Особливості вибору керамічної плитки для обробки ванної
За традицією, саме ванна кімната декорується керамічним покриттям – стіни, обклеєні рябої клейонкою, канули в Лету разом комунальними квартирами. Практичність плитки для ванної кімнаті доведена десятиліттями і гідної альтернативи цього матеріалу так і не знайшлося.
При виборі цього облицювального матеріалу важливо враховувати практичні рекомендації, які об'єднали в собі досвід фахівців в області дизайну, архітектури, будівництва. В першу чергу, варто керуватися розмірами приміщення, стіни і підлога якого передбачається нарядити в сучасний матеріал, представлений неймовірним різноманітністю на будівельному ринку.
Перш ніж купити плитку для ванної, важливо знати, що для маленької кімнатки краще вибирати облицювання невеликих розмірів. Це пояснюється психологічними і зоровими нюансами сприйняття – справа в тому, що велика плитка в маленькій ванній як би звузить й без того невеликий простір, давши відчуття тісноти. Це – ази дизайну інтер'єру. Але і зовсім мініатюрну плитку для невеликої ванної кімнати купувати не варто
Для просторої ванної підібрати обробку для декорування стін і стелі набагато легше. Але і в цьому випадку є свої закони, які варто врахувати. Інтер'єр повинен бадьорити і заспокоювати, будинок, і зокрема ванна кімната, – місце, де людина повинна розслабитися і відпочити.
Перед тим, як купити певного колірного рішення, важливо пам'ятати, що світлі тони допоможуть візуально розширити простір, додадуть легкість і легкість простору. Колірне рішення – основна запорука загального настрою кімнати. Так, зелений або блакитний кольори привнесуть відчуття свіжості і прохолоди, а теплоту подарує матеріал теракотового, бежевого або рожевого відтінку. Фахівці беруть до уваги такий показник, як коефіцієнт світлового відображення.
Якщо ви зупините свій вибір на матової плитки, то забруднення на ній будуть менш помітними і прибирати доведеться рідше. А якщо ваш вибір впаде на облицювання з глазурованою поверхнею, то потрібно віддавати собі звіт – з ганчіркою та миючими засобами, вам доведеться бути частим гостем у цьому приміщенні – така поверхня потребує більш ретельного догляду.
Якщо купити плитку в ванну дрібного формату, то для підтримки ідеальної чистоти господині доведеться її частіше натирати, щоб вона виглядала свіжою і доглянутою – забруднені поверхні навіть найбільш позитивних тонів швидко втрачають свою життєрадісність. А ось при укладанні такий матеріал доведеться менше різати і значить, загальна картина облицювання буде більш цілісною.
Ціна плитки для ванної буде залежати від ступеня популярності торгового бренду, новизни колекції і ще багатьох показників якості облицювального товару. Якщо ви прагнете стежити за модними тенденціями в оформленні інтер'єру і можете дозволити собі оновлювати облицювання досить часто, питання цінової вас повинен хвилювати менше всього.
Якщо ж ви плануєте заощадити і при цьому придбати досить сучасний матеріал, то варто цілеспрямовано стежити за знижками на застарілі колекції, коли на «подіум» облицювальних матеріалів надходять нові розробки. Таку інформацію можна отримати, переглядаючи систематично сайти інтернет магазинів плитки для ванної.
останнім часом в тренді дизайнерського оформлення ванних кімнат – геометричні малюнки. Поза моди декор з імітацією фактури дикого каменю, граніту, мармуру та вапняних порід. Але такий вибір доступний досить заможним людям.
З усього сказаного напрошується висновок – універсального ради з вибору облицювального матеріалу для ванної немає – все буде залежати від смаку і платоспроможності людини. Але деякі поради все ж варто врахувати в будь-якому випадку.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.