Головна : Новини

Дитячий атопічний дерматит: симптоми, причини і лікування

, 12:10
0 1162

Атопічним дерматитом називається хронічна запальна хвороба шкіри, яка викликана спадковою схильністю дитячого організму до різних алергічних реакцій. У РФ часто називають діатезом, правда з точки зору нынишней медицини це не зовсім правильно. Давайте більш детально розглянемо це розповсюджене дитяче захворювання.

Симптоми

1-мі симптомами дитячого атопічного дерматиту найчастіше є попрілості. Так, в шкірних складках, за вухами, на сідницях, під пахвами з'являються почервоніння, що часом трансформуються у вологі рани. Шкіра на щоках стає шорсткою, лупиться. На бровах і волосистої частини голови з'являються молочні скоринки. Найчастіше, роздратування починається на обличчі, а потім вже переходить на тіло.

Зазвичай ці ознаки виявляються на другому чи третьому місяці життя малюка і посилюються до 2-го півріччя. Правда дане захворювання може розвинутися і пізніше (десь у віці 1 - 4 роки).

Причини

Найчастіше причиною цього захворювання стає алергія на певні продукти харчування. Також, атопічний дерматит можуть викликати алергени, які потрапляють в організм дитини через дихальні шляхи (частинки шкіри і шерсть тварин, сухий корм для акваріумних рибок, домашній пил, інсектициди, аерозольні освіжувачі повітря).

В тому випадку, якщо контакт з алергеном відбувається дуже часто, то шкіра дитини стає більш чутливою і проникною. Її можуть дратувати: мило, пральний порошок, частинки якого залишаються на одязі дитини, сама одяг, власний піт, контакт з певними тканинами і т. д. А це, в свою чергу, ще більше посилює запалення шкіри. Оскільки уражена даним захворюванням шкіра постійно свербить, дитина може її чесати, тим самим заносячи туди інфекцію. Саме тому до алергічного запалення також може приєднуватися ще і бактеріальне.

Діагностика

Щоб поліпшити стан хворого дитини, лікарі-педіатри часто рекомендують виключити з його щоденного раціону ті продукти харчування, які по праву вважаються самими «алергенними», а саме: горіхи, какао, шоколад, мед, ікру, полуницю, цитрусові. Але алергія - це суто індивідуальне явище, і у певної дитини вона може бути викликана такими продуктами харчування, на які організми переважної більшості людей взагалі ніяк не реагують. Саме тому, у разі наявності симптомів алергії треба пройти алергологічне обстеження, яке допоможе точно встановити її причину.

Лікування

При даному захворюванні шкіру дитини змащують спеціальними мазями, кремами, лосьйонами і «бовтанки». Головною метою їх використання є усунення свербежу, зменшення запалення, зволоження шкіри і збільшення її захисних властивостей.

Дуже важливо зменшити контакт малюка з алергенами, а у разі появи алергічної реакції застосовувати антигістамінні препарати. У дуже важких випадках лікарі призначають ліки з групи глюкокортикостероїдів, включаючи місцеві (креми. мазі тощо).

Перекладено сервісом "Яндекс.Перекладач": translate.yandex.ru.

Автор: Artlife
ОЦІНИТИ НОВИНУ
0 (голосів: 0)

Читайте також:


Коментарі

ВВЕРХ