Які аналізи треба здавать для діагностики раку кишечника?
Є величезна кількість методів, за допомогою яких можливо виявити в організмі присутність ракових клітин. Найбільш часто застосовуваним з них є .
Про хвороби
У переважній більшості випадків аналіз крові здають тоді, коли спостерігаються певні симптоми, що свідчать про утворення в кишечнику злоякісної пухлини. До таких симптомів належать:
- Проблеми зі стільцем;
- Кровотеча;
- Нетримання калу;
- Відчуття неповної дефекації;
- Здуття живота;
- Нетримання газів;
- Хворобливі відчуття в області живота;
- Кишкова непрохідність (часткова або повна);
- Загальна слабкість;
- Блювання;
- Втрата ваги;
- Анемія.
Є кілька факторів, здатних негативно впливати на людський організм, а також викликати розвиток злоякісної пухлини кишечника. До них відносяться:
- Спадковість;
- Вік;
- Куріння;
- Часті коліти;
- Дефіцит вітамінів;
- Неправильне харчування;
- Часті запори.
Якщо у людини з'явились перераховані вище симптоми, то його можуть направити на аналіз крові, щоб виявити причину подібних порушень.
Різновиди аналізів крові, які здаються при раку кишечника
Щоб виявити, чи є у людини онкологічне захворювання кишечника, треба зробити кілька аналізів крові. Серед них:
- Аналіз на онкомаркери. Онкомаркерами називаються білки, що є продуктом життєдіяльності клітин раку. З'являються вони лише тоді, коли в людському організмі розвивається ракова пухлина. А у здорової людини - онкомаркери виявлені не будуть;
- Клінічний (загальний) аналіз крові. Його призначають майже всім хворим. У випадку ж з раку кишечника, завдяки даному аналізу є можливість побачити анемію, що вказує на кровотечу з ракової пухлини, що утворилася в кишечнику;
- Біохімічний аналіз. Цей аналіз здають не лише за підозри на злоякісну пухлину кишечника, а також при переважній більшості захворювань.
окремо дані аналізи навряд чи зможе сказати людині щось конкретне, а ось в сукупності, лікар зіставляючи отримані результати може точно виявити наявність і розташування ракових клітин. Іноді, щоб отримати найбільш достовірні результати, людині потрібно перескладати аналізи пару разів.
Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.