Як навчитися різноманітно та смачно готувати?
Щоб здивувати власних друзів та рідних новими вишуканими стравами, вам не потрібно дуже багато часу та якихось особливих навичок. Ми розповімо про деякі секретні прийоми шеф-кухарів, що, в свою чергу, допомагають їм шкірного дня створювати смачні та нові страви. І розповість нам про це редактор кулінарного сайту .
Вчимося різноманітно готувати та смачно
Був час, коли я вважала приготування страв справжньою рутиною. Тоді я вміла готувати всього 7-10 різних страв, і вони були досить примітивними. Гарнір (рис, гречка, картопля або макарони) плюс м'ясо. Ну в особливих випадках я додавала до м яса гриби або помідори, і це вже вважалося делікатесом... На щастя, ті часи давно минули. Звичайно, я не вигадую кожен день принципово нові страви. Але мій чоловік постійно дивується: «Яку ти смачну страва сьогодні приготувала!» На що я зазвичай скромно заявляю, що колись вже готувала щось подібне... І лунає відповідь: «Так? Не пам пам'ятаю... Але хіба можна є ятати всі твої страви?».
Є ятайте: вам зовсім не обов'язково щодня знаходити все нові і нові рецепти, або вигадувати щось кардинально нове та унікальне. Ви просто можете повторювати регулярно власні вдалі рецепти, перетворивши їх у справжні «фірмові страви». Та коли ві творчо підійдете до самого процесу приготування їжі, тоді ваші близькі ніколи не скажуть вам, що ви постійно готуєте їм одні і ті ж самі страви.
Я навчилася готувати різноманітно та смачно, і хочу поділитися з вами своїми секретами. Всі ці секрети майже не вимагають зайвого часу. Отже як навчитися готувати різноманітно, не втрачаючи даремно часу?
Використовуйте спеці
Якщо ви вважаєте, що спеції - це мелений перець, яким потрібно обсипати своє блюдо в кінці приготування, то Ви помиляєтеся. Сухі спеції спочатку треба обсмажити в маслі, тільки тоді вони розкриють свій смак.
Користуйтеся простими соуси
- Розсіл з-під солоних огірків чи помідорів чудово поєднується з багатьма смаженими і тушкованими стравами. З ним майже не можна «переборщити». У процесі приготування додайте в сковорідку трохи розсолу - страва буде не таке їй і придбає легкий смак солоних огірків. Тому все, що поєднується з солоними огірками, можна сміливо поливати розсолом. Особливо добре йде розсіл до смаженої або тушкованої картоплі;
- Томатна паста. Її можна легко додавати в смажені і тушковані страви, а також в супи;
- Соєвий соус. Тут потрібно бути обережнішим. Альо якщо ви обожнюєте ролі і аромат соєвого соусу викликає у вас приємні спогади - спробуйте злегка політи соусом страви з макаронів або картоплі;
- Молоко. Можна додавати зовсім трохи молока у смажені страви. Тут потрібно бути дуже акуратним, молока повинно бути кілька столових ложок на велику сковорідку... А краще - менше. Молоко (в правильних дозах) робить страву ніжнішим;
- Сметанний соус. В ідеалі його потрібно готувати окремо. Обсмажити у вершкової маслі спеції (базовий набір, описів вище) і додати сметану (300-400 грам на велику сковорідку). Вимкнути вогонь, перемішати, сметана сама розтопиться. Отриманим соусом дуже смачно поливати будь-яке рагу чи смажене блюдо. Обов'язково спробуйте цей соус, ми всі від нього в захваті;
- Томатний соус. Для цього соусу вам потрібен буде блендер. Обов'язково зніміть з помідорів шкірку! Опустіть помідори на хвилину в окріп, після чого вона легко знімається! Очищені помідори перетворюємо у пюре за допомогою блендера і додаємо його в блюдо в самому кінці готування.
Додавайте в свої страви нові інгредієнти
Подумайте, які продукти ви не використовуєте в своєму меню... І почніть їх використовувати.
Використовуйте незвичайні продукти
Ні, не треба добувати сушених жаб або якісь тропічні рослини. У багатьох супермаркетах є продукти для японської або китайської кухні... Не обов'язково вчитися готувати, як японець, можна просто використовувати рисову локшину замість простих макаронів. Так, це буде коштувати дорожче. Але це - не червона ікра, і ви не розоритеся, придбавши упаковку локшини. Зате цей простий продукт додасть у ваше меню нові нотки... Спробуйте рисову, гречану і яєчну локшину... Такий асортимент дозволить вам навчитися готувати смачно і різноманітно. Спробуйте різні сорти рису... І зверніть увагу на незвичайні бобові. Замість зеленого горошку і квасолі можна додати в блюдо маш, кіноа або нут. Один серйозний мінус - ці продукти потрібно довго варити (близько години), а іноді навіть попередньо замочувати (нут). Однак, це варто того!
Не бійтеся експериментувати!
Зіпсоване страва - це не трагедія, і не кінець світу! Хто не ризикує... Тій завжди готує тільки прості, давно обридлі страви!
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.