина не дуже чітко уявляє собі, що саме потрібно робити при застуді і чого не потрібно. Далі ми розглянемо найбільш поширені .
Застуда викликається переохолодженням
тобто якщо людина не п'є холодних напоїв, тепло одягатися і не потрапляєте під протяги, то ніяка застуда йому не страшна, але чи так це насправді? Не зовсім. Гострі распираторные вірусні інфекції передаються безпосередньо повітряно-крапельним шляхом. Хоча і переохолодження частково послаблює місцевий імунітет людини, роблячи його для мікробів більш легкою здобиччю, але все-таки основною причиною зимових та осінніх застуд є не воно.
Потрібно приймати імуностимулятори, щоб не застудитися
Переважна більшість широко рекламуються в ЗМІ імуностимуляторів, працюють в якості плацебо - вони просто допомагають людині повірити в його швидке одужання. Клінічних доказів їх ефективності на сьогоднішній день не існує. До речі, серйозні імуностимулятори, що застосовуються без призначення лікаря здатні порушити імунний баланс організму і, як результат, завдати дуже серйозної шкоди здоров'ю.
Ніколи не треба пити антибіотики при застуді
У дійсності, антибіотики від вірусів не допомагають, тому приймати їх самостійно не має сенсу. Але, якщо вони були призначені вам лікуючим лікар безпосередньо після медогляду, то не потрібно поспішати звинувачувати лікаря в безграмотності. Напевно, у нього є всі підстави припускати, що до ГРВІ встигла приєднатися вторинна бактеріальна інфекція. В даному випадку застосування антибіотиків дає можливість уникнути різних серйозних ускладнень і цілком виправдано.
До повного одужання треба дотримувати постільний режим
1-е дні застуди, дійсно краще провести вдома в ліжку. Таким чином людина знизить ймовірність різних ускладнень і не буде заражати оточуючих його людей. Але дотримуватися постільного режиму протягом усього тижня зовсім нема чого. Відсутність фізичної активності протягом тривалого часу призводить до уповільнення обміну речовин і послаблення м'язів.
Високі дози вітаміну С здатні запобігти застуду
У середині 20-го століття це була наукова повноправна гіпотеза, але експериментальних підтверджень ця ідея так і не знайшла. А от сучасні дослідження довели, що вживання високих доз вітаміну С на тривалість і тяжкість застуди ніяк не впливає. А от викликати подразнення слизової ШЛУНКОВО-кишкового тракту, загострення сечокам'яної хвороби і навіть гострий панкреатит надмірне вживання аскорбінової кислоти дуже навіть може.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.