Алкоголізм: основні методи лікування
На 1-му етапі лікування алкоголізму обов'язково проводять дезінтоксикацію організму, найчастіше тоді, коли у людини при надходженні в стаціонар присутній яскраво виражений похмільний синдром або ж потрібно перервати запій. З метою дезінтоксикації використовують різні препарати, переважно застосовуючи парэнтеральный метод введення (внутрішньом'язовий або ж внутрішньовенний). Застосовують сульфат магнію, унітіол, вітаміни В6 , В1, С, а також ноотропи (пирроксан, пірацетам, ноотропіл).
У тому випадку, якщо у людини яскраво виражені психічні розлади призначаються транквілізатори (тазепам, феназепам, реланіум, седуксен).
Якщо порушений сон використовують радедорм, а при безсонні з кошмарними снами, тривогою і страхом - барбітурати (люмінал, барбаміл). Пацієнту рекомендують дуже рясне питво (морси, соки, мінеральна вода) і паралельно призначають сечогінні препарати.
При важких захворюваннях внутрішніх органів (соматичних порушеннях) хворого консультує лікар-терапевт і додатково призначається терапія, спрямована на ліквідацію певних розладів.
Також, дуже важливим є багате вітамінами, калорійне харчування.
При досить сильному виснаженні алкоголіка для підвищення апетиту, йому призначають малі дози інсуліну (від 4 до 6 ОД).
Протиалкогольна терапя
Безпосередньо після досягнення доброго стану (як соматичного, так і психічного), проводять протиалкогольну терапію. Вибирають метод лікування безпосередньо разом з алкоголіком і його родичами, лікарі пояснюють суть і наслідки кожної методики. Протягом усього лікування потрібно застосовувати психотерапію, яка сприяє виробленню у алкоголіка установки безпосередньо на саме лікування, а також подальший тверезий спосіб життя.
буде ефективним лише тоді, коли алкоголік повірив лікаря, і між ними встановилося довіра, взаєморозуміння і необхідний контакт.
Методи лікування алкоголізму:
- Умовно-рефлекторна терапія. Зміст даної методики полягає у виробленні у пацієнта на запах або смак алкоголю умовно-рефлекторної реакції у вигляді блювоти. Терапія проводиться щодня або через день. Курс лікування становить від 20 до 25 сеансів;
- Метод сенсибілізуючої терапії. Основною метою даної методики є придушення потягу до спиртного, а також створення такий умов, в яких людина буде змушений відмовитися від прийому спиртного. Так, алкоголіку кожен деньдают нешкідливий препарат тетурам (антабус), який при попаданні в людський організм спиртного, вступає з ним у реакцію, яка має непередбачувані і дуже важкі наслідки;
- Психотерапія. Даний метод використовується з 1-го для відвідування алкоголіком лікаря і продовжується під час всього процесу лікування;
- Гіпноз (гіпнотерапія). Даний метод показаний легко навіюваною хворим, які вірять в ефективність даної методики. Використовується як в спеціально підібраних групах, так і в індивідуальному порядку;
- Кодування. Це авторські методики, на які лікарі, що їх придумали, мають виключні права;
- Групова раціональна психотерапія. Для даної різновиду лікування алкоголізму підбирається маленька група алкоголіків (до 10-ти осіб), які объедины загальними соціальними та психологічними проблемами. Алкоголіки між собою і разом з лікарем самі обговорюють різні життєві проблеми, в 1-у чергу ті, які пов'язані безпосередньо з хронічним алкоголізмом.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.